Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klemens1000

Sprowadzanie z Dalekiego Wschodu - cła, podatki itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy są jakieś szanse na uniknięcie uiszczania dodatkowych opłat za import?

Tak z ciekawości pytam i proszę o czysto hipotetycznie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hipotetycznie są, ale bardzie należy o nich myśleć o losowych nić normie. Kurierem pewne, pocztą losowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co "Kurierem pewne, pocztą losowe"?

 

Przesyłka kurierem może ominąć celników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier to praktycznie 100% Vat plus clo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u pana Higuchi wysyłki rozumiem są zwykłą pocztą:

"We're using "international express airmail"(EMS From Japan postal service)"?

 

Tylko jakoś szybko ich przesyłki dochodzą jak na pocztę (a moze to po prostu inne standardy), bo wiekszosc tu na forum spotkanych zakupów u tego sprzedawcy to 7-8 dni. To "express airmail" wygląda mi na kuriera, ale później wyraźnie jest "Japan postal service".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handel zaczynasz ? Skoro wiesz ile idą, to już raczej kupowałeś. Tym bardziej powinieneś mieć doświadczenie w należnych opłatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMS to kurier poczty. Z mojego doświadczenia paczki z Japoni zawsze trafiają na UC. Płacisz 23% vat od ceny zegarka z kosztami transportu. Cło jest zerowe. Nie ma znaczenia czy kurier czy poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handel zaczynasz ? Skoro wiesz ile idą, to już raczej kupowałeś. Tym bardziej powinieneś mieć doświadczenie w należnych opłatach.

Jakbym wiedział, to bym nie pytał, prawda? Przecież napisałem powyżej, ze inni użytkownicy mówią, ze idzie 7-8 dni, a nie ja tak twierdzę.

 

 

 

 

Cyli co, nie ma sposobó na unikniecie oplat? Nawet żadnych wyszukanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMS to kurier poczty. Z mojego doświadczenia paczki z Japoni zawsze trafiają na UC. Płacisz 23% vat od ceny zegarka z kosztami transportu. Cło jest zerowe. Nie ma znaczenia czy kurier czy poczta.

 

A jaką cenę zegarka przyjmują? 

Można np. zaniżyć wartość o 1/3, poprosić sprzedawcę aby taką właśnie wpisał na rachunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden. Nie zamawiać ;) albo pojechać i przywieźć osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką cenę zegarka przyjmują?

Można np. zaniżyć wartość o 1/3, poprosić sprzedawcę aby taką właśnie wpisał na rachunek?

Cenę z załączonej faktury. I dodatkowo musisz przedstawić dowód opłaty (wyciąg z karty lub paypal) więc kombinacje z zaniżaniem kosztów na fakturze są ryzykowne. Poza tym Japończycy nie bawią się w takie numery. I 'last but not least' takie zabawy to przestępstwo skarbowe. Ja hym nie ryzykował dla kilkuset zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić sklep dutyfreeisland, wszystko cacy zamówiłem 5 w niedziele dzisiaj tj. 12/05 odebrany:) Bez cła i vat-u.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić sklep dutyfreeisland, wszystko cacy zamówiłem 5 w niedziele dzisiaj tj. 12/05 odebrany:) Bez cła i vat-u.

 

Pozdrawiam

Jaką przesyłką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojedyncze sztuki bez pudełek często przechodzą bez opłat, wpakujesz więcej to może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zwykła darmowa bez pudełka jako gift przybyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat omawiany wiele razy, poczas zakupu trzeba uwzględnić dodatkowe koszty i czekać. Życzę, żeby kolega miło się zaskoczył. Niektóre sklepy przesyłają za pośrednictwem poczt w UE wtedy ryzyko jest mniejsze. Obowiązkowo trzeba odpuścić sobie pudełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Ani przesyłka via UE ani pudełko nie mają wpływu na zwiększenie czy zmniejszenie "ryzyka". Czysty hazard. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie uc przystawił pieczątkę i to było wszystko.

 

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś na temat prowadzenia "statystyk" przez UC?  Chodzi mi o to czy np śledzą ile razy jakaś osoba zamawiała coś z zagranicy. Ci co zamawiają dużo są np na czarnej liście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się tylko domyślać. Statystyka to nie problem.

 

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno proeadzą takie statystyki. Tak się wypowiadał ktoś związany z poznańskim UC na innym forum (niezegarkowym). Ale ze swojego doświadczenia raczej bym obstawiał konkretne kierunki importu i gabaryty paczki jako wyznacznik ryzyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

W moim przypadku 3 przesyłki do Wrocławia, z WER Warszawa odsyłane do WER Zabrze. Za każdym razem musiałem wysyłać potwierdzenia przelewu. Dwie pierwsze zwolnione z opłat z powodu niskiej kwoty zakupu, trzecia z Vat - mimo że pudełko oznaczone jako Gift o wartości 60 dolarów. WER Zabrze jest czujne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając "informatyzację" polskich urzędów raczej nie spodziewał bym się takich "statystyk". Tak jak piszesz jeśli coś to format pudełka, wartość może wskazywać że w paczce jest coś innego, droższego niż na opisie... 

 

Podobno proeadzą takie statystyki. Tak się wypowiadał ktoś związany z poznańskim UC na innym forum (niezegarkowym). Ale ze swojego doświadczenia raczej bym obstawiał konkretne kierunki importu i gabaryty paczki jako wyznacznik ryzyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając "informatyzację" polskich urzędów raczej nie spodziewał bym się takich "statystyk". Tak jak piszesz jeśli coś to format pudełka, wartość może wskazywać że w paczce jest coś innego, droższego niż na opisie... 

heheh

 

tu byś sie bardzo zdziwił

Polskie cło akurat jak na administrację jest można powiedzieć mega wyposażone w systemy i co lepsze potrafi z nich korzystać :)

Jak to jednak z systemami każdy obsługuje człowiek więc róznie z tym bywa, poza tym szczerze mówiąc to drobnica więc ryzyko jest "wyceniane" na małe o ile w ogóle

 

Często jest tak, że kiedy przesyłka idzie kurierem to robią oni przy kilku tego typu przesyłkach typu np. gift, zgłoszenie zbiorcze. na takim zgłoszeniu nie ma danych importera a wszystkie jako gift do 150 euro są zwolnione z cła, vat jest zwolniony tylko do 22 euro

 

Wiec tak naprawde nie ma reguły, jak ktos wyzej napisał ryzyk fizyk

Jeżeli jednak ktoś indywidualnie sprowadza towar i przy którejś przesyłce się zdarzy trafienie to wówczas może taki delikwent już trafić na "pod specjalny nadzór"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.