Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Quwer

Który Rotomat, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was miał może styczność, z którymś z tych rotomatów i jestem ciekaw co możecie powiedzieć mi na ich temat.
Najistotniejszą rzeczą jest chyba to jak głośno chodzą i trwałość urządzenia, czy nic nie pęka, czy nic nie odpada itp.
 

Rotomat Klarstein 8PT1S:
http://www.electronic-star.pl/Rotomat-Klarstein-8PT1S-1-zegarek-czarny_i63632.htm

Rotomat Klarstein St.Gallen-Deux: http://www.electronic-star.pl/Rotomat-Klarstein-St-Gallen-Deux-4-tryby-LED_i79813.htm

"Rotomat na 1 zegarek - wysoka jakość wykonania. Obudowa drewniana. Nastawiane tryby pracy." :

http://factor.p1718.futuro.pl/AAAukcje/Allegro/Kazik/rotomat_1er_czarny/1280x/2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat Klarstein St.Gallen-Deux - masz w nim więcej możliwości programowania, ten bym brał, chociaż ten tańszy, też spełni swoją funkcję. Sam mam podobny (designhutte), jedyna niedogodność, to ręczna zmiana kierunku kręcenia, ale do tego można się przyzwyczaić. Robię to raz dziennie, jak jestem w pobliżu "szafki nocnej". Rotomatów firmy Klarstein niestety nie znam, głośność pracy zależy od silniczka, a jak nie będziesz nim rzucał, to raczej nic nie pęknie.


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłeś któryś z tych rotomatów ?

Ja właśnie zamówiłem taki na 2 zegarki :

http://allegro.pl/show_item.php?item=4401814856


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez spidernet
      Czy ktoś z Was podpowie jak się dostać do urządzenia aby zbadać przyczynę awarii? Przestała obracać się tarcza, zasilacz sprawny... Wydaje mi się, że tryby uległy awarii, albo silniczek "się skończył". Nie bardzo jednak wiem jak to rozkręcić, aby nie uszkodzić. Jakieś podstawowe zdolności manualne mam, tylko prosiłbym o podpowiedź gdzie znajdują się mocowania.

    • Przez animation.dude
      Witam 
       
      Szczerze mówiąc nie widziałem gdzie umieśić temat, tak więc postanowiłem zrobić to tu... to tak żeby się w razie czego wytłumaczyć
      Ok do rzeczy
       
      Ostatnio nabyłem Gi- szok'a  ( dokładna nazwa jak w temacie) i zauważyłem że wyświetlacz z frontu słabo pokazuje godzinę ale już pod lekkim kąta jest ok .
       
      I teraz moje pytanie czy tak ma być? 
       
      Poniżej zdjęcia dajcie znać co o tym sądzicie
       
      Jak już zdążyliście zauważyć jestem totalnym laikiem, także bez napinki proszę Liczę na bardziej doświadczonych kolegów/koleżanki


    • Przez Kosar
      Prośba o podpowiedź w sprawie kierunku nakręcania mechanizmów w zegarkach automatycznych. Poczytałem trochę wpisów i oceniam że ważne jest aby zegarki nakręcane w jedną stronę nie były obracane w rotomacie w stronę przeciwną (lub w obie) a zegarki nakręcane w obie strony nie powinny być nakręcane tylko w jedną – poprawcie mnie jeśli się mylę. Czy jest jakaś tabela z takimi danymi? Znalazłem wprawdzie we wpisach odnośnik do Orbity ale nie jestem w stanie niczego tam odnaleźć.
       
      Najbardziej interesuje mnie:
      Fortis Flieger – tylko z datownikiem (bez dnia tygodnia) prawdopodobnie ETA 2824-2
      Alpina – AL. 525 czyli SW200 (pewnie kreci się tak jak Fortis)
      Stary Orient Cesarski – nie mam pojęcia jaki tam jest mechanizm
       
    • Przez Wojtek77
      Zakupiłem rotomat do mechanizmu calibre heuer 01. Mam w nim 4 tryby pracy.
       
      1. w prawo 6 min, 30min pauzy
      2. w lewo 6 min, 30 min pauzy
      3. w prawo 20min, 10 min pauzy, w lewo 20 min, 10 min pauzy
      4. w prawo 10 min, w lewo 10 min
       
      Pytanie, którego trybu najlepiej użyć ?
      Jaka jest zasada, czy jeżeli nie nosze zegarka to ma kręcić się bez przerwy w rotomacie ?
      Czy to jest kwestia np. pary godzin dziennie ?
    • Przez Maksymilianp
      Czy ktoś orientuje się gdzie można znaleźć informacje odnośnie rynku rotomatów na świecie? 
      Głównie interesuje mnie informacje o:
      - wielkości rynku
      - ile rotomatów może się sprzedawać na świecie rocznie
      - ile rotomatów sprzedają najwięksi producenci
      - czy rynek jest wznoszący czy malejący
      Z góry dziękuje za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.