Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy tutaj jest wszystko ok? Bo ja pewności nie mam, a nie mogę ustalić z 100% pewnością czy wszystko jest jak powinno. Poza koronką oczywiście :)

 

IRP_5245.jpg
IRP_5263.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy tutaj jest wszystko ok? Bo ja pewności nie mam, a nie mogę ustalić z 100% pewnością czy wszystko jest jak powinno. Poza koronką oczywiście :)

Wygląda, że wszystko ok. W moim jedynie boczne kreski w górnym indeksie są niżej.

DSCF2359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba dzięki. Tarcza raczej oryginalna, ale bardziej zastanawiały mnie wskazówki, no i to co w środku. U siebie masz 16 czy 17 kamieni werk, bo już sam nie wiem jaki powinien być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk i wskazówki masz prawidłowe, u mnie też jest 16 kamieni. No chyba, że ktoś w moim kiedyś podmienił, w co wątpię bo zegarek z pewnej ręki i prawie nieużywany... :)

 

ps. ciekawe czy robili też te Kirowy tak jak Poljoty na 17 kamieniach, bo Poljoty są i 16 i 17.

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ukraińska.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nawet jeśli ukraińska to te tarcze są tak dobre że nie zaprzątałbym sobie tym głowy :)

Mądrego to i dobrze poczytać ;)

 

A te najnowsze podobno nawet świecą, znaczy luma na nich świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy były produkowane Poljoty de luxe z ciemną tarczą, datownikiem i lupką nad datownikiem? Czy to tylko jakiś składak? Brat znalazł coś takiego na Ukrainie i nie wie czy warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrastwujtie Druzja!

 

Taki nabytek. Bardzo (nie)chciałem go brać. Ale nikt nie brał, a ukochana żona zrobiła mi prezent i powiedziała "bierz". Namawiała, namawiała i namówiła.

Zegarek śliczny. Marzył mi się stalowy Poljot de Luxe do codziennego tyrania. To jest ta koperta z całą pewnością. Koperta poprawna, dekiel zgodny. Nie jestem pewien koronki i szkła.

 

Gorzej z tarczą. Kupując wiedziałem, że jest coś nie tak. Teraz już wiem na pewno - ukraińska. W tej smutnej konstatacji upewnił mnie wpis kolegi Pawła Burego (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/125153-jak-odr%C3%B3%C5%BCni%C4%87-oryginaln%C4%85-tarcz%C4%99-od-wsp%C3%B3%C5%82czesnego-zamiennika/page-5?do=findComment&comment=1830799).Ładna, w słonecznym szlifie, ale charkowska. Zegarek jest dla mnie, nie na handel, więc nie jest tragicznie. Ale gdyby się trafiła oryginalna, to by było jeszcze milej.

 

Ale tu jest właśnie pytanie dla którego piszę tutaj.

W Internecie spotkałem się z opiniami kolegów sprzed kilku lat, że dla Sekondy produkował Łucz (tutaj: http://czwarty-wymiar.pl/printview.php?t=2877&start=0).Trochę zdjęć w Internecie zdaje się potwierdzać tę tezę - wiele jest 2209 w Sekondach z sygnaturą Łucza. Nie wiem jednak, czy dotyczy to również stalowych Sekond (to, że były stalowe, to pewne, bo są w katalogu). Na moim werku sygnatura jest zdecydowanie 1MCZ na mostku i na kole naciągu, i nie widać na nim żadnych kombinacji.

 

Pytanie więc: Czy przed włożeniem tej ukraińskiej tarczy ten zegarek był Sekondą de Luxe, czy Poljotem de Luxe? Czy to bez różnicy i obie wersje będą zgodne...?

Której tarczy mam szukać?

 

 

 

Przy okazji wg cytowanego wcześniej wątku tarcza do stalowych de luxów jest nieco mniejsza niż do standardowych. Czy ktoś z kolegów zna / potrafi ustalić / może zmierzyć jaka dokładnie jest średnica stalowych, coby łatwiej było szukać?

post-51218-0-42344900-1476259672_thumb.jpg

post-51218-0-98566900-1476259680_thumb.jpg

post-51218-0-37861900-1476259696_thumb.jpg

post-51218-0-09288800-1476259705_thumb.jpg

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Nigdy nie widziałem Łucza w stali. Albo inaczej, nigdy nie widziałem w tej kopercie nic innego jak Poljota (ale jeszcze mało widziałem :D ). Jeżeli mnie pamięć nie myli, to średnica tarczy Poljota de Luxe np. z chromu i tego ze stali nie jest taka sama. Chyba stalowe i złote miały takie same średnice. Ale głowy sobie nie dam urwać :)

 

Edit: Teraz się przyjrzałem, i tarcza zdaje się pasować. W sumie sam już nie wiem :D

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród tarcz które wkleiłem według mnie jest kilka oryginalnych po prostu babka miała wymieszane - twoja tarcza jest według mnie na 100% oryginalna więc spał bym spokojnie

 

Odnoszę się tylko do tarczy bo poprawność całości to już spece muszą zweryfikować

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród tarcz które wkleiłem według mnie jest kilka oryginalnych po prostu babka miała wymieszane - twoja tarcza jest według mnie na 100% oryginalna więc spał bym spokojnie

 

Odnoszę się tylko do tarczy bo poprawność całości to już spece muszą zweryfikować

Bardzo bym chciał spać spokojnie (;

Budzi moje wątpliwości jednak przerwa między "made in" a "USSR" sugerująca projekt tarczy od takiej z indeksami. Poza tym niemal identyczne tarcze Sekondy, jakie da się znaleźć w internecie są _nimal_ identyczne: http://www.ebay.ie/itm/SEKONDA-de-LUXE-gold-plated-Au20-ULTRA-THIN-USSR-vintage-mens-mechanical-watch-/262660614119?hash=item3d27cae7e7:g:qqAAAOSwB4NW1XVc , https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5789104339045044113/5789104616514426098?pid=5789104713398377218&oid=113098239036073221216.

 

Niemniej dziwne mi się wydawało produkowanie przez Ukraińców akurat tarcz do Sekondy de Luxe, a nie Poljotów. Jendak oni produkują bardzo różne tarcze. W każdym razie jeśli sprawa nie wyjaśni się z pewnością na moją niekorzyść w tak dobranym gronie znawców tematu, to się z tą tarczą pogodzę i uznam za szczęśliwego posiadacza oryginalnej Sekondy, bo i tak nikt inny nie ma większej wiedzy w temacie, niż koledzy tutaj. ((:

 

Ciekawa sprawa. Nigdy nie widziałem Łucza w stali. Albo inaczej, nigdy nie widziałem w tej kopercie nic innego jak Poljota (ale jeszcze mało widziałem :D ). Jeżeli mnie pamięć nie myli, to średnica tarczy Poljota de Luxe np. z chromu i tego ze stali nie jest taka sama. Chyba stalowe i złote miały takie same średnice. Ale głowy sobie nie dam urwać :)

 

Edit: Teraz się przyjrzałem, i tarcza zdaje się pasować. W sumie sam już nie wiem :D

Tu jest przykład: http://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/sekonda?lightbox=image_1mfc

I katalog do niego: https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums/5789104339045044113/5789104713398377218?pid=5789104713398377218&oid=113098239036073221216

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki :) Rzeczywiście, były Sekondy w stalowych kopertach, dobrze wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Panowie czy to jest w pełni ori, czy składak?post-56849-0-47228700-1476382651_thumb.jpegpost-56849-0-74449200-1476382672_thumb.jpegpost-56849-0-79583600-1476382695_thumb.jpegpost-56849-0-48018000-1476382732_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, o tym zegarku zdążyłem dowiedzieć się już jednego: jest od solidnego i polecanego sprzedawcy ;)

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

No to chyba kolekcja komandirów się poszerzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Zapytaj się sprzedawcy. To jest forumowy kolega. ;)

 

Byli szybsi. :D

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A można info na PW. I jeszcze jak by ktoś znał i polecił kogoś kto ma części z zapasów np. Szkła dekle tarcze

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.