Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Michal9292

Zmiana zapięcia w bransolecie

Recommended Posts

Witam,

dopiero zaczynam przygodę z zegarkami, więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem zegarek Adriatica A1153.4156QF

Regulacja długości bransolety (tytanowej) jest tylko przez wyjęcie ogniw i nie bardzo mogę dopasować do swojego obwodu ręki.

Myślicie, że jest możliwość zmiany zapięcia na jakieś z regulowanym miejscem wpięcia teleskopu, tak żeby w miarę dobrze pasowało do bransolety?

Jeśli tak, ile taka zabawa by mogła kosztować?

Byłem dzisiaj u zegarmistrza i stwierdził, że nie da rady.

Co o tym myślcie?

Dołączam zdjęcia, jak to wygląda po odłączeniu zapięcia.

http://zapodaj.net/53712fa84406e.jpg.html

http://zapodaj.net/2572c71686d22.jpg.html

Mozesz próbować wymienić na taką . Lecz  Mozliwe że bedziesz misiał rozmownować  ogniwo tego zapięcia co masz  i w nie wkomponować nowe zapięcie.Osobiście proponowałbym wymiane całej bransolety jeśli nie chcesz mieć  jej ,,kombinowanej"DSC009040.jpg

Michal9292, dnia 26 Kwie 2014 - 18:07, napisał:Michal9292, dnia 26 Kwie 2014 - 18:07, napisał:Michal9292, dnia 26 Kwie 2014 - 18:07, napisał:Michal9292, dnia 26 Kwie 2014 - 18:07, napisał:Michal9292, dnia 26 Kwie 2014 - 18:07, napisał:Michal9292, dnia 26 Kwie 2014 - 18:07, napisał:

Regulacja długości bransolety (tytanowej) jest tylko przez wyjęcie ogniw i nie bardzo mogę dopasować do swojego obwodu ręki.

Myślicie, że jest możliwość zmiany zapięcia na jakieś z regulowanym miejscem wpięcia teleskopu, tak żeby w miarę dobrze pasowało do bransolety?

Jeśli tak, ile taka zabawa by mogła kosztować?

Co o tym myślcie?

Witam,

masz trochę problem bo bransoleta jest tytanowa i należałoby raczej szukać takiego regulowanego zapięcia. Na znanym portalu można znaleźć bransoletę tytanową i jeśli pasuje wymiar i mocowanie, to można by coś próbować, ale jest dość droga ~ 100 zł. co przy cenie zegarka, IMO średnio się opłaca.

Piszesz, że nie możesz dopasować do swojego obwodu ręki - rozumiem, że osiągasz stan, w którym jest ciasno, więc po dodaniu jednego ogniwa, powinno być poprawnie, luz musi być bo w cieple/lato obwód ręki się powiększy, w zimnie będzie mniejszy. IMO lepiej się przyzwyczaić i polubić, wyjdzie taniej :)

Pzdr.

edycja: znalazłem zdjęcie Twojego oryginalnego zapięcia - jest bardzo małe, mogą być trudności z dopasowaniem innego.

Ale mam pomysł :) , trochę abstrakcyjny, w ostateczności - jeśli mimo wszystko nie będzie Ci pasowało, po regulacji oryginalnej bransolety, to ... może podklej na dekiel krążek metalowy/plastikowy, o stosownej grubości i średnicy, taśmą obustronnie przylepną.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
    • By Budrys1987
      Czesc wszystkim,
      szukam solidnej bransolety do Orienta Kamasu. Zaczalem sie juz nawet zastanawiac nad strapcodem i ponizszym produktem

https://www.strapcode.com/products/metal-ss-bcl20-b115

W koszyku sklep dolicza jeszcze jednak podatki, wysylke a do tego pewnie jeszcze pozniej clo, etc. Cena robi sie kuriozalna. Czy ktos z Was ma jeszcze jakies pomysly co do dobrej jakosci bransolet? 
    • By enicar
      Witam, na forum jestem od kilku dni. Postanowiłem, że najwyższy CZAS zacząć spędzać więcej CZASU z ludźmi, którzy dzielą tą samą pasję. Nie wiem czy dobrze założyłem temat i czy tagi się zgadzają ale się nauczę. Tymczasem jestem w potrzebie zakupu bransolety do ENICAR SHERPA SUPER DIVE. Ktoś może pomóc?

Pozdrawiam

Czas to pieniądz, który wydaje na jego odmierzanie!
    • By Nicrame
      Dzień dobry.
      Posiadam od niedawna zegarek Adriatica A8276.2163A. wszystko działa fajnie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie z czasem zauważyłem, że na tarczy  miejscu gdzie znajduje się godzina szósta zamiast rzymskiej VI znajduje się IV (nie jest do góry nogami). Pomyślałem, że albo błąd egzemplarza, albo może podróbka, Załączam foto.

Okazuje się jednak, że odwiedziłem kilka sklepów i wszystkie modele serii mają tak samo. Także na stronie producenta, oraz polskiego dystrybutora (zrzuty w załącznikach) jest tak samo. Na meila w tej sprawie na oficjalny adres (po angielsku) nikt mi nie odpisał. Wysłałem też zapytanie 17.12.2019 na facebook na Adriatica Polska i zero odpowiedzi. Wiadomość wysłana formularzem na stronie producenta (wersja pl strony i zapytanie) też zero reakcji. Dzisiaj wysłałem kolejne zapytanie formularzem na stronie polskiego dystrybutora.
      Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to ugryźć? Czy to może faktycznie jakiś designerski popis, czy zwykły błąd?

• By kubamak
      Drodzy Forumowicze,

od dłuższego czasu rozglądam się za prezentem dla małżonki, która ma dość sprecyzowane wymagania co do nowego zegarka, który powinien być:
      - jak najprostszy, klasyczny, delikatny
      - srebrny z jasnym cyferblatem
      - na bransolecie typu mesh (siateczkowej)
      - ze szkiełkiem szafirowym
      - o średnicy koperty mniejszej niż 35 mm

Po wielu dniach poszukiwań udało mi się znaleźć następujące modele spełniające jej kryteria:
      (1) MAURICE LACROIX Eliros Date Ladies
      (2) Doxa D-Light
      (3) Bisset BSBF32SIWX03BX
      (4) Skagen Signatur
      (5) Atlantic Elegance
      Niestety nie znalazłem zegarka automatycznego w tym stylu.

Czy możecie doradzić, który z przedstawionych wyżej będzie najlepszym wyborem? Jeśli macie inne, ciekawe propozycje, to oczywiście jestem otwarty na inne modele.

Dziękuję i pozdrawiam
      Kuba
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.