Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaryzykowalbym stwierdzenie ze to wyrob kamopodobny... zawartosc kamy 0%, bo tarcza warszawska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw pytał a potem licytował oszczędzając czasu sobie i sprzedawcy

 

Niestety nie jest oryginalny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza, kosztował 16zł :-) nieoryginalny mechanizm? a tarcza, wskazówki i koperta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza, kosztował 16zł :-) nieoryginalny mechanizm? a tarcza, wskazówki i koperta?

Moim zdaniem w tym zegarku wszystko jest prawdopodobnie oryginalne od Pobiedy i od Rakiety  . Problem w tym, że mechanizm jest  Pietrodworcowy ( od Rakiety) a tarcza z 1 Moskiewskiej Fabryki Zegarków ( dzisiaj Poljot). Taki mix. Obie fabryki produkowały własne modele zegarka Pobieda. Mechanizmy miały takie same lub bardzo zbliżone wymiary i pewnie można było swobodnie wymieniać tarcze , wskazówki a może i koperty. Tu u ciebie jest trochę lepszy , nowszy model  mechanizmu Rakiety -16 kamieni, z amortyzowanym balansem. W Pobiedzie raczej stosowano mechanizm 15-to kamieniowy z balansem łożyskowanym na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Cześć Panowie, udało mi się wygrać licytację tego zegarka, podpowiedzcie czy jest w oryginale?

 

 

https://3.allegroimg.com/original/03de12/566a1d674c108483835023ff24a3

 

https://3.allegroimg.com/original/03bfea/e42495924787b641434cd2b53db3

Jeśli miał byś mechanizm na 15 kamieniach sygnowany 1.MFZ to miał byś oryginalną, kompletną Pobiedę od Kirowa.

Jeśli wierzyć temu co jest napisane na mechanizmie, jeśli dobrze widzę 2605, to miał byś datownik. To tak na marginesie. Ten mechanizm na pewno nie jest od Pobiedy. 

 W Pobiedzie raczej stosowano mechanizm 15-to kamieniowy z balansem łożyskowanym na sztywno.

Wyjątek stanowią de luxy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką informację. W takim razie szukam mechanizmu i kompletuję zegarek. Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tylko tego Petrodworca nie wyrzucaj. :D Znajdź mu resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał byś mechanizm na 15 kamieniach sygnowany 1.MFZ to miał byś oryginalną, kompletną Pobiedę od Kirowa.

Jeśli wierzyć temu co jest napisane na mechanizmie, jeśli dobrze widzę 2605, to miał byś datownik. To tak na marginesie. Ten mechanizm na pewno nie jest od Pobiedy. 

Wyjątek stanowią de luxy. 

Trochę mnie zaciekawiłeś. Nigdy nie widziałem Rakiety 2605 ( subsekunda i kalendarz ) , nie wiedziałem też że robili Pobiedy de lux - która fabryka i kiedy takie robiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zegarek-radziecki-pobieda-15-kamieni-gwarancja-i7146911853.html

 

Oryginał? Chcę tylko wiedzieć, czy takie były, bo taką konfigurację widzę pierwszy raz. Zwykle w tej kopercie widuję zwykłą, płaską tarczę z nadrukiem.

Ja miałem taką tarczę w takiej kopercie. Tylko złoconej.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

http://allegro.pl/zegarek-radziecki-pobieda-15-kamieni-gwarancja-i7146911853.html

 

Oryginał? Chcę tylko wiedzieć, czy takie były, bo taką konfigurację widzę pierwszy raz. Zwykle w tej kopercie widuję zwykłą, płaską tarczę z nadrukiem.

Ja mam taki zestaw (Pobiedę) w chromowanym krabiku od ZiMa.

 

 

Trochę mnie zaciekawiłeś. Nigdy nie widziałem Rakiety 2605 ( subsekunda i kalendarz ) , nie wiedziałem też że robili Pobiedy de lux - która fabryka i kiedy takie robiła?

Werk jest opisany w taki sposób że rozszyfrowując to wychodzi subsekunda z datą. Nie napisałem że musi być to Rakieta. Może to być jaki kolwiek model zegarka produkowany w Petrodworecku po 1962 roku.

 

Pobieda de luxe vel hermetyk na mechanizmie 2603 produkowana w zakładach:

mała - 1.MFZ i CzFZ (Czystopol)

duża - 1.MFZ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam ładnego Poljota i mam propozycję zakupu takich zegarków jak poniżej. Proszę Kolegów o pomoc. Który jest oryginalny? Który ewentualnie warto kupić? Już kilka razy się przejechałem, a w forum dopiero się wgłębiam. Jeśli można:

post-101972-0-30833000-1516909674_thumb.jpg

post-101972-0-14123700-1516909712_thumb.jpg

post-101972-0-71207200-1516909726_thumb.jpg

post-101972-0-74236800-1516909742_thumb.jpg

post-101972-0-58139600-1516909764_thumb.jpg

post-101972-0-89010800-1516909776_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugim od dołu bym się zainteresował zdecydowanie najoryginalniejszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Twój wybór ma odzwierciedlenie w cenie :D

Czyli nie ma wśród nich jakiegoś ordynarnego uzurpatora? o obawiam się o ich oryginalność (tarcz głównie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Twój wybór ma odzwierciedlenie w cenie :D

Czyli nie ma wśród nich jakiegoś ordynarnego uzurpatora? o obawiam się o ich oryginalność (tarcz głównie).

 

Drugi od góry też chyba w miarę. Pozostałe, oczywiście tylko moim zdaniem, mają tarcze z UA. A np. pierwszy od góry : 29 zlewa się ze słowem jewels. W oryginale jest odstęp.

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodina z tego co pamiętam powinna mieć inne wskazówki. Przynajmniej godzinową i minutową. Roman, co Ci się w niej wydaje podejrzane, tarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.