Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klemens1000

Sprowadzanie z Dalekiego Wschodu - cła, podatki itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o porade. Zamowilem zegarek z chin, kosztowal 135 dolarow i przybyl do mnie kurierem DHL. Dostalem email od nich, iz musze wyslac im zrzut ekranu z sklepu internetowego z cena zegarka + potwierdzenie platnosci. W zalaczniku byl skan zamowienia (sprzedawcy) na ktorym widnieje deklaracja, ze cena owego zegarka to 30 dolarow. Co robic? Kurier dal paczuszke, kazal podpisac i nic nie wymagal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym dal ten za 30 . Gorzej jak poprosza płatności. Musisz udawać Greka wtedy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o porade. Zamowilem zegarek z chin, kosztowal 135 dolarow i przybyl do mnie kurierem DHL. Dostalem email od nich, iz musze wyslac im zrzut ekranu z sklepu internetowego z cena zegarka + potwierdzenie platnosci. W zalaczniku byl skan zamowienia (sprzedawcy) na ktorym widnieje deklaracja, ze cena owego zegarka to 30 dolarow. Co robic? Kurier dal paczuszke, kazal podpisac i nic nie wymagal.

Podstawą do opłat jest wyciąg z karty lub z Pay Pal a nie to co napisze sprzedawca na paczce .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z celnymi nie ma co kręcić bo tylko sobie problemu narobisz. Daj im tyle ile zapłaciłeś i tyle. Nawet jak sfałszujesz screeny z konta to w razie wątpliwości poproszą bank o wyciąg i jesteś w d*pie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z celnymi nie ma co kręcić bo tylko sobie problemu narobisz. Daj im tyle ile zapłaciłeś i tyle. Nawet jak sfałszujesz screeny z konta to w razie wątpliwości poproszą bank o wyciąg i jesteś w d*pie.

Racja .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za blaha sprawa zeby ganiali do banku o przelew. To nie jest tak hop siup.

Ale dobrze jest jak ludzie płacą podatki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już złapią paczkę do oclenia to lepiej zapłacić te parę złotych niż potem ganiać po sądach i mieć sprawę w sądzie za oszustwo podatkowe. Może raz się uda oszukać ale dla mnie to jest niewarte świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za blaha sprawa zeby ganiali do banku o przelew. To nie jest tak hop siup.

Ale dobrze jest jak ludzie płacą podatki :-)

?

Nikogo nie ganiają , masz dostarczyć potwierdzenie zapłaty i tyle :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam nikogo do oszukiwania państwa bo de facto wszyscy tracimy. Chodziło o to że aby wystąpić do banku o przelewy to trzeba mieć uzasadnienie a z doświadczenia wiem że nikt się aż tak ze sprawą pojedynczego zegarka nie będzie się certolił. Z drugiej strony od 400 zl to bedzie tylko vat bo clo zwolnione do 150 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie uzasadnienie jest Ci potrzebne aby bank wydał Ci potwierdzenie przelewu lub wydrukował historię operacji z konta ? jezeli czywiscie nie możesz zrobic tego sam.

Co do tego czy UC bedzie sie zajmował pojedynczym zegarkiem - zajmują się i to bardzo często .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Nie mówię o mnie tylko o urzędnikach. Zajmować się zajmują, ale nikt nie będzie do banku występował ile zapłacił importer. Przy takiej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają na to wylane, mając jednocześnie takie sposoby, żebyś to ty w zębach przyniósł wyciąg z podpisem samego dyrektora oddziału.

Zawsze przesyłka może zostać zniszczona, oddana do ekspertyzy albo kilka kolejnych pod twój adres regularnie zwróconych do nadawcy.

Albo zegarek po rewizji będzie tak porysowany, że odechce Ci się go nosić - niczego nie udowodnisz.

Ale jak chcesz sprawdzić czy masz jaja lub ich nie masz, nic nie stoi na przeszkodzie.

Twardsi i na grubszą kasę od Ciebie próbowali.

Zabawne jest to, że do podniesienia statystyk wykrywalności wystarczą maluczcy, zamawiający pojedyncze sztuki, za małą kasę.

A jeżeli wyczują, że jesteś tak biedny, że wydawało Ci się, że oszustwo dla zaoszczędzenia 20zł jest czegoś warte, to już jesteś na straconej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Nie mówię o mnie tylko o urzędnikach. Zajmować się zajmują, ale nikt nie będzie do banku występował ile zapłacił importer. Przy takiej wartości.

Burns ma rację , Ty nie masz za wiele możliwiości .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pragnę jeszcze dodać, że:

"W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej, organ podatkowy ma prawo określić samodzielnie wysokość podstawy opodatkowania wg cen rynkowych."

 

i np jeżeli za zegarek w rzeczywistości dałeś 200$ a jego cena rynkowa w PL u oficjalnego dystrybutora wynosi 1400zł to tylko pogratulować próby kozaczenia. Bo chyba nie łudzisz się dalej, że po stawianiu się Im, będzie Ich interesowała strona sklepu azjatyckiego w którym kupiłeś...

W najlepszym przypadku zwrot do nadawcy.

 

Zasadne staje się wtedy powiedzenie:

"Wyszedł jak Zabłocki na mydle"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post na forum obiecuję uczestniczyć w życiu forumowym bo złapałem bakcyla na zegarki. Ale do rzeczy chodzi mi o sklep freedutyisland mam pytanie odnośnie gwarancji na zegarek citizen to ogólnoświatowa gwarancja będą mi ja respektować w naszym pięknym kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pragnę jeszcze dodać, że:

"W razie nieudzielenia odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie odbiegającej od średniej wartości rynkowej, organ podatkowy ma prawo określić samodzielnie wysokość podstawy opodatkowania wg cen rynkowych."

 

i np jeżeli za zegarek w rzeczywistości dałeś 200$ a jego cena rynkowa w PL u oficjalnego dystrybutora wynosi 1400zł to tylko pogratulować próby kozaczenia. Bo chyba nie łudzisz się dalej, że po stawianiu się Im, będzie Ich interesowała strona sklepu azjatyckiego w którym kupiłeś...

W najlepszym przypadku zwrot do nadawcy.

 

Zasadne staje się wtedy powiedzenie:

"Wyszedł jak Zabłocki na mydle"

Nikt nie ocli zegarka po cenie z rynku polskiego. Nie ma takiego prawa. Cena ta może stanowić punkt wyjścia, ale trzeba od niej odjąć cło podatek i marże zwyczajowa. Wiec z 1400 zrobi się max połowa.

Oczywiście podatki i cło trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że cła i waty to trochę szczęścia jak i rejonu kraju. Dziś do mnie doszedł zegarek z Japoni, kupiony na amazonie za 250$ Zero jakichkolwiek kosztów dodatkowych. Dlaczego piszę o rejonie kraju. Swego czasu zamawialiśmy z kolegami z innego forum Provari (elektroniczny papieros) w USA 3city zazwyczaj omijało cła a jak trafiło na Wer Zabrze to już tak lekko nie było. Tam się prawie zawsze czegoś doczepiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SARB033

Trasa: Osaka -> Bydgoszcz

Przewoznik: EMS

naleznosci podatkowe naliczone w WER Pruszcz Gd. oczywiscie bez kombinacji i zanizania wartosci.

Czas dostarczenia: 7d kalendarzowych (2d do PL i 5d w PL).

Zakup z global.rakuten od Seiko3s.

 

W drodze jest tez SNK805K2, idzie zwykla poczta (szwedzka), niska wartosc, nie spodziewam sie doplat.


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarł citizen chrono z

dutyfreeisland po 10 dniach roboczych przy czym od poniedziałku był w Polsce wynika to z tego że Polska poczta rządzi jak zawsze . Co do sklepu to profesjonalne podejście do klienta jestem zadowolony . Pochwale się zakupem w osobnym dziale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sobotę zamówiłem Seiko na creationwatches, dziś w Czwartek info że zegarek dotarł do Gdańska, jako że jestem poza domem nie mam jak sprawdzic czy wydany już do doręczenia czy dopiero celnicy odprawią nad nim modły i wystawią ręce z tacą po dodatkowe opłaty. Clearance delay, to od nich ostatnia wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przesyłka idzie przez Niemcy, czasami oni je przestemplowują i wtedy może się prześlizgnąć jako przesyłka z Niemiec i VATu nie będzie, ale to hazard i łudzić się tym nie radzę

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vatu się nie obawiam, wliczone w koszta przy zamówieniu ;) tylko czekać znowu do przyszlego tygodnia. Jest to Seiko 5 sport military, od jakiegoś czasu przyciągał mój wzrok gdy przegladalem oferty zagranicznych sklepów. Nic to, dojdzie i będzie tylko mój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy o tym cle gadają, a w rzeczywistości wynosi 0.00pln.

Jakby ktoś był zainteresowany to tak wygląda przykład zgłoszenia celnego - zegarek mechaniczny o zadeklarowanej wartości 31482jpy co w przeliczeniu dało 954pln. Przyjechał z JP. 

 

gallery_16849_574_77364.jpg


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisałem do służby celnej z zapytaniem o koszta przesyłki z Japonii. Odesłali mnie do formularza w którym są przedstawione koszty przesyłki. Tu mam stronę: http://www.finanse.mf.gov.pl/pl/przegladarka-taryfowa;jsessionid=3B92078424A0BE81326ED383416C4745

Wychodzi, że faktycznie trzeba się liczyć tylko z Vatem.

 

Wysłane z mojego Nexus 5


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że tutaj nikt tak naprawdę nie obawia się naliczenia cła tylko VAT-u, więc niewiele to zmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.