Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Ładna ta moja ręka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie czułem, bo mam podobnego, ale z wskazówkami z paseczkiem. Dość śmiesznie wyglądają te wskazówki do tych indeksów. Mówię o aukcji z Alle.

 

Tu akurat jest tarcza innego typu - "nacinane" indeksy, podobne tarcze były też w Sekondach na mińskim werku 2209 (były też podobne tarcze ze szlifem "łamanym").  Ale jest dziwna zależność w przypadku płaskich Łuczy z uboższą tarczą z arabskimi cyframi: tarcza biała ma wskazówki cienkie czarne (takie, jak w linku), natomiast analogiczna tarcza srebrna ma szersze wskazówki z czarnym wypełnieniem. Obie tarcze różnią się w zasadzie tylko kolorem, a wskazówki mają diametralnie różne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o autentyczność tej Sławy

 

 

 

post-77043-0-71940600-1448482006_thumb.jpg

Edytowane przez zazim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sam sekundnik jest młodszy od reszty zegarka... pochodzi od jakiejś noworuskiej sławki


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu chrono - oryginał czy nie http://allegro.pl/poljot-19-jewels-ussr-tachymetre-telemeter-i5803611535.htmljaki to mechanizm?

 

Mechanizm 3017, zegarek złożony z dwóch, albo trzech. Balans jest od wersji z mostkiem opisanej cyrylicą, czyli troszkę upraszczając od Streli. Reszta mechanizmu to najprawdopodobiej wersja z lat produkcji 1963-75 (stosunkowo małe zdjęcie, nie jestem do końca tego pewien). Tarcza to jedna z najnowszych, po 1975 roku. Nawet jeżeli mechanizm i tarcza były wyprodukowane po 1975 roku, to ciągle nie pasuje do nich półmostek balansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy aukcja została wystawiona byłem bardzo zainteresowany zakupem tym bardziej że mam jakieś 5 km do sprzedającego - wysłałem zapytanie do mayora i to samo mi napisał - dodał jeszcze że najprawdopodobniej indeksy odmalowane - dla tego zrezygnowałem bo tak załatwiłbym sprawę poza allegro (czyt odbiór osobisty) 

Stąd też niedawne moje pytanie w dziale z nowymi nabytkami czy ten zegarek jest z Jeleniej Góry ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sam sekundnik jest młodszy od reszty zegarka... pochodzi od jakiejś noworuskiej sławki

 

Czy ten model Sławy można znaleźć w jakimś katalogu? W necie znalazłem kilka zdjęć ale zegarki na nich różnią się między sobą.

Edytowane przez zazim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model Sławy można znaleźć w jakimś katalogu? W necie znalazłem kilka zdjęć ale zegarki na nich różnią się między sobą.

O ile dobrze kojarzę, to na stronie Siergieja Antonowa w katalogu slava 1993. Linku nie mam jak dać bo pisze z fona. Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model Sławy można znaleźć w jakimś katalogu? W necie znalazłem kilka zdjęć ale zegarki na nich różnią się między sobą.

W kilku miejscach widziałem ten zegarek w złotej kopercie i takimi wskazówkami jak na fotce poniżej.

 

Zerknij jeszcze tutaj: s80.jpg

 

Źródło : http://ussr-watches.ru/slava.shtml

Edytowane przez u3ho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, to na stronie Siergieja Antonowa w katalogu slava 1993. Linku nie mam jak dać bo pisze z fona.

 

Znalazłem w katalogu ten model sławy, ale z białą tarczą. Niestety zdjęcie jest dość słabe i nie można przyjrzeć się dokładnie wskazówkom - wydaje mi się, że są całe czarne. Pytanie jakie powinny być z czarną tarczą i czy ten model występował w chromowanej kopercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś biała wersje. Jest pozłacana koperta i takie wskazówki. Czarna też była w zloconej oryginalnie. Wrzuce Jutro zdjęcia jak znajdę zegarek.

Ed

Sprawdź u Krisa, ma na pewno obie wersje.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris ma w kopertach chromowanych. Zwariować można.

Wygląda na to, że występowały w kopertach złoconych i chromowanych i takie też powinny być wskazówki, a wypełnienie wskazówek kontrastowo do tarczy (białe lub czarne). Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie glownie odnosnie tej tarczy,ale i wskazowek...

sprzedawany jako PODEGA,zdjecia z ogloszenia

post-82362-0-43173700-1448993562_thumb.jpg

post-82362-0-91869300-1448993576_thumb.jpg

post-82362-0-05816400-1448993618_thumb.jpg

 

a tu moj kupiony od kolegi z forum...jest roznica tarczy

post-82362-0-40367400-1448993742_thumb.jpeg

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie glownie odnosnie tej tarczy,ale i wskazowek...

sprzedawany jako PODEGA,zdjecia z ogloszenia

attachicon.gif104496b.jpg

attachicon.gif104496a.jpg

attachicon.gif104496c.jpg

 

a tu moj kupiony od kolegi z forum...jest roznica tarczy

attachicon.gif5473494485_2.jpeg

Wygląda na rzemieślniczą tarczę. A wskazówki chyba z 12

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ? ;) Tylko wskazówki chyba nie od kompletu.

W złoconym są takie np.:

post-33253-0-82142100-1449008152_thumb.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginał?

Wskazówki podmienione i na dodatek pomalowane jakimś g.. na czarno, reszta chyba ok. Nie do końca jestem pewny koronki bo źle widać ale chyba jednak oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Czy były takie wersje Poljota De Luxe? Coś mi się wydaje, że koperta jest z innego modelu, dekiel wciskany... Franken?

 

post-69664-0-35081400-1449008318_thumb.jpg

post-69664-0-07752300-1449008552_thumb.jpg

Edytowane przez liscak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nim zastanawiałem i też podejrzeniu moje budzi koperta, pomijając dekiel, bo to ewidentnie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Też się nad nim zastanawiałem i też podejrzeniu moje budzi koperta, pomijając dekiel, bo to ewidentnie.

Mimo to fajnie wygląda :) Nawet jeśli to franken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy były takie wersje Poljota De Luxe? Coś mi się wydaje, że koperta jest z innego modelu, dekiel wciskany... Franken?

 

attachicon.gif5829378341.jpg

attachicon.gif5829378341_1.jpg

Miałem o niego pytać, choć sądzę, że koperta nieoryginalna - idąc tropem koloru wskazówek należy wnioskować, iż koperta złota lub pozłacana, tak jak na zdjęciach poniżej

 

https://www.etsy.com/listing/116382671/rare-soviet-russia-wrist-watch-poljot-de

 

http://kiev.ko.olx.ua/uk/obyavlenie/chasy-polet-poljot-de-luxe-29-jewels-automatic-au20-11-IDfMwv2.html

Edytowane przez MadGravediGGer77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.