Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie mógłby mieć datownik nawet po hebrajsku z chęcią bym go zgarnął :-)

Gdyby datownik był po hebrajsku, to wskazówki musiałyby się obracać w lewo :D To byłby dopiero unikat. A tak swoją drogą, to na Allegro dawno temu sprzedawał się Łucz 2356 z hebrajską tarczą i odwrotnym kierunkiem obrotów :D Oczywiście cena była kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby datownik był po hebrajsku, to wskazówki musiałyby się obracać w lewo :D To byłby dopiero unikat. A tak swoją drogą, to na Allegro dawno temu sprzedawał się Łucz 2356 z hebrajską tarczą i odwrotnym kierunkiem obrotów :D Oczywiście cena była kosmiczna.

Takie kieszonkowe mołnie robią do dziś...

A może ten Łucz był od nas z forum...

hej

Najłatwiej odwrócić kierunek w kwarcowych zegarkach radzieckich z podłużną cewką (mech. typu: 1956, 3056A, 2356, 2456) - wystarczy odwrotnie włożyć cienki pierścień który jest włożony pomiędzy nabiegunniki i wirnik (magnes) silniczka, w modelu 2456 i nowszych 1956 wystarczy obrócić cały "wkład" (wirnik jest zamknięty i ułożyskowany w mosiężnym kubeczku, który jest umocowany sprężystym mocowaniem w nabiegunnikach).

Potem tylko wydrukujemy "lewą" tarczę na drukarce i mamy "customa" lewochodzącego.

pzdr.

Marek

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kieszonkowe mołnie robią do dziś...

A może ten Łucz był od nas z forum...

Chyba jednak nie była to samoróbka, bo na mostku miał odpowiednie oznaczenie. Nie pamiętam dokładnie jakie - chyba 2371; w każdym bądź razie nie spotkałem takiego oznaczenia w żadnym katalogu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką odwrotną czajkę - ale kopię dalej...

Już mam to była rakieta 2360. Jakoś na łucza nie trafiłem na sieci.

I mołnia o której pisałem wyżej.

 

post-27093-0-47289500-1417885038.jpg

post-27093-0-17136000-1417886039.jpg

post-27093-0-22254200-1417886040.jpg

post-27093-0-57389500-1417886048.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukraina czuwa... Mam info że teraz pracują nad tarczą do medycznej lodówki...

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy w Rakietach, w wersjach eksportowych, występowały dekle łaciną opisywane? Czy może poprawne jest połączenie łacińskiej eksportowej tarczy z cyrylicą opisanym deklem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał. Trochę wytarty. Cena (jeśli nikt za bardzo nie podbije) jest kusząca.

 


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Desert schield" to pokłosie yankeskiego zamówienia w Czistopolu na dużą partię wojskowych zegarków z przełomu lat 89/90. Widziałem te tarcze w czterech rodzajach kopert, ale każda z nich jest typową kopertą wostoka:

1) koperta amfibii automata z wczesnych lat 90-tych

2) koperta popularnego komandira z zakręcaną koronką na 3

3) koperta komandira z zakręcaną koronką na 2

4) koperta małego komandira z zakręcaną koronką na 3

 

Ten zegarek z linka ma jakąś dziwną kopertę... ja takiej u żadnego wostoczka nie widziałem. Otomek, pokaż jeszcze mechanizm, tego cudaka - wtedy może można byłoby coś więcej powiedzieć

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Desert schield" to pokłosie yankeskiego zamówienia w Czistopolu na dużą partię wojskowych zegarków z przełomu lat 89/90. Widziałem te tarcze w czterech rodzajach kopert, ale każda z nich jest typową kopertą wostoka:

1) koperta amfibii automata z wczesnych lat 90-tych

2) koperta popularnego komandira z zakręcaną koronką na 3

3) koperta komandira z zakręcaną koronką na 2

4) koperta małego komandira z zakręcaną koronką na 3

 

Ten zegarek z linka ma jakąś dziwną kopertę... ja takiej u żadnego wostoczka nie widziałem. Otomek, pokaż jeszcze mechanizm, tego cudaka - wtedy może można byłoby coś więcej powiedzieć

Niestety nie mam zdjęcia samego mechanizmu.  :(

Mam tylko takie zdjęcie, które sugeruje, że amfibię napędza "2209" - http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/48/57/03/63/4857036357_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: mam wrażenie, że to jest melanż dwóch lub trzech noworusów... ponieważ co do zasady, interesuję się wostoczkami sowieckimi (tzn z przed roku 1992), to w tym przypadku wymiękam

jedyne co potrafię stwierdzić, to:

1) jeśli w środku jest werk wostoka (a nie jakiegoś chinola) to powinien być cal.2414 lub 2436 jeżeli jest automat

2) dekielek z całą pewnością nie ma nic wspólnego z kultową "beczką" tzn z amfibią na werku cal.2209

3) jak napisałem wcześniej, nie widziałem komandira w takiej kopercie! dla pocieszenia dodam, że podobnej kitajskiej podróbki także :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: mam wrażenie, że to jest melanż dwóch lub trzech noworusów... ponieważ co do zasady, interesuję się wostoczkami sowieckimi (tzn z przed roku 1992), to w tym przypadku wymiękam

jedyne co potrafię stwierdzić, to:

1) jeśli w środku jest werk wostoka (a nie jakiegoś chinola) to powinien być cal.2414 lub 2436 jeżeli jest automat

2) dekielek z całą pewnością nie ma nic wspólnego z kultową "beczką" tzn z amfibią na werku cal.2209

3) jak napisałem wcześniej, nie widziałem komandira w takiej kopercie! dla pocieszenia dodam, że podobnej kitajskiej podróbki także :)

Wielkie dzięki za konkretne odpowiedzi.

Coś mi w nim nie pasowało - nigdzie nie mogłem namierzyć takiej konfiguracji (koperty, tarczy, bezela , dekielka) mimo, że trochę szukałem. Chyba to faktycznie "twórczość nie z  fabryki" ;) 

Pozdrawiam.

 

PS Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi w temacie tego zegarka, to chętnie przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zwykła tarcza warszawska, czyli zamiennik.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie pytanie zadałem raczej w złym temacie, więc się poprawiam ;)

http://allegro.pl/ogromny-czarny-wostok-komandirski-czolg-i4869743166.htmlCzy taka konfiguracja jest oryginalna? Bardzo podobną znam, tj. z liczbami rzymskimi na tarczy..

Toż to perfidny składak, omawiany na forum.

 

Koperta jest od tego zegarka gallery_40106_1307_640838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie wygląda komicznie, naprawdę bez sensu, widać że tak nie mogło być. Jeśli kupować, to tylko na części.

 

Jak ma się pustą wolną kopertę, odpowiednią dla czolgisty, dodatkowo ma się w kolekcji zegarek z kopertą od tego skladaka, to czemu nie.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi to połączenie nie pasowało, a Twój zegarek widziałem i jest piękny, jego też miałem na myśli jako ten oryginalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję: ]

 

Czołgista też jest piknym zegarkiem, ale Połączenie wyszło naprawdę eeee... Neawet nie wiem jak to ująć. Mam nadzieję, że licytacji licytują z myślą o przywróceniu oryginalności kilku wostoką i/lub zapasowych elementach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem aukcję z tym Komandirskim i nie pasowała mi tarcza, po wcześniejszym obejrzeniu zdjęć Twojego

Daniel*Komandir

w dziale ze spisem :-)

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Kurka, ja nawet miałem na niego chrapkę, ale pasuję, cena robi się naprawdę ostra o_0 Nie warto tyle za frankena. Oczywistym jest to, że ona wzrośnie, a już jest moim zdaniem maksymalnie wysoka.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym, koronka i dekiel chyba nie od niego:

http://allegro.pl/zegarek-wostok-komandirski-17-kamieni-vostok-i4892925995.html

 

takiej tarczy jeszcze nie widziałem, ciekawy, tylko pytanie czy oryginał:

http://allegro.pl/rzadka-perelka-wostok-komandirskie-ideal-i4889660275.html

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym, koronka i dekiel chyba nie od niego:

http://allegro.pl/zegarek-wostok-komandirski-17-kamieni-vostok-i4892925995.html

Nic tu nie jest od Komandira - to Chiński zegarek ;)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.