Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

klemens1000

Sprowadzanie z Dalekiego Wschodu - cła, podatki itp.

Recommended Posts

Witam

Czy są jakieś szanse na uniknięcie uiszczania dodatkowych opłat za import?

Tak z ciekawości pytam i proszę o czysto hipotetycznie odpowiedzi.

hipotetycznie są, ale bardzie należy o nich myśleć o losowych nić normie. Kurierem pewne, pocztą losowe

Kurier to praktycznie 100% Vat plus clo

A u pana Higuchi wysyłki rozumiem są zwykłą pocztą:

"We're using "international express airmail"(EMS From Japan postal service)"?

Tylko jakoś szybko ich przesyłki dochodzą jak na pocztę (a moze to po prostu inne standardy), bo wiekszosc tu na forum spotkanych zakupów u tego sprzedawcy to 7-8 dni. To "express airmail" wygląda mi na kuriera, ale później wyraźnie jest "Japan postal service".

Handel zaczynasz ? Skoro wiesz ile idą, to już raczej kupowałeś. Tym bardziej powinieneś mieć doświadczenie w należnych opłatach.

EMS to kurier poczty. Z mojego doświadczenia paczki z Japoni zawsze trafiają na UC. Płacisz 23% vat od ceny zegarka z kosztami transportu. Cło jest zerowe. Nie ma znaczenia czy kurier czy poczta.

Handel zaczynasz ? Skoro wiesz ile idą, to już raczej kupowałeś. Tym bardziej powinieneś mieć doświadczenie w należnych opłatach.

Jakbym wiedział, to bym nie pytał, prawda? Przecież napisałem powyżej, ze inni użytkownicy mówią, ze idzie 7-8 dni, a nie ja tak twierdzę.

Cyli co, nie ma sposobó na unikniecie oplat? Nawet żadnych wyszukanych?

EMS to kurier poczty. Z mojego doświadczenia paczki z Japoni zawsze trafiają na UC. Płacisz 23% vat od ceny zegarka z kosztami transportu. Cło jest zerowe. Nie ma znaczenia czy kurier czy poczta.

A jaką cenę zegarka przyjmują? 

Można np. zaniżyć wartość o 1/3, poprosić sprzedawcę aby taką właśnie wpisał na rachunek?

A jaką cenę zegarka przyjmują?

Można np. zaniżyć wartość o 1/3, poprosić sprzedawcę aby taką właśnie wpisał na rachunek?

Cenę z załączonej faktury. I dodatkowo musisz przedstawić dowód opłaty (wyciąg z karty lub paypal) więc kombinacje z zaniżaniem kosztów na fakturze są ryzykowne. Poza tym Japończycy nie bawią się w takie numery. I 'last but not least' takie zabawy to przestępstwo skarbowe. Ja hym nie ryzykował dla kilkuset zł.

Mogę polecić sklep dutyfreeisland, wszystko cacy zamówiłem 5 w niedziele dzisiaj tj. 12/05 odebrany:) Bez cła i vat-u.

Pozdrawiam

Mogę polecić sklep dutyfreeisland, wszystko cacy zamówiłem 5 w niedziele dzisiaj tj. 12/05 odebrany:) Bez cła i vat-u.

Pozdrawiam

Jaką przesyłką?

pojedyncze sztuki bez pudełek często przechodzą bez opłat, wpakujesz więcej to może być problem

temat omawiany wiele razy, poczas zakupu trzeba uwzględnić dodatkowe koszty i czekać. Życzę, żeby kolega miło się zaskoczył. Niektóre sklepy przesyłają za pośrednictwem poczt w UE wtedy ryzyko jest mniejsze. Obowiązkowo trzeba odpuścić sobie pudełko.

Nieprawda. Ani przesyłka via UE ani pudełko nie mają wpływu na zwiększenie czy zmniejszenie "ryzyka". Czysty hazard. ;)

U mnie uc przystawił pieczątkę i to było wszystko.

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Czy wiecie coś na temat prowadzenia "statystyk" przez UC?  Chodzi mi o to czy np śledzą ile razy jakaś osoba zamawiała coś z zagranicy. Ci co zamawiają dużo są np na czarnej liście?

Można się tylko domyślać. Statystyka to nie problem.

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Podobno proeadzą takie statystyki. Tak się wypowiadał ktoś związany z poznańskim UC na innym forum (niezegarkowym). Ale ze swojego doświadczenia raczej bym obstawiał konkretne kierunki importu i gabaryty paczki jako wyznacznik ryzyka...

Guest liscak

W moim przypadku 3 przesyłki do Wrocławia, z WER Warszawa odsyłane do WER Zabrze. Za każdym razem musiałem wysyłać potwierdzenia przelewu. Dwie pierwsze zwolnione z opłat z powodu niskiej kwoty zakupu, trzecia z Vat - mimo że pudełko oznaczone jako Gift o wartości 60 dolarów. WER Zabrze jest czujne

Znając "informatyzację" polskich urzędów raczej nie spodziewał bym się takich "statystyk". Tak jak piszesz jeśli coś to format pudełka, wartość może wskazywać że w paczce jest coś innego, droższego niż na opisie... 

Podobno proeadzą takie statystyki. Tak się wypowiadał ktoś związany z poznańskim UC na innym forum (niezegarkowym). Ale ze swojego doświadczenia raczej bym obstawiał konkretne kierunki importu i gabaryty paczki jako wyznacznik ryzyka...

Znając "informatyzację" polskich urzędów raczej nie spodziewał bym się takich "statystyk". Tak jak piszesz jeśli coś to format pudełka, wartość może wskazywać że w paczce jest coś innego, droższego niż na opisie... 

heheh

tu byś sie bardzo zdziwił

Polskie cło akurat jak na administrację jest można powiedzieć mega wyposażone w systemy i co lepsze potrafi z nich korzystać :)

Jak to jednak z systemami każdy obsługuje człowiek więc róznie z tym bywa, poza tym szczerze mówiąc to drobnica więc ryzyko jest "wyceniane" na małe o ile w ogóle

Często jest tak, że kiedy przesyłka idzie kurierem to robią oni przy kilku tego typu przesyłkach typu np. gift, zgłoszenie zbiorcze. na takim zgłoszeniu nie ma danych importera a wszystkie jako gift do 150 euro są zwolnione z cła, vat jest zwolniony tylko do 22 euro

Wiec tak naprawde nie ma reguły, jak ktos wyzej napisał ryzyk fizyk

Jeżeli jednak ktoś indywidualnie sprowadza towar i przy którejś przesyłce się zdarzy trafienie to wówczas może taki delikwent już trafić na "pod specjalny nadzór"

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.