Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory obydwa ale chyba buławka obowiązuje, czy się mylę?


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory obydwa ale chyba buławka obowiązuje, czy się mylę?

A czort wie? W katalogach ich nie ma i nie ma jak sprawdzić. Zauważ że te dwie pozostałe są identyczne tylko znów jedna czerwona a druga chrom. Nie wiem czy oryginalne ale to że są takie same daje do myślenia. Ja ich w każdym razie nie będę zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziben86, takie wympieły jak ci się trafił robią teraz na Białorusi. Jakoś że 4 lata temu przywiozłem dwa podobne z Grodna. Kupione w sklepie z zegarkami. Nie jest to może perełka ale też nie jest to składak. Ja swoje sprzedałem i byli chętni więc i na twój pewnie chętny się znajdzie.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mi się wydaje, że w newach nie było takich wskazówek?

Dzięki,

M.A.D.0b1f60f1fe81a2412ca5c562171f0ae2.jpg

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mi się wydaje, że w newach nie było takich wskazówek?

Dzięki,

M.A.D.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Wskazówki chyba z Pobiedy, a koperta też jakaś niewłaściwa chyba że to jakieś dziwne zdjęcie.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mi się wydaje, że w newach nie było takich wskazówek?

Obstawiam, że składak, albo Newy robili nie tylko w Petrodworcu. ;)

 

Koperta, jak zauważył Krzysiek jest dziwna. Dekiel ruski, wygląda jak ze Stolicznego. Nie wiem co to jest. Ładny mechanizm z napisem Newa na większym kole naciągu, płyty spasowane, pasy genewskie, tylko fabryka Kirowa.  :blink: 

 

 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta lodówka to oryginał czy składak? Bo coś mi nie pasuje zewnętrzna część tarczy, nigdzie w takim zestawieniu kolorów nie widziałem tego zegarka:

 

post-105992-0-55614500-1547210431_thumb.jpg

 

Druga rzecz, że cena o połowę niższa niż się widuje w internetach :huh:

Edytowane przez rur91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi to przez myśl przeszło, ale zdziwiła mnie bardzo dobra kondycja wewnętrznej części tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy z tą Pobędą jest wszystko ok? Koperta zakręcana, werk na wysokim mostku. Wskazówki jakieś dziwne, chyba powinny być szersze? 

 

23edd9c3fd85.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy z tą Pobędą jest wszystko ok? Koperta zakręcana, werk na wysokim mostku. Wskazówki jakieś dziwne, chyba powinny być szersze?

 

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/23edd9c3fd85.jpg[/ig]

Tak, wskazówki powinny być szersze, jak w szturmanskim. Reszta w porzadku Edytowane przez Podróżnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie udzielicie jakichś informacji nt tego nowego nabytku. Chociaż czy Oryginał?

post-108042-0-07573100-1547331583_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Łukasz, jesteś pewien? Już pomijam sekundnik. Ale tarcza też mi nie pasuje.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor i niedokłdadność indeksów przypomina tarczę warszawską, np. 8 jest grubsza od 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Na Ciebie zawsze można liczyć

Wpisałem w google "zegarek start". Już druga propozycja to kompletne opracowanie na temat tych zegarków - po polsku. Serio, minimum wysiłku. http://www.poezjaczasu.pl/start2mfz/

 

Łukasz, jesteś pewien? Już pomijam sekundnik. Ale tarcza też mi nie pasuje.

kolor i niedokłdadność indeksów przypomina tarczę warszawską, np. 8 jest grubsza od 4

Obstawiałem, że tarcza po prostu była nieumiejętnie umyta. Logotyp, podziałki minutowa i sekundowa są drukowane (na takie wyglądają). Na indeksach jest nałożona masa luminescencyjna. 8 rzeczywiście wskazuje na warszawską. Z drugiej strony technologia fotochemiczna była taka sama w fabryce, jak u rzemieślnika. 

Jeśli się pomyliłem - sorry.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałem, że tarcza po prostu była nieumiejętnie umyta. Logotyp, podziałki minutowa i sekundowa są drukowane (na takie wyglądają). Na indeksach jest nałożona masa luminescencyjna. 8 rzeczywiście wskazuje na warszawską. Z drugiej strony technologia fotochemiczna była taka sama w fabryce, jak u rzemieślnika. 

Jeśli się pomyliłem - sorry.

Mam ich trochę (oryginalnych ;) ) i jednak żaden tak nie wygląda, to znaczy są znacznie lepiej wykonane (ostrość krawędzi, dokładność napisów itd). Wg mnie to nie oryginał


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh teraz to już nic nie wiadomo...

Kupiony jest od dosyć pewnej osoby wiec ona tez na pewno żyła w nieświadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ich trochę (oryginalnych ;) ) i jednak żaden tak nie wygląda, to znaczy są znacznie lepiej wykonane (ostrość krawędzi, dokładność napisów itd). Wg mnie to nie oryginał

 

Wszystkie bezsprzecznie oryginalne z którymi sie spotkałem miały na dole napis : " sdiełano w cccp". Tutaj tego napisu nie widzę  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bezsprzecznie oryginalne z którymi sie spotkałem miały na dole napis : " sdiełano w cccp". Tutaj tego napisu nie widzę  :(

A prawda. Albo napis "2 moskiewski czasowyj zwod".


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisu na dole nie ma, też zwróciłem na to uwagę to by mogło uwiarygadniać oryginalną tarczę, ale umytą natomiast to jest raczej zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.