Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem sobie takiego poljota deluxa czy to orignal ?.Szkiełko wręcz miał żółte trochę pastą do zębów poprawiłem jego przejrzystość. Zauważyłem otok od wskazówki godzinowej, jakby brud.Czy próbować to wyczyścić?, czy jest to wytarta tarcza i nie ma sensu ?. Myślałem nad jakimś patyczkiem do uszu wilgotnym, lecz wolę sie spytać najpierw.

post-109074-0-95365900-1555427486_thumb.jpg

post-109074-0-55798100-1555427517_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki nie brudzą, to jest wytarcie/ zarysowanie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do polerki szkiełka polecam pastę Tempo. Taką do polerki lakierów samochodowych. :)

Tarczę lepiej zostaw jeśli nie masz doświadczenia z czyszczeniem.

Co do oryginalności zegarka: Tarcza i wskazówki są okey.

Co do koperty w linku masz opracowanie forumowego kolegi, które powinno Ci nieco rozjaśnić temat ;)

https://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2018/11/sowiecki-poradnik-zakupowy-cz1-cal-2209.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kupiłem sobie takiego poljota deluxa czy to orignal ?.Szkiełko wręcz miał żółte trochę pastą do zębów poprawiłem jego przejrzystość. Zauważyłem otok od wskazówki godzinowej, jakby brud.Czy próbować to wyczyścić?, czy jest to wytarta tarcza i nie ma sensu ?. Myślałem nad jakimś patyczkiem do uszu wilgotnym, lecz wolę sie spytać najpierw.

Cały zegarek jest w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Opracowanie nic nie rozjaśni, bo co do koperty nikt nie wie jak było :) Tak jak mówi Krzysiek może to byc oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do polerki szkiełka polecam pastę Tempo. Taką do polerki lakierów samochodowych. :)

Tarczę lepiej zostaw jeśli nie masz doświadczenia z czyszczeniem.

Co do oryginalności zegarka: Tarcza i wskazówki są okey.

Co do koperty w linku masz opracowanie forumowego kolegi, które powinno Ci nieco rozjaśnić temat ;)

https://zegarkiradzieckie.blogspot.com/2018/11/sowiecki-poradnik-zakupowy-cz1-cal-2209.html

Pasta tempo spoko ale na finisz przydałaby się drobniejsza bo tempo jest dosyć gruboziarnista no i wcześniej szkiełko obowiazko szlifnąć papierem wodnym...ale to tylko moja sugestia ;) Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem tego cudaka dzięki forum dowiedzialem się o masie skladakow,wiec wybralem egzemplarz dosc zapuszczony z wyglądu zewnętrznego.(szkoda mi tarczy brudnej/zarysowanej)przez zapuszczone szkielko nie było tego widać.Ciesze sie z niego jakim jest i nie upiekszam prócz szkiełka. Dzięki za sugestie :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem tego cudaka dzięki forum dowiedzialem się o masie skladakow,wiec wybralem egzemplarz dosc zapuszczony z wyglądu zewnętrznego.(szkoda mi tarczy brudnej/zarysowanej)przez zapuszczone szkielko nie było tego widać.Ciesze sie z niego jakim jest i nie upiekszam prócz szkiełka. Dzięki za sugestie :-).

ejejejej, spokojnie, ta tarcza naprawdę nie jest najgorsza. Np. dolne napisy, pomimo że znajdują się w obrębie tarcia wskazówki, są w całkiem dobrym stanie. Dobrze byłoby ją umyć, może to trochę pomoże, ale jeśli nie masz wprawy, to daj to komuś do zrobienia albo poćwicz na czymś innym.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał? Głównie chodzi mi o wskazówki, czy nie powinny być cieńsze? A poza tym napis "18 JEWELS" wydaje mi się jakiś podmalowany.

Dziękuję za odpowiedzi rozwiewające lub potwierdzające moje wątpliwości.

post-97276-0-69096400-1555497712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oryginał był taki w katalogu, nie wiem jak koronka ale wygląda dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oryginał był taki w katalogu, nie wiem jak koronka ale wygląda dobrze

Dzięki. Widziałem taki w jakimś zbiorze katalogowym z linku tu na forum. I faktycznie jest tam taki z bursztynową tarczą, ale wskazówki ma cienkie. Stąd moje wątpliwości co do wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo, koronka zjechana

dzieki Piotrek, no tez mi sie wydaje ze cena troche wysoka chociaz juz na olx sie rozne ceny widywało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Do tego do sprzedającego tez można mieć spore zastrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były takie, czy to jakiś cudak?51d4d8de988319972240f651a868230a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale to był Łucz. Nie było de luxów chromowanych. Tarcza malowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał kupić Pobiedę Czerwoną 12, to na co zwrócić uwagę?

Nie wiem czy wszystko biorę pod uwagę? Czym  byście się kierowali?

Czy ta Pobieda ze zdjęcia jest w porządku?

post-102926-0-18695300-1556201396.jpg

post-102926-0-37229500-1556201402.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał kupić Pobiedę Czerwoną 12, to na co zwrócić uwagę?

Nie wiem czy wszystko biorę pod uwagę? Czym  byście się kierowali?

Czy ta Pobieda ze zdjęcia jest w porządku?

http://www.poezjaczasu.pl/pobieda-czerwona-12/


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.