Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

zakładam że kolor koperty nie ma tu nic wspólnego z mechanizmem

Absolutnie nic. Dodam jeszcze, że mechanizm może być mniej surowy, tzn, troszkę lepiej wykończony (wyszlifowany), może mieć sygnaturę "SU" lub nabitą literkę "V", choć to bardziej taki "ptaszek" niż literka V, ale może też mieć fazowane mostki a półmostek balansu surowy i nie będzie to składak (tzn. może i składak ale fabryczny)

Takie czasy były ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W tym modelu nie.

 

Ale ogólnie występowały, bo pokazałeś 2409 i 2414 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu każdego faceta przychodzi podobno taki dzień w ciągu roku, że pragnie nowy zegarek. Jedni myślą o nowym G Shocku, a ja siedemnastoletni (dla niektórych zapewne jeszcze za młody na taki zegarek - gówniarz) o radzieckim Łucz'u, konkretniej modelu de luxe. Tutaj pojawia się pytanie do Was, a w zasadzie dwa.

1. Na jaki stan oceniacie ten zegarek? Czy jest on według Was w 100% oryginalny? 

2. Ile jest według Was wart?

post-74626-0-95126800-1471421022.jpg

post-74626-0-91492200-1471421082_thumb.jpg

post-74626-0-36285900-1471421085_thumb.jpg

post-74626-0-43002200-1471421086.jpg

post-74626-0-97443900-1471421086.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum nie wyceniamy zegarków

zdaje się że w okolicach koronki przetarcia złocenia są dość znaczne (sprytnie ukryte ekspozycją pod światło)... jeśli to będzie Twój jedyny taki garniturowy zegarek to dołóż grosza i poszukaj takiego bez zarzutu bo takie ubytki rzucają się w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kolegą @rysqut: zharatana koperta niestety dyskwalifikuje ten zegarek. Pal licho wyżarte krawędzie na uszkach, ale "brudny" mosiądz zamiast złocenia przy koronce będzie walił po oczach.

 

Poza tym, zieleń korozji przy wałku także zdradza jakieś jego dramatyczne przygody. Może topielec??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaśniedzenie może też być kompatybilne z wytartą kopertą, czyli wynika z intensywnego użytkowania. Tym gorzej dla zegarka, zdecydowanie nie jest do noszenia, bo raczej marne szanse, by był punktualny. O efektach wizualnych koledzy napisali. To jest popularny model, poszukaj więc raczej innego egzemplarza


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy napiszcie co sądzicie, bo zwariuję! te cudeńka wychodziły z 1-szej moskiewskiej w krabie? czy muszę poszukiwać charakterystycznej koperty stolicznego??

post-54348-0-86847000-1471501566_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... te cudeńka wychodziły z 1-szej moskiewskiej w krabie?

Wg mnie nie. Ale kto ich tam wie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie!!! kupiłem go dla ładnej tarczy (i jak się okazało dla dobego werku) od 'znanego' allegrowego kombinatora błoniaków ze świadomością, że jest z nim coś nie halo


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszerny?

 

I, jeśli szanowni koledzy byli by tak uprzejmi, da się orientacyjnie określić okres powstania na podstawie zew. wyglądu?

post-51218-0-92539700-1471857689_thumb.jpeg

post-51218-0-10670200-1471857701_thumb.jpeg

post-51218-0-54519000-1471857705_thumb.jpeg

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie.Poljoty z taką tarczą były w pozłacanych kopertach,Wskazówki powinny być  pozłacane z czarnym wypełnieniem.Koperta nie jest od poljota.Dekiel prawidłowy.Koronka nawet do tej koperty jest za duża.To moja opinia,ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni kolekcjonerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw

tarcza; wskazówki; koperta od trzech różnych dawców

w tej sytuacji, to nie wiadomo co ma w środku...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest z Wostoka 2209 - ładnie się schodzi werkiem 29j i deklami więc... to od wielu lat najpopularniejszy możliwy zamiennik dla bazarowych - 2209/2214 w tej kopercie są dostępne na tony a oryginalne koperty... albo były uszkodzone, albo poszły do kwasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76de770989e9f3b83ea1214cfd3370cf.jpg

Proszę o opinie, z tym zegarkiem jest wszystko ok? Czy raczej nie? Na tarczy poza nazwą nie ma nic.

A środek jest taki

40f0a3f46ef3e7b61b04b73a2f85fb5d.jpg

Z góry dziękuję

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta 1 moskiewska, werk raczej też, poza mostkiem przekładni chodu, który jest z petrodworca. Tarcza nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wskazówki są ok? Kurcze długo by szukać a mnie się nie chce ;) Chyba powinny być inne...Czy czasem nie tak powinien wyglądać?

 

post-49869-0-93717300-1471896772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wskazówki są ok? Kurcze długo by szukać a mnie się nie chce ;) Chyba powinny być inne...Czy czasem nie tak powinien wyglądać?

 

attachicon.gifDSC00456.JPG

 

Mam z identyczną tarczą (nie malowanką jak u Ciebie) ;-) ale bez ażurowych - zwykłe pełne złocone. IMHO takie tam były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z identyczną tarczą (nie malowanką jak u Ciebie) ;-) ale bez ażurowych - zwykłe pełne złocone. IMHO takie tam były.

Nie wiem skąd takie wnioski, ale zapewniam cię że to nie jest malowanka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie wnioski, ale zapewniam cię że to nie jest malowanka ;)

 

Strasznie koślawe te litery i za wyraźne, ale jeśli masz rację to gratuluję tarczy w super stanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.