Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyszło z fabryki, jedyna wątpliwości to czy była to ПЧЗ, czy ЕЧЛ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał. To taki Łucz, tylko pod nazwą Cornavin. Lata 80-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z nazwą wątku mam pytanie o oryginalność. Jeśli oryginalny to z jakich lat może być?

 


9e51007c4ca7007cmed.jpg
 
c96209d18be6c26cmed.jpg
 
04ca648f1123f702med.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Również mam podejrzenia co do tarczy, choć nieźle się komponuje. Szkoda, że składak, ale potrzebowałem garniturowca a nabyłem go niedrogo, więc powodów do płaczu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabe zdjęcia, ale wnioskuję po nich że indeksy na tarczy są złocone. W przypadku łuczy w takim wypadku powinna być złocona koperta i złocone wskazówki. Po takich detalach najłatwiej rozpoznać składaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, indeksy są złocone (lub przynajmniej w złotym kolorze) a wskazówki czarne. Trochę szkoda, że to składak, ale płakać nie będę. Zegarek sprawny (wymaga tylko regulacji chodu i wywaliłem ten tandetny pasek) i prezentuje się całkiem dobrze, więc spełni swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał: tarcza, koperta, wskazówki? Chodzi mi o to czy taki właśnie był zestaw.

Jeśli tak to w jakim okresie był produkowany? Lata 80., 70., 60.?

Dziękuję

post-97276-0-42377300-1551183030.jpg

post-97276-0-36773600-1551183043.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle zapytanie o oryginalność, co o wykonanie - tam była koperta stalowa, czy chrom? Brać coś takiego za nieduży piniądz?

post-108281-0-05936300-1551256164.jpg


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle zapytanie o oryginalność, co o wykonanie - tam była koperta stalowa, czy chrom? Brać coś takiego za nieduży piniądz?

attachicon.gifpoljot.jpg

Po pierwsze nie ta koperta ,a  właściwa raczej złocona choć wersje w chromie też mogły być (nie mam tego teraz jak sprawdzić a nie pamiętam). Tak jak teraz to składak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-106715-0-24981500-1551349756_thumb.jpgpost-106715-0-98937200-1551349805_thumb.jpgpost-106715-0-59808000-1551349857_thumb.jpgWitam, mam pytanie odnoście rakiety 24, z tego co kojarzę (mogę być w błędzie) to powinien tam być mechanizm 2623h na zdjęciach od sprzedającego jest 2628h. Proszę o poradę czy warto takowy zegarek warto nabyć i czy jest on w orginale. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to składak. Jak już zauważyłeś mechanizm jest niewłaściwy. Poza tym koperta jest od rakiety multikalendarza. Nie jestem też przekonany czy ring i tarcza były w takim zestawieniu...

[Edit] A może jednak były ;)

Found-24-Hour-Watches-gear-patrol-raketa

Edytowane przez mar3ck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wasze opinie bo nie wiem czy to oryginalny Poljot czy chińska podróba

post-108385-0-96760100-1551526047_thumb.jpg

post-108385-0-22380700-1551526057_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kombinacja tarczy Komandira z kopertą i wskazówkami Amfibii była w oryginale?

post-97671-0-04985700-1551527435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę o wasze opinie bo nie wiem czy to oryginalny Poljot czy chińska podróba

Jest OK z tego co widać.

Koronki powinny być sygnowane logiem Poljota.

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka kombinacja tarczy Komandira z kopertą i wskazówkami Amfibii była w oryginale?

attachicon.gifpokoj.jpg[/quot

 

Wskazówki i koperta są właściwe, a tarcza okolicznościowa i trudno powiedzieć żeby tu nie pasowała. Ruscy do okolicznościowych wkładali właściwie wszystko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka kombinacja tarczy Komandira z kopertą i wskazówkami Amfibii była w oryginale?

attachicon.gifpokoj.jpg[/quot

 

Wskazówki i koperta są właściwe, a tarcza okolicznościowa i trudno powiedzieć żeby tu nie pasowała. Ruscy do okolicznościowych wkładali właściwie wszystko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za odpowiedź. Właśnie na forum znalazłem informację, że taki 'mix' zegarków w przypadku Wostoka z początku lat '90 nie jest niczym dziwnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka kombinacja tarczy Komandira z kopertą i wskazówkami Amfibii była w oryginale?

attachicon.gifpokoj.jpg

Wydaje mi się, że go oglądałem dzisiaj rano :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w Bytomiu :) też mi się rzucił w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.