Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KRWISTY

LLDvsEterna KonTiki FH 42mm

LLD vs KonTiki FH 42mm  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Na prośbę kolegi pudlarz prośba o pomoc i wskazówki odnośnie wyboru zegarka uniwersalnego na codzień   :)

Po selekcji na placu boju zostały:

 

 

Longines Legend Diver Watch L3.674.4.50.0

post-33440-0-55076000-1397405030_thumb.jpg

Eterna KonTiki Four-Hands 1592.41.11.0217

post-33440-0-69659300-1397405108_thumb.jpg

Eterna KonTiki Four-Hands 1592.41.41.0217

post-33440-0-23032200-1397405162_thumb.jpg

 

Wybór tak naprawdę jest pomiedzy LLD a Eterną FH 42mm dlatego w ankiecie nie ma podziału na wersję KonTiki.

Kolega nie może się zdecydować więc każda rada wskazana w podjęciu słusznej decyzji zegarek ma być na codzień i ma przynieść jak najwięcej frajdy i zadowolenia:)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na markę wybrałbym Eternę, ALE odkąd przeczytałem, że tam siedzi SW200 to chyba wybrałbym Longines'a. Wiem, że SW200 to taka w sumie ETA, ale są o niej zdania podzielone. Zegarki są też utrzymane w sumie w trochę odmiennej stylistyce.

 

Podejrzewam, że jednak głosami większości wskazana zostanie Eterna. Ostatecznie gdybym miał sam dokonać wyboru to nie wiem co bym wybrał ALE CHYBA Legend Diver'a....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał LLD jeżeli chodzi o uniwersalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na markę wybrałbym Eternę, ALE odkąd przeczytałem, że tam siedzi SW200 to chyba wybrałbym Longines'a. Wiem, że SW200 to taka w sumie ETA, ale są o niej zdania podzielone. Zegarki są też utrzymane w sumie w trochę odmiennej stylistyce.

 

Podejrzewam, że jednak głosami większości wskazana zostanie Eterna. Ostatecznie gdybym miał sam dokonać wyboru to nie wiem co bym wybrał ALE CHYBA Legend Diver'a....

 

W FH jest eta w Kontiki Date selita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz....

Ostatnio miałem podobny dylemat i przerobiłem LLD oraz Eterne FH jednak w wersji XXL..Co do Eterny nie było miłości dla wielu piękny zegarek ale mnie nie zachwycił po prostu.. Za to kiedy dorawałem LLD no date odrazu wiedziałem że to jest to:) Zresztą moje zdanie już dawno znasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna z ciemną tarczą. Właśnie tarcza w LLD mi się nie podoba, te wszystkie "kropeczki i kreseczki" zdecydowanie zbyt dużo, przynajmniej dla mnie.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz ich obu nie umiem wskazać faworyta...W sumie one zupełnie inne są... i dość uniwersalne.

Najlepiej mieć oba i nosić na zmianę :)

 

p.s.

uwagę kobiet bardziej przykuwa Eterna ;)


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Oba są super, ale dla mnie jednak Eterna z kremową tarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonżin. JAk dla mnie klasyk.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna!!!!

Mimo, iż lońka nobliwy, to za dużo farforclów ma na tarczy.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD mnie rozczarował na żywo zaś Eterna niczym nie zaskoczyła tzn. wciąż się podoba.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, jeśli FH, to tylko z ciemną tarczą, reszta podobała mi się na zdjęciach, ale na żywo jest słaba- choć fakt, że ja mogę być nieobiektywny,

bo ogólnie preferuję czarne tarcze.

Także jak dla mnie zostałyby na placu boju czarna FH lub LLD. I tu zaczyna się problem, bo wybór jednego z tych dwóch jest dość trudny.

To zegarki, które mają wiele cech wspólnych/podobnych, a jednak jakże są od siebie różne :rolleyes:

Oba miałem dość długo, LLD został do teraz, Kontiki poszła, aczkolwiek do czarnej FH czasem ciągnie mnie by wrócić, bo to naprawdę fajny zegarek jest.

 

Domyślam się, że Kolega wybierając te 2 modele zegarków, oba zegarki mierzył i oba mu się porównywalnie podobają, bo na żywo można się trochę zdziwić.

Oba mają 42 mm bez koronki, ale na ręce LLD wygląda na ciut większy zegarek i wydaje mi się, że aby dobrze leżał i wyglądał trzeba mieć chociaż średniej wielkości nadgarstek.

Ja mając taki wybór chyba bym się pokierował takim trochę dziwnym może kryterium wyboru- czy chcesz nosić na pasku czy bransolecie.

Jeśli na branzie, to wybór jest prosty- tylko Kontiki, bo jej bransoleta jest świetna, bardzo dobre ma zapięcie, fajnie się układa, ma do dokładniejszej regulacji półogniwa,

także z dedykowaną bransoletą to jest świetne połączenie, a do LLD trzeba byłoby kombinować z jakimiś meshami itp, bo oryginału żadnego nie ma, także tu nie ma startu.

Jeśli natomiast miałby być noszony na pasku, to jednak postawiłbym na Longinesa. Eterna na pasku jakoś tak niespecjalnie się wyróżnia- co tu dużo mówić- wolałem zdecydowanie jej bransoletę,

a LLD jak mu się założy jakąś fajną skórkę zaczyna wyglądać jakoś od razu piękniej i szlachetniej- także tu na niego bym postawił.

Nie wiem czy cokolwiek pomogłem  :rolleyes: a jak masz jakie pytania, to śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD mnie rozczarował na żywo zaś Eterna niczym nie zaskoczyła tzn. wciąż się podoba.

 

Mikołaj ja mam odwrotnie Eterna na żywo mnie rozczarowała i po 2 dniach nie miałem wątpliwości że nie jest dla mnie i czas na rozstanie...Natomiast fakt LLD przy normalnej przymiarce nie rozwala na łopatki i trudno się zdecydować ... ale kiedy trafiłem LLDjakiego chciałem i zdecydowałem się na zakup po kilku godzinach nie miałem wątpliwości - bardzo dużo zyskał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu LLD ale tego bez daty jeszcze. I niestety wiało nudą. Jak dla mnie Eterna


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna eterna FH :)

Ma to coś...LLD również ładny, ale wydaje się być monotonny....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie LLD to jeden ze zdecydowanie najfajniejszych zegarków. Proponuję zatem Eternę, żeby za dużo tych LLD w przyrodzie nie było, zanim go sobie nie kupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD fantastycznie piękny , miażdży Eternę


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam stałem przed takim wyborem i zdecydowanie w moich oczach wygrywa Eterna z czarną tarczą - ma o wiele więcej smaczków, powierzchnie lakierowane pięknie łączą się ze szczotkowanymi, niesamowicie ciekawa tarcza która się nie nudzi oraz wisienka na torcie - genialna powłoka antyrefleksyjna !!!

 

Jak dla mnie LLD jest zbyt prosty i jak na moje oko trochę nudnawy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna :)

Jest ciekawsza i moim zdaniem LLD szybciej sie znudzi.

Najlepiej kupić oba jak juz ktoś wyżej pisał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem się pod Eterną, ale brakuje mi w tej ankiecie trzeciej opcji: żaden z powyższych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, najbliższa sercu sugestria Krispiego1 kupić oba, tylko jak w domu to przejdzie bo ukryć się raczej nie dam. hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam dylemat i kupiłem Eternę ze srebrną tarczą.

pierwszy mój zegarek który ma jasną tarczę (wszystkie pozostałe są czarne) oraz pierwszy noszony na bransolecie.

 

Polecam

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie bedę obiektywny bo jestem fanem Eterny. Miałem srebrną FH i była po prostu piękna zwłaszcza w świetle dziennym a szczególnie w świetle  słonecznym,ukazywała wszystkie smaczki.  Zegarek bardzo uniwersalny, dobrze się komponuje zarówno  z garniakiem jak i luźnym strojem a nawet sportowym. Do tego mega wygodna bransoleta (na zimę warto założyć gruby mięsisty pasek) i wykonanie jakościowe bez zarzutu. Jedyna wada, ale to może tylko dla mnie - na srebrnej tarczy nie zawsze dobra czytelność wskazań.  Dlatego ja gdy wrócę do Eterny, to  do czarnej tarczy. Najlepiej świadczy o tym,  że ten zegarek się nie nudzi to fakt, że nigdy z żadnym zegarkiem nie rozstawało mi się tak ciężko (może poza Zenithem Chronomaster T Open), bujałem się z myslami jakieś 8 miesięcy, w końcu wystawiłem, sprzedałem i teraz kombinuję jak  kupić następną :).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezki wybor. Dla siebie chyba jednak wybralbym LLD.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.