Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dunaj

Helvetia? Prośba o pomoc w identyfikacji.

Recommended Posts

Szanowni klubowicze, założyłem ten temat aby prosić was o pomoc w ustaleniu czy to oryginał czy też podróbka  zegarka Helvetia, a także ewentualne określenie jego mechanizmu. Poniżej znajdują się zdjęcia, co prawda nieco kiepskie, bo robione przy sztucznym oświetleniu. 

dd7890459840.jpg

3282149f7ec8.jpg

b3558b2274cd.jpg

f9adbcf81414.jpg

Zapraszam do dyskusji. 

Podróba.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     SEIKO Prospex Diver 62MAS Reissue

Podróba.

Koszmar.

Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi.

Czym prędzej trzeba wyrzucić temat do kosza, co by nie straszył innych :D 

Helvetia od kolegi z forum. Trochę odnowiona, tarcza w oryginale, 34 mm, mi się podoba...

post-64073-0-33212000-1398429875_thumb.jpg

No tak, zegarek przedstawiony przez Tommy'ego ma zdecydowanie bardziej "szwajcarski" wygląd - do kompletu brak mu tylko scyzoryka, wojskowego roweru... no i Szwajcara w mundurze... :D

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

• By klm
      Różne zegarkowe pomysły przychodzą mi ostatnio do głowy, w tym takie, żeby zestawić:
      1) Longines Conquest quartz 41 mm blue dial (L3.759.4.96.6),
      2) Orient Star Standard Date automatic (SDV02001W0)
      Zegarki te na polskim rynku kosztują porównywalnie, ale poza tym różni je prawie wszystko, a w szczególności kraj pochodzenia, rodzaj mechanizmu, wodoszczelność itp. Specjalnie wybrałem nieoczywiste wersje (Longines z niebieską tarczą, a Orient Star ze złoceniami), ale kierowałem się prywatnymi preferencjami - lubię zestawienia biała tarcza i złote indeksy (chociaż niekoniecznie lubię złoto na bransolecie) lub niebieska tarcza ze srebrnymi indeksami, podoba mi się także "boazeria" i szlif słoneczny. Na tych zegarkach to wszystko można znaleźć. Wolę też bransloetę od paska (chyba jest bardziej uniwersalna (nie lubię bawić w zmiany pasków, a w lecie ich noszenie jest niekoniecznie komfortowe). Wiem, że na Forum bardziej popularne są inne wersje (Longines z czarną tarczą lub z białą na pasku, a Orient Star - przede wszystkim "boazeria" bez złoceń). Niezależenie od powyższego zależy mi na poznaniu opinii forumowiczów jak postrzegane są te marki oraz te konkretne modele, czy są jakieś są problemy w ich serwisowaniu.
      Ogólnie zatem - który z nich wydaje się lepszym wyborem w założonym budżecie.
      Nie chciałbym natomiast, żeby dyskusja dotyczyła rzeczy oczywistych: wyższości szwajcarów nad japończykami (i odwrotnie), czy o różnicach pomiędzy kwarcami i automatami.
    • By szpila9
      Cześć,

Zamierzam kupić żonie zegarek na urodziny. 

Do wyboru mam... No właśnie mam, ale też dylemat i ewentualnie otwartą głowę na nowe pomysły.
      Ale póki co:

Omega de Ville Orbis 27,4mm  ref,: 424.10.27.60.53.003
       lub

Lonfines Master Collection L2.128.4.97.6

Różnica - wygląd, kwarc vs. automat. W sumie dla osoby, dla której automat czy kwarz ma zerowe znaczenie, a bezpieczeństwo (upadek) wskazuje na kwarc. 

Pytanie do Was. Czy ta OMEGA, które wg. mnie w męskiej wersji jest wątpliwa (moja opinia), w wersji Orbis jest czymś wartym uwagi? czy mimo, że automat lepiej skupić się na automacie Longines`a? 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi - do urodzin jeszcze dużo czasu!
      Dzięki!

• By tropik79
      Wśród miłośników zegarków nie raz są obiektem drwin i traktowane z lekkim przymrużeniem oka.
      I często słyszany tekst:

Czy w Waszych zegarkowych marzeniach jest miejsce na zegarki kwarcowe?
      Jeśli tak o jakim modelu zegarka kwarcowego marzycie (lub już to zegarkowe marzenie spełniliście)?
      Wrzucajcie fotki i jeśli możecie także numery ref.

Rozpocznę ja z moim EDC, który w sumie był jednym z moich kwarcowych spełnionych marzeń.
      Breitling Colt 44mm ref.A7438811

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.