Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem jakiś czas temu o ten zegarek i jedno nie daje mi spokoju, na pewno była w nim sekunda jak w arbuzie(jak w tym który wrzucałem jakiś czas temu) czy może taka jak w lodówce kfg? (jak na zdjęciu)slava_kgf-0.jpg

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktokolwiek będzie w stanie ci odpowiedzieć, z kilku powodów. W przypadku zegarków rzadkich, mało popularnych, również wydawanych z jakiejś okazji lub dla konkretniej instytucji, często brakuje wzorów do porównania (albo brak jest możliwości stwierdzenia, który z egzemplarzy był uzupełniany podczas napraw częściami, które akurat były pod ręką majstra). Przy kilku partiach produkcyjnych, możliwe było użycie wskazówek czy tarcz różniących się szczegółami wykończenia. Poza tym, w przypadku zegarków nowszych: z czasu schyłku ZSRR, przełomu ZSRR/Federacja/Rosja, "noworusów", sami producenci używali tych części, które były łatwiej dostępne. Niektóre marki były produkowane przez podwykonawców w warunkach niemal chałupniczych, więc też trudno ustalić jeden funkcjonujący wzorzec. A przecież były i takie szopki, że zegarek istniał jedynie na zdjęciu w katalogu. Często też spotyka się na forum opinię znawców dot. jakiegoś szczegółu (np. właśnie wskazówek), że "nie można ich wykluczyć", bo pomimo braku 100% pewności zastosowania w danym modelu, były używane w tym samym okresie, w podobnej produkcji, więc może i tutaj są jak najbardziej na miejscu.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał? Tarcza i wskazówki wyglądają podejrzanie dobrze. Koronka ori? Werk?

kama tarcza

kama koronka

kama werk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka jest wymieniona na nieoryginalną, i to świadczy że nosem ten zegarek nie jest. To z kolei nasuwa podejrzenie że tarczę założono nową (nie mówię że nieoryginalną), w oryginalnych wskazówkach wymieniono farbę, i zrobiono serwis werku oraz czyszczenie /wymianę koperty. Jednym słowem, zegarek idealny jako "wintydż" do noszenia, do kolekcji nie koniecznie. :)

Edycja

Gdyby znaleźć wskazówki z wypełnieniem w tym samym odcieniu co kropki na tarczy i właściwą koronkę, zegarek byłby zgodny z oryginałem i w stanie niemal idealnym, jedyną wadą w oku kolekcjonera było by to, że przeszedł pełny serwis, łącznie z optycznym. :) dla części osób to zaleta.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki niekoniecznie mają nowe wypełnienie, mogą mieć oryginalne wypełnienie tylko były do innej tarczy.

 

Ktoś złożył ładnie wyglądający zegarek z najlepszych części jakie miał - dla fanatyków ładnych stanów. ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prw6

 

Istnieje też taka wersja - który sekundnik jest oryginalny?

 

49109427481_0b99b9225e_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prw6

 

Istnieje też taka wersja - który sekundnik jest oryginalny?

 

 

Jeszcze się niestety nie dowiedziałem, może każdy, może żaden :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki niekoniecznie mają nowe wypełnienie, mogą mieć oryginalne wypełnienie tylko były do innej tarczy.

 

Ktoś złożył ładnie wyglądający zegarek z najlepszych części jakie miał - dla fanatyków ładnych stanów. ;):D

wydaje mi się że na wskazówkach jest patyna, a wypełnienie wygląda jak nowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze radziecki?

 

77194181_3548114175230813_83697136013462

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Kamie jest według mnie współczesna nowa koperta - tarcza i wskazówki nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Kamie jest według mnie współczesna nowa koperta - tarcza i wskazówki nie wiem

No to jeszcze ja choć wiem że nic nie wiem :)

O ile wiem kie ma współczesnych kopert do Kamy, le nie jest problemem trafić idealnej, trochę Kam jest jeszcze.

Tarcza jest oryginalna, koronka tez może być, były takie stosowane w Kamach choć nie trafiła mi się nigdy w tak idealnym stanie, ale kształt taki.

Wskazówki od tego modelu ale wypełnienie błękitne kiedy kropi lumy zielone. Nie ma odstępstw, zawsze ma być tak samo, albo wszędzie błękit albo zieleń.

A najbardziej mnie zastanawia rozmiar tarczy, ewidentnie jest szpara między kopertą jakby tarcza była za mała. Nie wiem o co chodzi.

Dla przykłady pokażę mój egzemplarz choć zaznaczam że jest w drugim typie koperty, czyli większa z deklem zaciskanym.

KAMA III Typ 190ЧН

post-49869-0-21542500-1574583468_thumb.jpg

I drugi typ koperty (i koronki)

KAMA III Typ 192ЧН

post-49869-0-56570800-1574583523_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, skoro koronka jest zgodna z oryginałem, jak twierdzisz, to to może być leżak szufladowy, w którym wymieniono wykruszone wypełnienie wskazówek, lub całe wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, skoro koronka jest zgodna z oryginałem, jak twierdzisz, to to może być leżak szufladowy, w którym wymieniono wykruszone wypełnienie wskazówek, lub całe wskazówki.

Niby tak, ale o co chodzi z tą za małą tarczą? Mechanizm z antywstrząsem jest zgodny z kopertą , koronka też. Nigdy nie mierzyłem rozmiaru tarcz w obu typach czy są różne, może tarcza przełożona z drugiego typu koperty? Koperta z zaciskanym deklem jest trochę większa ale czy tarcza inna to nie wiem.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kamień z serca :)

Zegarek zakupiłem jakiś czas temu i nie dawał mi spokoju.

Koperta niby charakterystyczna dla Rakiety ale myślałem, że z innego modelu.

Chromowana i złocona są nieco inne.

post-97671-0-02219400-1574697947_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i tak - i jeszcze kilka konfiguracji bym znalazł...

post-102926-0-39884800-1574701072_thumb.jpg

post-102926-0-68680900-1574701330_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upewnijcie mnie , że to składak bo z tego co pamiętam silnik musi mieć 2209

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-meski-wostok-17-jewels-z-kalendarzem-CID87-IDBa5uh.html

Składak. Wostok, czyli Czystopol, a werk z 1 Moskiewskiej. Nie wiem, czy powinien być mechanizm 22XX czy 24XX, ale na pewno nie K-26.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Dla ścisłości, Wostoki na K-26 też były, ale nigdy nie produkowano ich w tej fabryce. Chyba że mostek podmieniony i koło naciągu....? Ale po co? Tak czy tak, niekoszerny.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, paczcie oczyma.

1 werk powinien być 2414 i zapewne jest

2 zdjęcie mechanizmu przedstawia zupełnie inny zegarek (popatrzcie na kopertę z deklem i bez) pewnie pobieda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Koronka nawet różni się na poszczególnych zdjęciach  :D


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.