Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak uważacie czy ten zegarek w tej aukcji jest ori czy franken. Zwróćcie uwagę na frez pod koronką w kopercie tak żeby krótszy wałek z mechanizmów nairi ze żłota się zmieścił. Tych zegarków tam jest więcej.

https://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Unique-NAIRI-Poljot-17-Jewels-USSR-Mechanical-Watch/362256140808?hash=item5458260a08:g:2SYAAOSwEE1akrGu

Nairi były WYŁĄCZNIE w złotych kopertach. Złota poszła na przetop a resztę ktoś włożył do podobnej koperty Poljota tylko złoconej która jest grubsza stąd frezowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nairi były WYŁĄCZNIE w złotych kopertach. Złota poszła na przetop a resztę ktoś włożył do podobnej koperty Poljota tylko złoconej która jest grubsza stąd frezowanie.

Wszystko spoko tylko że tam nie ma co frezować bo nie ma "mięsa". To nie jest koperta pod 2609h tylko pod 2609. A są one różne. Moim zdaniem ta konktetna koperta tam jest ori, ale nie mówię że nairi. Te z pozostałych mogą być z Poljotów, ok. Ale ten konkretny przykład wydaje mi się inny. Edytowane przez Marqz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko tylko że tam nie ma co frezować bo nie ma "mięsa". To nie jest koperta pod 2609h tylko pod 2609. A są one różne. Moim zdaniem ta konktetna koperta tam jest ori, ale nie mówię że nairi. Te z pozostałych mogą być z Poljotów, ok. Ale ten konkretny przykład wydaje mi się inny.

Ja nie wnikam w motywację czy przyczyny tego frezowania. Że chamsko wyrżnięte to widać na oko i nie może być oryginalna bo nie było złoconych Nairi, wyłącznie złote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytać o oryginalność tego wostoka a rczej o to czy nie jest jakimś składakiem https://m.olx.pl/oferta/zegarek-wostok-amfibia-CID87-IDAkBKG.html

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Wygląda że wszystko oryginał choć koronka mnie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że wszystko oryginał choć koronka mnie zastanawia.

Dzięki za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie czy ten zakup nie będzie przepłacony jestem nowy w radzieckich zegarkach i nie wiem ile wart jest taki stan

Ps wiem że nie wyceniamy na forum wię jeśli to coś narusza prosze usunąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś Polakiem? Czy masz klawiaturę arabską? Używaj kolego polskich znaków.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie nie jestem. Ale moja babcia byla i mnie nauczyla i wiem ze swietnie mowie po polsku. Nie mam polskich znakow w komputerze niestety- przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem. Ale moja babcia byla i mnie nauczyla i wiem ze swietnie mowie po polsku. Nie mam polskich znakow w komputerze niestety- przepraszam

Świetnie mówisz po polsku. I nie przepraszaj, nie ma za co ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja narozrabiałem, w telefonie nie ma podpisów skąd jest użytkownik.

Przepraszam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, się zapytam: radosna twórczość? czy pasiasta jest ok?

 

post-95316-0-13323600-1561583162_thumb.jpg


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Mir ma tarczę zamiennik

Rakieta wygląda na oryginał.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy to są oryginalne zegarki?

MIR: koperta ori, koronka chyba powinna być bardziej "grzybkowata", wskazówki OK, tarcza....dziwna. Za ładna, za nowa, inna. Ale to może być zamiennik z epoki.

Rakieta - nie mam zastrzeżeń. 

Jeśli dasz radę zamieścić zdjęcia werków, to też będzie jakaś informacja.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję wszystkim za pomoc w ustaleniu oryginalności zegarków, poniżej zdjecie mechanizmu Mira.Rakieta u majstra na przeglądzie zostaje do kolekcji.

post-15906-0-50505200-1561976171_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy to są oryginalne zegarki?

Tak jak mówiłem ma żywo, na giełdzie w Lublinie. tarcza zastępcza w Mirze - koperta jednak ładna ja bym szukał oryginalnej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję wszystkim za pomoc w ustaleniu oryginalności zegarków, poniżej zdjecie mechanizmu Mira.Rakieta u majstra na przeglądzie zostaje do kolekcji.

tak powinno być


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam wielką prośbę, czy ktoś z Państwa mógłby udzielić mi informacji, czy ten Wostok jest oryginalny?

 

https://allegro.pl/oferta/wostok-duza-linia-17-kamieni-do-kolekcji-8249735439

 

Gdzieś doczytałem, że zegarek ten powinien być na werku 2414, ale na żadnym ze zdjęć nie widzę oznaczeń. Fakt, na żadnym ze zdjęć, które znalazłem w internecie tego zegarka na werku nie ma oznaczeń ale.... nie jestem pewny :)

 

Dlatego proszę o poradę szanowne grono ekspertów :)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Edytowane przez stasiu68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest właśnie werk 2414. To, że nie ma oznaczeń nic nie znaczy. A czy to dokładnie ten werk, na którym ten zegarek wyszedł z fabryki, to ciężko powiedzieć


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam wielką prośbę, czy ktoś z Państwa mógłby udzielić mi informacji, czy ten Wostok jest oryginalny?

 

https://allegro.pl/oferta/wostok-duza-linia-17-kamieni-do-kolekcji-8249735439

 

Gdzieś doczytałem, że zegarek ten powinien być na werku 2414, ale na żadnym ze zdjęć nie widzę oznaczeń. Fakt, na żadnym ze zdjęć, które znalazłem w internecie tego zegarka na werku nie ma oznaczeń ale.... nie jestem pewny :)

 

Dlatego proszę o poradę szanowne grono ekspertów :)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Ale mimo wszystko stan tego zegarka jest słaby, sekundnik od czapy, a sprzedawca moim zdaniem bardzo średni.....daruj sobie

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz tarcza też wycyrklowana, w ogóle jakiś taki niewyraźny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.