Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klemens1000

Sprowadzanie z Dalekiego Wschodu - cła, podatki itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że tutaj nikt tak naprawdę nie obawia się naliczenia cła tylko VAT-u, więc niewiele to zmienia :)

 

Możliwe, ale nikt nie mówi o VAT tylko o cle :) Stąd sprostowanie, bo u osób, które są nowe w temacie importu powoduje to dezinformację. 


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w wielu przypadkach "cło" to po prostu taki skrót myślowy odnoszący się do ogółu opłat. ;)

 

Musiałeś im dosyłać dowód wpłaty/deklarację wartości (co wydłuża całą procedurę) czy też wystarczyło im to, co skrupulatni Japończycy wypisali na deklaracji celnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wystarczało to by nie wysyłali listu tylko vatowali automatycznie i listonosz pobierałby należność - ile Świat byłby piękniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tego co kilka razy zasłyszałem to czasem tak się zdarza przy zakupach z Japonii, jeśli sprzedawca odpowiednio przygotuje całą dokumentację. Dlatego pytam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w wielu przypadkach "cło" to po prostu taki skrót myślowy odnoszący się do ogółu opłat.  ;)

Musiałeś im dosyłać dowód wpłaty/deklarację wartości (co wydłuża całą procedurę) czy też wystarczyło im to, co skrupulatni Japończycy wypisali na deklaracji celnej?

 

Wystarczyło pismo CN22. Karton z zegarkiem wyglądał na otwierany (zaklejono go taśmą Poczty Polskiej) ale bez żadnego protokołu otwarcia. W pudełku była też 'japońska' faktura potwierdzająca to co było na CN22. 

 

Jakby wystarczało to by nie wysyłali listu tylko vatowali automatycznie i listonosz pobierałby należność - ile Świat byłby piękniejszy  :)

 

 

Ten skan, który załączyłem wyżej przyszedł wraz z paczką. Ten sprzedawca okazał się skrupulatny. 

Teraz w drodze do mnie są dwie paczki, jedna tańsza idzie listem (PostNord) oraz drugi EMS z Tokyo ale inny sprzedawca, ciekaw jestem czy pójdzie gładko jak poprzednia paczka. 


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żeby listonosz pobierał opłaty importowe. Ale fakt życie byłoby łatwiejsze :)

Ps. Cło wynosi 4.5% min 0.3 euro max. 0.8 euro. Wiec kwota znikoma w kontekście VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma, jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji żeby listonosz pobierał opłaty importowe. Ale fakt życie byłoby łatwiejsze :)

Ps. Cło wynosi 4.5% min 0.3 euro max. 0.8 euro. Wiec kwota znikoma w kontekście VAT.

 

A co ja powyżej załączyłem? 

Listonosz przyniósł paczkę z zegarkiem i takim właśnie pismem. Zainkasował 223zł i sobie poszedł. 

Cło w tym wypadku wyniosło 0.00zł co widać na załączeniu (faktycznie jest tam jakiś bazgrołek od celnika, co pasuje do tego co piszesz (0.3-0.8EUR) i może też jest właśnie tą "kwotą należności przywozowych". 


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok z tym listonoszem pomieszalem. A cło wyszło 3 złote wiec luzik. Tam gdzie są bazgrolki celnika to wlasnie stawka celna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś u mnie był kurier DHL z zegarkiem, niestety nas nie było w domu i dzieciaki nie odebrały. Zegarek 119 $ opłata celna 30 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.