Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
klemens1000

Casio Retro - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jestem zachwycony stylistyką tych zegarków, nie sądziłem, ze Casio może produkować dzisiaj coś w tym stylu (dopiero od niedawna interesuję sie zegarkami, więc pewnie jeszcze wiele niespodzianek pzede mną). Myślałem, ze bawią się tylko w ultra nowoczesne stylizacje w stylu G-shock, a tu takie zaskoczenie. 

Postanowiłem, ze muszę mieć choć jeden z nich, dlatego mam kilka pytań (wiem, trochę to śmieszne pytać o sprzecik za takie grosze, zupełnie jakby to była jakaś Omega):

 

1 - Wizualnie najbardziej spodobały mi się modele LA680WEA-1EF i LA680WEA-6EF, które okazują sie modelami damskimi. No wlasnie czy na pewno? W większości sklepach jest opisany jako damski, ale w kilku jako unisex (np. na amazon.uk), a gdzieś nawet widziałem, ze jako męski. To jak to z nimi w końcu jest, bo na http://www.casio-europe.com/euro/watch/collection/ nic na ten temat nie ma? No, chyba ze sugerowac sie rozmiarami koperty, to wtedy rzeczywiscie wygląda na damski.

 

2 - Jakie są różnice miedzy modelami WEA i WEGA (powiedzmy na przykładzie LA680 z powyzszej strony) bo wyglądają tak samo? Myślałem, ze chodzi o kolor srebrny/złoty, ale w obu grupach są i jedne i drugie? Albo modele A168WA vs A168WG?

 

3 - Czy to nie jest po prostu jakiś tani szajs, który za dwa miesiące się rozleci, i lepiej sobie odpuścić, bo szkodam i tych stu paru złotych?

 

4 - Czy te zegarki są kropka w kropkę wzorowane wyglądem na jakichś starszych modelach, czy to dzisiejsze projekty w stylu retro?

Edytowane przez klemens1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem zachwycony stylistyką tych zegarków, nie sądziłem, ze Casio może produkować dzisiaj coś w tym stylu (dopiero od niedawna interesuję sie zegarkami, więc pewnie jeszcze wiele niespodzianek pzede mną). Myślałem, ze bawią się tylko w ultra nowoczesne stylizacje w stylu G-shock, a tu takie zaskoczenie. 

Postanowiłem, ze muszę mieć choć jeden z nich, dlatego mam kilka pytań (wiem, trochę to śmieszne pytać o sprzecik za takie grosze, zupełnie jakby to była jakaś Omega):

 

1 - Wizualnie najbardziej spodobały mi się modele LA680WEA-1EF i LA680WEA-6EF, które okazują sie modelami damskimi. No wlasnie czy na pewno? W większości sklepach jest opisany jako damski, ale w kilku jako unisex (np. na amazon.uk), a gdzieś nawet widziałem, ze jako męski. To jak to z nimi w końcu jest, bo na http://www.casio-europe.com/euro/watch/collection/ nic na ten temat nie ma? No, chyba ze sugerowac sie rozmiarami koperty, to wtedy rzeczywiscie wygląda na damski.

 

2 - Jakie są różnice miedzy modelami WEA i WEGA (powiedzmy na przykładzie LA680 z powyzszej strony) bo wyglądają tak samo? Myślałem, ze chodzi o kolor srebrny/złoty, ale w obu grupach są i jedne i drugie? Albo modele A168WA vs A168WG?

 

3 - Czy to nie jest po prostu jakiś tani szajs, który za dwa miesiące się rozleci, i lepiej sobie odpuścić, bo szkodam i tych stu paru złotych?

 

4 - Czy te zegarki są kropka w kropkę wzorowane wyglądem na jakichś starszych modelach, czy to dzisiejsze projekty w stylu retro?

 

witam, wiec tak to sa unisexy, dlaczego tylko z jednego zasadniczego powodu. Rozmiar to ok 33mm, a wiec małe.  Pół roku temu kupulem w/w  ktory mial byc drobnym prezentem dla kogos i.. to nie to co bylo kiedys w latach 80tych. Co do modulu w tych zegarkach to nie wiem, ale zegarek sprawia marnej chinskiej podrobki, bransoleta cieniutka o strasznie ostrych brzegach, a calosc sprawia wrazenie plastiku pomalowanego tania srebrna farba w spreyu..zdecydowanie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Ja też odradzam.. kiedyś w koperty w tych modelach (retro) byly stałowe cieżkie a teraz koperty są plastikowea sam zegarek jest bardzo lekki i tak jak starzec napisal sprawia wrażenie plastikowego. Branzoleta kiepskiej jakości.  Jedyny model wart uwagi moim zdaniem to casio a168 z bardzo fajnym niebieskim podświetleniem niestety również ma plastikowa kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odradzam.. kiedyś w koperty w tych modelach (retro) byly stałowe cieżkie a teraz koperty są plastikowea sam zegarek jest bardzo lekki i tak jak starzec napisal sprawia wrażenie plastikowego. Branzoleta kiepskiej jakości.  Jedyny model wart uwagi moim zdaniem to casio a168 z bardzo fajnym niebieskim podświetleniem niestety również ma plastikowa kopertę.

Wielka szkoda, zmartwiliście mnie bardzo. Już prawie zamówiłem model A158 (nawet na Amazonie w opisie stoi, ze cały jest w stali, ale w komentarzach można doczytać, ze jednak nie), a tu taka niemiła niespodzianka.

Dziwię sie Casio, ze tak leci po kosztach, sprzedając tandetne plastiki. Ile kosztowałaby porzadna bransoleta i koperta ze stali - kilkadziesiąt do stu zł wiecej? Wolałbym tyle dopłacić i mieć fantastyczny oldschoolowy zegarek niż w ogóle nie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrloren

Wydaje mi się,że casio chciało po prostu przypomnieć klasyczne modele z lat 80.aże koperta plastikowa?myśle chodziło o cene.w dzisiejszych czasach,tego typu zegarki,są sezonową modą.za rok czy dwa,wywlimy po prostu ten zegarek do śmieci i kupimy inny,którego forma będzie odpowiadała aktualnej modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałem podpiąć się pod temat zamiast tworzyć nowy. Planuję sobie kupić A168WA i tutaj pytanie do ekspertów.

Jaka jest różnica pomiędzy A168WA-1 vs. A168WA-1Y?

 

W tym samym sklepie zegarki kosztują odpowiednio 104zł i 114zł. Różnica niewelka ale jednak jest, czymś jest to powodowane a sklep nie potrafi mi udzielić odpowiedzi skąd ta różnica.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tańszy.

Te literki to kanały dystrybucji, bo tak Casio zwykle je oznacza.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.