Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Większość Kam miała obudowy pyłoszczelne z deklem na zakrutku.,ale byly także Kamy w kopertach z deklem na wcichy z charakterystycznym wytoczeniem na wałek,.W takiej Kamie dekielek można wcisnąć tylko w jednej pozycji., Mam taki zegarek,ale na zdjęcie już za mało światła,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię wpisy @Krisa2 i @mayora o uwagę, że werk także na 100% czistopolskiej Kamy! Tak więc mankamentami tego zegarka są warszawska tarcza i wskazówka minutowa z "łapanki" :)   prawdopodobnie z pobiedy

Sekundnik i wskazówka godzinowa są ok, z tym ze ta ostatnia jest wychamrana z charakterystycznej chabrowej farbki

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

@piotrek_m-ce, pozkazałeś brachu noworuską amfibię (jej opis to ściema), a to odrobinkę inna liga niż sowieckie amfibie ...gorsza liga!

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej macie rację co do koperty, zdjęcie wypukłości dekla mnie trochę zmyliło i nie zwróciłem uwagi na wspomniany rowek. Jednakże co się tyczy wskazówek to chyba jednak obie są od czapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...a mogłem doczytać :) Nie widziałem takiej koperty w kamach, ale jeszcze mało widzialem niestety ;) Dziekuję jednak za naukę.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli uzupełnienia tekstu dzisiaj zrobiłem zdjęcie,.Koronkę zdjąłem dla lepszego przedstawienia tego fragmentu obudowy

post-67292-0-48112200-1425041659_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarkowi przez  dłuższą chwilę się przyglądałem. Gdyby to nie była automatyczna Slawa 27 kam......... :unsure:

 

 

Szerszy komentarz tutaj :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82293-sekonda-automat-kaliber-2427-lozyskowany-na-27-kamieniach/?hl=%2Bs%C5%82awa+%2Bbubel&do=findComment&comment=889753

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to chyba żadna rewelacja. Stan tarczy nie jest idealny, przybrudzona i porysowana (choć też jeszcze nie najgorszy, bywają znacznie słabsze), korozja na kołach zębatych, regulator chodu w więcej niż skrajnym położeniu. Będzie wymagała wizyty u zegarmistrza, prawdopodobnie była zawilgocona. Jedna śruba mocująca mechanizm prawie idealna, druga zryta tępym narzędziem - zastanawiające.

 

Opis "po przeglądzie zegarmistrzowskim" pogłębia podejrzenia że ktoś tu się mija z prawdą, albo coś jest nie tak. Dobry zegarmistrz raczej by nie zostawił regulatora w takim położeniu tylko usunął przyczynę, a jak była u partacza, to lepiej już by było kupić przed tym przeglądem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Amfibia jest w porządku? Bardzo spodobał mi się wygląd, choć cena trochę mniej.

 

http://allegro.pl/zegarek-cccp-wostok-amfibia-200m-oryginal-jak-nowy-i5136794548.html

Kosmicznie droga. Możesz taką kupić bez wysiłku do 100. Dość często się pojawiają. To popularny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź. Ładny stan, ale cena faktycznie spora.

A swoją drogą gdzie Wy nabywacie te zegarki. Szukam już od dłuższego czasu Poljota 55g, budżet wzrósł do 170 zł, wydawałoby się, że za tą kwotę można się pokusić o zegarek w uszanowanym stanie, ale nikt nie chce z allegro sprzedawać przed czasem:D Parę razy licytowałem jeszcze poprzednio przy niższym budżecie, nie udało się.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiałem się nad nim trochę, ale jednak te śladu po wskazówkach by mnie denerwowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

 

Kupiłem taką wołnę okazyjnie. Czy oryginalnie występowały takie kombinacje tarczy i koperty czy to pewny przeszczep od ałmaza?

 

wQVfGDt.jpg?2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koperta ałmaza! prawdopodobnie jeszcze Czistopol wypuszczał bliźniacze wostoki 18j cal.2809 w tych kopertach, wołny na pewno nie. 

Pokaż albo sam zajrzyj do bebechów,

może się np okazać, że to ałmaz z repliką (dość dobrze wygląda) tarczy wołny

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ałmaz z tarczą Wołny ze względu na 22 kamienienie na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wie ktoś jak to jest z tymi czajkami... od czego zależy kiedy sekundnik to "marchewka" a kiedy zwykły ?
(zdjęcia Kris-a2)
DSC_0221.JPGDSC_0224.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta ałmaza! prawdopodobnie jeszcze Czistopol wypuszczał bliźniacze wostoki 18j cal.2809 w tych kopertach, wołny na pewno nie. 

Pokaż albo sam zajrzyj do bebechów,

może się np okazać, że to ałmaz z repliką (dość dobrze wygląda) tarczy wołny

 

Albo Ałmaz z tarczą Wołny ze względu na 22 kamienienie na tarczy.

 

 

Dziękuję za pomoc Towarzysze,

 

Wątpliwości miałem jedynie co do koperty bo w katalogach takich nie widziałem w wołnach a kilku kolekcjonerów pokazuje takie frankeny więc chciałem się upewnić. Bebechy i tarcza są gicior. Pozostaje poszukac ładnej złoconej koperty do wołny. Gdyby ktoś chciał wymienić bardzo ładną kopertę złoconą od wołny na analogiczną - niepoprzecieraną, nieporysowaną kopertę do ałmaza to bardzo proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemano,

 

Kupiłem taką wołnę okazyjnie. Czy oryginalnie występowały takie kombinacje tarczy i koperty czy to pewny przeszczep od ałmaza?

 

wQVfGDt.jpg?2

W zestawieniu Levenberga z 1996 - Uhren aus Russland, numer 7, znajduje się informacja o Wołnie w kopercie Ałmaza, choć z inną tarczą

http://www.netgrafik.ch/images/volna22-5b.jpg

 Celowo podkreślam autora, bo uchodzi za kontrowersyjnego, choć akurat tutaj przychylam się do jego zdania. Koperty były wymienne, dlaczego nie mieli ich stosować? Zwłaszcza tych pozłacanych? Sam nie posiadam, choć z 2809 zbieram wszystko, łącznie ze współczesnymi tarczami i frankenami.

Oczywiście jest opcja, że koperta jest podmieniona, zwłaszcza że mechanizmy 2809 były bardzo trwałe, odmiennie niż tarcze i koperty.

 

edycja: źle wstawiony link

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wie ktoś jak to jest z tymi czajkami... od czego zależy kiedy sekundnik to "marchewka" a kiedy zwykły ?

Patrząc na zdjęcia w katalogu to w tym drugim też powinna być "marchewka". Chyba że w różnych latach mogli wkładać różne sekundniki.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia w katalogu to w tym drugim też powinna być "marchewka". Chyba że w różnych latach mogli wkładać różne sekundniki.

Kurcze a dość często widzę opcje ze zwykłym i z marchewką... choć ta druga częstsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Starcie czasami nie powinien być troszkę inny sekundnik taki cieniutki?

Poza tym powinno być chyba jeszcze wypełnienie wskazówek, czy to wszystko, czy może coś jeszcze nie pasuje?

post-33253-0-83934300-1425507442.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.