Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki myślę już od tygodnia, cena nieco zaporowa ze półtora szturmańc z 1980 roku...

a jak ten się ma? Mnie interesuje 100% oryginalności.

https://aukro.cz/vojenske-hodinky-poljot-chronograf-v-hezkem-stavu-6956373054

Wskazówki powinny by chorągiewki jak w Sekondzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może działa? Nakręcałeś go? Wiesz że trzeba odkręcić koronkę żeby nakręcić?

 

Niestety nie wiedziałem, 

:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiedziałem, 

:mellow:

Spróbuj odkręcić koronkę, następnie wyciągnij ją delikatnie. W pierwszym położeniu ustawia się wskazówki a jak zupełnie się wyciągnie nakręca się zegarek. Nie na siłę i z wyczuciem :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki myślę już od tygodnia, cena nieco zaporowa ze półtora szturmańc z 1980 roku...

a jak ten się ma? Mnie interesuje 100% oryginalności.

https://aukro.cz/vojenske-hodinky-poljot-chronograf-v-hezkem-stavu-6956373054

 

Chyba wiem od kogo ten zegarek. Składak ze starej Streły, czyli tarcza od czarnego Poljota założona do koperty Streły bez tachymetru. Wskazówki zostawił stare zamiast wymienić. Wnętrze chyba bez cyrylicy, czyli od Sekondy albo Poljota, ale niestety, g... widać. Jeśli to ten człowiek, od którego ja kupowałem jakiś zegarek, to komunikatywny, ale zegarmistrza ma do bani :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odkręcić koronkę, następnie wciąg ją delikatnie w pierwszym położeniu ustawia się wskazówki a jak zupełnie się wyciągnie nakręca się zegarek. Nie na siłę i z wyczuciem :)

 

Udało się, chodzi po parę sekund i staje, wymienię bateria i powinno być ok.

Dziękuje Wam za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie ma baterii - to jest zegarek mechaniczny...

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem od kogo ten zegarek. Składak ze starej Streły, czyli tarcza od czarnego Poljota założona do koperty Streły bez tachymetru. Wskazówki zostawił stare zamiast wymienić. Wnętrze chyba bez cyrylicy, czyli od Sekondy albo Poljota, ale niestety, g... widać. Jeśli to ten człowiek, od którego ja kupowałem jakiś zegarek, to komunikatywny, ale zegarmistrza ma do bani :D

Dzięki zatem odpuszczam.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź tu zapytaj o coś...  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odkręcić koronkę, następnie wyciągnij ją delikatnie. W pierwszym położeniu ustawia się wskazówki a jak zupełnie się wyciągnie nakręca się zegarek. Nie na siłę i z wyczuciem :)

wszystko dobrze, tylko odwrotnie: 1. odkręcić koronkę. 2. wyciągnąć delikatnie do pozycji "nakręcanie" 3. wyciągnąć do oporu do pozycji "ustawianie" 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobrze, tylko odwrotnie: 1. odkręcić koronkę. 2. wyciągnąć delikatnie do pozycji "nakręcanie" 3. wyciągnąć do oporu do pozycji "ustawianie" 

Wszystko dobrze tylko jeszcze ciut nie tak :lol: 

Po odkręceniu koronki gdy "spadnie" z ostatniego gwintu ona już będzie w pozycji do nakręcania - po odciągnięciu o jeden klik dalej będzie w pozycji do ustawiania ;)

 

 

 

 

 

 

Ale ja zanim podjął bym te kroki to tak jak pisałem ..........najpierw bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobrze, tylko odwrotnie: 1. odkręcić koronkę. 2. wyciągnąć delikatnie do pozycji "nakręcanie" 3. wyciągnąć do oporu do pozycji "ustawianie"

 

miałem to napisać, ale pomyślałem nie miałem nigdy małego Komandira może tam jest odwrotnie niż w normalnym zegarku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze tylko jeszcze ciut nie tak :lol:

 

Ale ja zanim podjął bym te kroki to tak jak pisałem ..........najpierw bateria

 

 

Taa, tylko z baterią do tego modelu jest posucha, mój zegarmistrz np. nie ma   :wacko:  i mało tego, nie przypomina sobie kiedy miał  :rolleyes:

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, stare konie z was, a takie śmieszki :) 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, 

 

Wypatrzyłem taką oto Rakietę UFO, ale mam wątpliwości do do tarczy i koronki. Koronka może być nawet oryginalna, tyle, że mocno spracowana, niemniej co do tarczy nie umiem powiedzieć. Niby zielona, niby podpisana Rakieta, ale... Analiza porównawcza z internetem mówi mi, że chyba jest wszytsko ok, ale wolę się upewnić, bo pół roku stazu w "ruskach" to jednak mało wciąz :)

 

IMG 20200206 094324

IMG 20200205 220854

005

003

 

 

Edytowane przez Salahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest oryginalna, tylko że ten ...trądzik!  inaczej mówiąc: dostała pryszczy :)  zresztą spód koperty też ma ślady po jakiejś ospie

To często spotykana przypadłość chromowanych kopert przełomu lat 80/90

 

Wzór koronki jest odpowiedni ale jej kolor powinien być zgodny z kolorem koperty! Raczej nie wygląda ona na wytartą, prędzej jest od innego, złoconego modelu UFO 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest oryginalna, tylko że ten ...trądzik!  inaczej mówiąc: dostała pryszczy :)  zresztą spód koperty też ma ślady po jakiejś ospie

To często spotykana przypadłość chromowanych kopert przełomu lat 80/90

 

Wzór koronki jest odpowiedni ale jej kolor powinien być zgodny z kolorem koperty! Raczej nie wygląda ona na wytartą, prędzej jest od innego, złoconego modelu UFO 

 

Ta wysypka pryszczy na tarczy jest od złego przechowywania, w wilgotnym czy jakas inna przypadłośc? I dodatkowo, czy będzie postępować?  :D  Tak, dół jest wyżarty, znaczy się była noszona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście pryszczyki na tarczy nie przeszkadzają (raczej nie będą się rozprzestrzeniać), w przeciwieństwie do zlasowanego spodu koperty - czort wie co za pleśniawki czy inne koronowirusy się tam przyczaiły? :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście pryszczyki na tarczy nie przeszkadzają (raczej nie będą się rozprzestrzeniać), w przeciwieństwie do zlasowanego spodu koperty - czort wie co za pleśniawki czy inne koronowirusy się tam przyczaiły? :)

 

Znaczy się wyparzyć i będzie działać! Dzięki za pomoc :) Zdecyduje się na to UFO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria to to duże srebrne okrągłe z zębami. Taką to Panie tylko u Ruskich dostaniesz, w końcu to ruski zegarek.

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie ocenić oryginalność tego egzemplarza. Mam tylko te zdjęcia.

 

Luch 1

Luch 2

Luch 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.