Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

takie coś....

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-raketa-komandirskie-8548401109

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mechanizm ale z zewnątrz wygląda jak najbardziej ok - miałem taką ale w gorszym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym zegarku nic się nie zgadza. Totalny składak wg katalogów.

 

Co w niej się nie zgadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym zegarku nic się nie zgadza. Totalny składak wg katalogów.

Delikatnie mówiąc podejrzewam tu chamską prowokację biorąc pod uwagę że autor postu zarejestrował się wczoraj i przybrał nick sugerujący jednego z kolegów nieobecnych już na forum, lecz aktywnego i rozpoznawalnego na grupie FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, a czy ta rakieta jest ok?

Tak, jest ok.

Edit. sorry nie jest ok, koło naciągowe (lub cały werk) jest z Newy

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc podejrzewam tu chamską prowokację biorąc pod uwagę że autor postu zarejestrował się wczoraj i przybrał nick sugerujący jednego z kolegów nieobecnych już na forum, lecz aktywnego i rozpoznawalnego na grupie FB.

Teraz dopiero zauważyłem nick, to Wojciecha nie ma już na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrezygnował, mnie na FB wyrzucił bo miałem inne zdanie na temat Starta.

 

- - -

 

Fajnego składaka kupiłem od starszego Pana. Teraz de Luxy są w kopertach Łuczy, w tym zegarku, który jest nieruszany od lat 70 jest trochę inaczej.

 

(edycja: To jednak zegarek w oryginale)

 

Co to za znaczek pod 2209?

post-102926-0-58714400-1572181970_thumb.jpg

post-102926-0-13733200-1572182113_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Rakiecie wskazówki są chyba trochę starsze, powinny być raczej takie ażurowe, ale te są z podobnych modeli i nie można ich w 100% wykluczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem go ponad 1.5 roku temu i od razu wyladował u majstra. Zapomniałem o nim ja jak i mój mistrz. Po tym czasie wrócił do mnie i mam wrażenie graniczace z pewnością, że mam ubraną inną tarczę. Nie zrobiłem żadnego zdjęcia przed, ale wydaje mi sie, że miałem też złotawe indeksy. Czy ten zestaw jest prawidłowy? Nie powinny być do tego oksydowane wskazówki? Czy ta tarcza jest w ogóle ori?

 

Pozdrawiam,

Przemekc91eef494ca2202da2f6e9ceeda2b18f.jpgfb40d0fc23b2476dc8dd5880cd5b30be.jpg42a62f360988c1e7ef26a5b480a9195b.jpg

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem go ponad 1.5 roku temu i od razu wyladował u majstra. Zapomniałem o nim ja jak i mój mistrz. Po tym czasie wrócił do mnie i mam wrażenie graniczace z pewnością, że mam ubraną inną tarczę. Nie zrobiłem żadnego zdjęcia przed, ale wydaje mi sie, że miałem też złotawe indeksy. Czy ten zestaw jest prawidłowy? Nie powinny być do tego oksydowane wskazówki? Czy ta tarcza jest w ogóle ori?

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

 

Z tego co pamiętam, koperta chromowana, ciemne indeksy - oksydowane wskazówki. Złote indeksy, złote wskazówki. Sekundnik nie od tego modelu. Tarcza jest moim zdaniem ori, ale nie od tego zestawu (albo odwrotnie - wskazówki zostały zamienione).

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go ponad 1.5 roku temu i od razu wyladował u majstra. Zapomniałem o nim ja jak i mój mistrz. Po tym czasie wrócił do mnie i mam wrażenie graniczace z pewnością, że mam ubraną inną tarczę. Nie zrobiłem żadnego zdjęcia przed, ale wydaje mi sie, że miałem też złotawe indeksy. Czy ten zestaw jest prawidłowy? Nie powinny być do tego oksydowane wskazówki? Czy ta tarcza jest w ogóle ori?

 

 

Tarcza niestety zamienna, do kupienia na zatoce.

Wskazówka sekundowa powinna być inna. Wskazówka godzinowa i minutowa jest ok, chociaż chyba brakuje lumy (nie widzę dokładnie po zdjęciu) jeśli jest wypełnienie to jest OK. 

Możesz pokazać mechanizm?

 

poniżej link do podglądu.

 

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/start?lightbox=dataItem-k1kqpjgj

Edytowane przez forteca

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za potwierdzenie. Jestem pewien, że wskazówki miałem złote i że złotawe były też indeksy. Wygląda na to, że podmienił mi tarczę, nie wiem tylko czemu, bo przez jego ręce przeszlo już ze 100 moich zegarków i zawsze wszystko było pieknie. Musze to sobie z nim wyjaśnić, w najgorszym wypadku będę szukał oksydowanych wskazówek

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Jestem pewien, że to nie tarcza z zatoki, bo takie widziałem na żywo na targu staroci w Bytomiu. Miały troche inny odcień i nazwa była pisana grubszą czcionką. Po tej widać ślady używania, wygląda na starą.52972ef78d11a3f6f8d4d8d0488734f0.jpg

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarczy to nie będę się targowal ;-) zastosowałem skrót myslowy, bo widziałem takie i na zatoce i na Alle...drogo. oryginalne powinny mieć napis sdielano w cccp (zobacz w linku jaki podalem) chociaż w przypadku zegarków zza wschodniej granicy nie ma reguł. Ja osobiście bazuje na katalogach i stronie Dashiela.

 

Ostatni mój nabytek, wskazówki w kolorze indeksów, luma w kolorze Limy z indeksów.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

ac17d429f8b2f7a2a04cd0b6fb67e014.jpg

Edytowane przez forteca

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Start ze złoconymi wskazówkami również ma napis zdiałano w CCCP.

Jak również indeksy pomiędzy cyframi są inne, no i najbardziej widoczna różnica napis Start podobnie jak u kolegi forteca wykonany dużo cieńszą czcionką.

post-97671-0-82473600-1572355644_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka budzika powinna być zakończona grotem. Sekundnik chyba za krótki, ale może i taki był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam ładny stoper ale mam wątpliwości co do mostka jak i samego balansu. Czyżby został podmieniony na nowszy? Chodzi mi o brak pasów na mostku oraz gładki balans (w sensie bez tych wkrętów wyważających) 8d5f974a1c57d0c1d8d85949f4236a26.jpg18281a98e0a6e6545a7e19ae5d3f7251.jpg0b303ae1317b58286e51cdcad22cef47.jpgdcea97edbcd2ebdf1e76789c33c50e19.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.