Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

"dość spontanicznie"  rozumiem jako  "dość drogo" :)

ale zakup wart każdych pieniędzy, no i dorzucenia jeszcze paru groszy na prawidłową koronkę


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wskazanie (mi laikowi) co jest z tymi zegarkami nie tak,

 

Bo chciałbym je doprowadzić do stanu zbliżonego do oryginału.

 

Za przekazaną  wiedzę serdecznie dziękuję.

Remi

post-109848-0-91673500-1565171148_thumb.jpg

post-109848-0-65025000-1565171166_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 i 12 - tarcze przełożone ze złotych kopert (zdjęcie automatu 30 kam. z sieci). Złom Au jest znacznie łatwiejszy w sprzedaży niż zegarek. Aktualne koperty to dość prymitywne przekładki. 


11. Tarcza powinna być w filigranowej, złoconej kopercie, podobnej do Poljotów "de luxe". 

post-97171-0-80305200-1565180708_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za podzielenie się  wiedzą. Szacun.

Rozpoczynam poszukiwania właściwych części.

Może ktoś z Was ma takowe i chce dokonać wymiany za bilety NBP?

 

Pozdrawiam

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za podzielenie się  wiedzą. Szacun.

Rozpoczynam poszukiwania właściwych części.

Może ktoś z Was ma takowe i chce dokonać wymiany za bilety NBP?

 

Pozdrawiam

Remi

Daj sobie spokój z kompletowaniem składaków. Nie są to jakieś cenne okazy a stracisz przy tym masę czasu i pieniędzy... A zegarkom dalej będzie coś brakowało bo np złotych/ złoconych kopert nie sposób uświadczyć (no chyba że taka zabawa Cię satysfakcjonuje). Lepiej zostaw je na części a szukaj oryginalnych i kompletnych porównując je wcześniej do katalogów, fotek z Googla czy pytając o nie na forum.

 

Chyba każdy przerabiał zakup składaka, to jest zawsze cenna lekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem wskazówki nie idzie dostać, a co dopiero kopertę szukać. Kolega Rysqut dobrze radzi.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

Tak zrobię,

Pozdrawiam

Remi, nie pękaj. Widziałeś zdjęcie poljota pozłacanego? Na kopertę dwa lata czekałem. Chłopaki mają rację, szukaj oryginałów, a w wolnym czasie może jakieś brakujące części się trafią. Cierpliwości, dużo cierpliwości i kieszeni bez dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, Remi jak chcesz to mam takiego Poljota (nr.6) na serwisie u zegarmistrza. Fioletwa tarcza, złocona koperta - wszystko stan idealny, tylko brakowało wałka do koronki. Oddam Ci po kosztach bo nie zbieram tych zegarków.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dziwactwo...?

 

post-72360-0-00724700-1565376093.jpg

 

 

 

 


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadoma sprawa, niestety albo komuś wsio rybka i licytuje, albo ktoś się nie zna i myśli, że kupuje oryginał... 


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy poljot automat 23j wychodził w takiej kopercie??

Oraz czy sekundnik jest ok?

 

Pozdrawiam

Remi

post-109848-0-82164500-1565506629_thumb.jpg

post-109848-0-35072600-1565506641_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składak jak nic

 

Jeszcze jedna rada dla Ciebie. Szukaj zegarków w jak najlepszym stanie. O ile porysowane szkiełko i starta koronka to nie zawsze problem o tyle uszkodzona tarcza jest nie do naprawienia i zabiera cały urok zegarkowi. Tylko w bardzo nielicznych przypadkach warto kupić taki model.

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zawsze googluj kolego. Łatwa sprawa. Nawet na szybkiego idzie typowe modele znaleźć :) albo można wejść na kolekcję mroatmana i porównać.

 

Mi na większość modeli przed zakupem udawało się znaleźć jak nie po polsku, kombinowałem po angielsku. A najlepiej to chyba znaleźć odpowiedni model w pdfie w katalogach :), choć nie każdy jest.

 

Nawet tego Poljota co dodałeś w sekundę idzie znaleźć, jak powinien wyglądać. No, góra z inną koronką i sekundnikiem.

 

 

Powodzenia z kolejnymi trafieniami.

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości czy to w pełni oryginalny zegarek ?zauważyłem, że u tego sprzedawcy bywa różnie ;-)

 

https://allegro.pl/oferta/lotniczy-wostok-amfibia-komandirsk-200m-cccp-8379390966

Trudno jednoznacznie określić tarczę. Są dostępne nowe a ta wygląda nieskazitelnie. Luma też jakaś jasna. Tym bardziej, że wskazówki nowe. Bezel też nowy. 

No i aukcje u tego sprzedawcy są dziwne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Proszę o informację nt zegarka, gdyż nic nie udało się mi w necie na jego temat znaleźć

2 foto, gdyż nie chce pod jednym wpisem „przyjąć” kolejnych zdjęć!

Foto:

Jeszcze mi podano info: kaliber 3017/19 kamieni. Dla oficerów radzieckich, lata 50te.

I, że chronograf nie dwu- a jedno-przyciskowy.

Przycisk do chrono - tylko na godz 4ej. Obsługuje ten przycisk: start-stop-reset dla chronografu.

post-110290-0-90831900-1566050058_thumb.png

post-110290-0-40490200-1566050170_thumb.png

post-110290-0-54970300-1566050235_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

Proszę o informację nt zegarka, gdyż nic nie udało się mi w necie na jego temat znaleźć

2 foto, gdyż nie chce pod jednym wpisem „przyjąć” kolejnych zdjęć!

Foto:

Jeszcze mi podano info: kaliber 3017/19 kamieni. Dla oficerów radzieckich, lata 50te.

I, że chronograf nie dwu- a jedno-przyciskowy.

Przycisk do chrono - tylko na godz 4ej. Obsługuje ten przycisk: start-stop-reset dla chronografu.

To współczesna pasówka na Czk 28 (ЧК-28) a nie na 3017. W oryginale zegarek kieszonkowy, mechanizm zresztą zacny.

post-49869-0-16896200-1566067139_thumb.jpg post-49869-0-24464900-1566067146_thumb.jpg

 

Dla porównania tak wygląda 3017 (tu akurat w wersji kieszonkowej)

post-49869-0-82470300-1566068116_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo dziekuję Koledze Krzysztofowi! A już „podjarałem się” do zakupu tego zegarka! Taki śliczny! Czyli - wspołcześnie ludzie wykonują takie - i kpl koperty, i kpl mechanizmy, i sprzedają jako zegarki z lat 50tych!? Mimo próby oszustwa - szacun za nakład pracy!

Pozdrawiam! I jeszcze raz - dziękuję!

PS. Wielka szkoda, gdyż bardzo chciałem go kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.