Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów.

 

 

Myślę, ze już czas na tego typu inicjatywę, żeby w jednym miejscu zebrać trochę wiedzy , ciekawostek i opinii na temat tej wspaniałej marki. Zapraszam wszystkich do dyskusji na ten temat, dzielenia się spostrzeżeniami i Waszymi doświadczeniami związanymi z zegarkami Hamilton.

 

-------------------–-------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ja zacznę garścią podstawowych informacji na temat marki.

(Z netu)

 

Hamilton Watch Company została założona w Lancaster w 1893 roku. Powstała z firmy Adams & Perry Watch Company. W 1927 roku Hamilton kupił Illinnois Watch Company. W 1941 roku firma skonstruowała chronometr morski model 21 i precyzyjny zegar nawigacyjny model 22. W ten sposób Hamilton stał się najpoważniejszym amerykańskim producentem chronometrów.

 

Od roku 1955 do 1960 firma Zjednoczone Fabryki Zegarków Ersingen z właścicielem Helmutem Epperleinem współpracowała z Hamilton Watch Company. Hamilton wykorzystał współpracę dla siebie i zaowocowało to w 1957 roku wprowadzeniem na rynek elektrycznego zegarka ręcznego z balansem „Elektric”. W 1966 roku Hamilton kupił Büren Watch Company. W 1970 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy elektroniczny zegarek kwarcowy z cyfrowym wyświetlaczem LED – model Pulsar. W 1972 roku produkcja została wstrzymana. Markę Hamilton nabyła szwajcarska spółka holdingowa SSIH.

Edytowane przez Artur11975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie :) To pierwszy się wpiszę.

 

e1p57RC.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją przygodę z Hamiltonem rozpocząłem modelem Jazzmaster Viewmatic taki:

post-68228-0-95720000-1398586323_thumb.jpg

 

Zakupiłem go z jednego z portali ogłoszeniowych za 1/10ceny salonowej rocznik 2006. Noszony jako EDC przez poprzedniego właściciela, z bardzo widocznymi oznakami używania. Trochę pasta Tempo, potem CapeCode, nowy pasek i zegarek był jak nowy.  na ETA2824-2 - był pomimo wieku i braku konserwacji od nowości bardzo dokładny - robił -4sek/24h. To potęgowało tylko moją radość z zakupu. jednak mój nadgarstek 19cm - a zegarek 38mm....

 

Następny model:

 

KHAKI NAVY GMT

 

 

post-68228-0-58197700-1398587089.jpg

 

Kolejny zegarek z portalu ogłoszeń i kolejny pozytyw. Rocznik 2009, po jednej wymianie koronki od nowości i konserwacji w 2011roku, znów u byłego właściciela był jako EDC, ale ten w idealnym stanie dojechał do mnie. Zachwycił mnie od samego początku - jakością wykonania, lumą, oraz dokładnością -3sek/24h... to utwierdziło mnie trochę, że Hamiltony po prostu są dokładne....

 

Na razie z mojej strony to tyle, chociaż moja historia z Hamiltonem się nie skończyła nasz "romans" bardzo emocjonalny trwa nadal, chętnie poczytam jakie doświadczenia Wy mieliście z tą marką. Za jakiś czas opiszę kolejne trzy modele, z których dwa mają stałe miejsce w mojej kolekcji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie :) To pierwszy się wpiszę.

 

e1p57RC.jpg

 

Kornel - a kilka słów dla potomności o Twoim ulubieńcu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Wind zawsze mi sie podobal, szczególnie czarny z zlotym, niestety rozmiary sa za duze na moja wątłą lapke.

J. Viewmatic przegral konkurs o moj nadgarstek z DS-1 :) za to mam nadzieje jutro pochwalic sie pierwszym Hamim w mojej kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton X-wind zakupiony w 06.2013 roku z Hiszpanii. Zegarek mi się marzył jak zobaczyłem go na forum. Myślałem, że nie będzie mnie stać na taki zegarek ale się udało :) Ma pierwsze miejsce w mojej kolekcji zegarkowej i po obejrzeniu już znacznej ilości zegarków nie traci tego miejsca. Pięknie wykończona koperta, bardzo fajna tarcza, wielkość dla mnie odpowiednia 44,5 mm bez koronek 54 mm L2L. Mój egzemplarz robi +4s/24h a minusem jest tylko to, że Hamilton nie robi wewnętrznej powłoki AR na szkle. Moja wersja to już H20 czyli VJ z 60 h rezerwą chodu u mnie to jakieś 58h no i piękne płyty mechanizmu.

 

 
DKPi6zM.jpg
D9Xh6UN.jpg
T39L7g4.jpg
Z0nJXwj.jpg
UePyxPE.jpg
gZ2SsX7.jpg

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Wind zawsze mi sie podobal, szczególnie czarny z zlotym, niestety rozmiary sa za duze na moja wątłą lapke.

J. Viewmatic przegral konkurs o moj nadgarstek z DS-1 :) za to mam nadzieje jutro pochwalic sie pierwszym Hamim w mojej kolekcji :)

Paweł :)  jeśli Twoje wymagania wobec zegarków są podobne do moich to będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton 21 Marine Chronometer jest właściwie kopią Ulysse Nardin. Czy ktoś z kolegów posiada Hamiltona 21? Chciałbym go z owym Ulysse Nardin porównać. :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton X-wind zakupiony w 06.2013 roku z Hiszpanii. Zegarek mi się marzył jak zobaczyłem go na forum. Myślałem, że nie będzie mnie stać na taki zegarek ale się udało :) Ma pierwsze miejsce w mojej kolekcji zegarkowej i po obejrzeniu już znacznej ilości zegarków nie traci tego miejsca. Pięknie wykończona koperta, bardzo fajna tarcza, wielkość dla mnie odpowiednia 44,5 mm bez koronek 54 mm L2L. Mój egzemplarz robi +4s/24h a minusem jest tylko to, że Hamilton nie robi wewnętrznej powłoki AR na szkle. Moja wersja to już H20 czyli VJ z 60 h rezerwą chodu u mnie to jakieś 58h no i piękne płyty mechanizmu.

 

Kornel. Dzięki za świetną prezentację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton 21 Marine Chronometer jest właściwie kopią Ulysse Nardin. Czy ktoś z kolegów posiada Hamiltona 21? Chciałbym go z owym Ulysse Nardin porównać. :)

post-68228-0-92872900-1398589447.jpgpost-68228-0-30017100-1398589472.jpg

 

Podobieństwo uderzające, ale kopią bym nie nazwał...

Edytowane przez Artur11975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to delikatnie ująć... Nie interesuje mnie ubranko, interesuje mnie wnętrze. :D   Hamilton budując swój model 21, wykonał tylko kilka delikatnych zmian w Ulysse Nardin.

Zmieniony jest mostek bębna sprężynowego, inaczej skonstruowane jest górne łożysko balansu. Zmieniono też mocowanie sprężynki wychwytu (detent spring). Interesuje mne czy zmieniono również rolkę kamienia impulsowego oraz spustowego. Czy zmieniono również wymiary owych kamieni? Jeśli wiesz o czym piszę... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to delikatnie ująć... Nie interesuje mnie ubranko, interesuje mnie wnętrze. :D   Hamilton budując swój model 21, wykonał tylko kilka delikatnych zmian w Ulysse Nardin.

Zmieniony jest mostek bębna sprężynowego, inaczej skonstruowane jest górne łożysko balansu. Zmieniono też mocowanie sprężynki wychwytu (detent spring). Interesuje mne czy zmieniono również rolkę kamienia impulsowego oraz spustowego. Czy zmieniono również wymiary owych kamieni? Jeśli wiesz o czym piszę... ;)

To ja jeśli chodzi o taką fachową wiedzę jestem cienki, ale pracuję nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie potrzebowali własny chronometr morski. Mogli skonstruować swój, mogli też nawiązać współpracę z wytwórcą posiadającym już taki w ofercie produkcyjnej.

Własna konstrukcja zajęła by wiele czasu, a w czasie wojny  takowego brak. Mogli skorzystać z pomocy Brytyjczyków (np.Thomas Mercer), jednak weszli w układ z Ulysse Nardin.

Niemcy mieli kilka świetnych konstrukcji np. Lange&Soehne, Tiede czy Wempe. Po wojnie Rosjanie skopiowali toczka w toczkę Lange&Soehne.

Ja mam Ulysse, lecz potrzebuję do niego kilku części. Teoretycznie pasują od H21, ale chcę sprawdzić jak bardzo teoretycznie. Mogę zamówić je tu http://www.hamiltonparts.com/hamilton.htm ale muszę się upewnić :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie potrzebowali własny chronometr morski. Mogli skonstruować swój, mogli też nawiązać współpracę z wytwórcą posiadającym już taki w ofercie produkcyjnej.

Własna konstrukcja zajęła by wiele czasu, a w czasie wojny takowego brak. Mogli skorzystać z pomocy Brytyjczyków (np.Thomas Mercer), jednak weszli w układ z Ulysse Nardin.

Niemcy mieli kilka świetnych konstrukcji np. Lange&Soehne, Tiede czy Wempe. Po wojnie Rosjanie skopiowali toczka w toczkę Lange&Soehne.

Ja mam Ulysse, lecz potrzebuję do niego kilku części. Teoretycznie pasują od H21, ale chcę sprawdzić jak bardzo teoretycznie. Mogę zamówić je tu http://www.hamiltonparts.com/hamilton.htm ale muszę się upewnić :)

Kolejna piękna porcja wiedzy na temat marki Hamilton!!! :) :)

Szacun Kiniol

Edytowane przez Artur11975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był x-wind który poszedł w świat.

 

ym2c.jpg

 

 

Obecnie posiadam tylko TE.

Całkiem ciekawy model :) .

 

 

ceh5.jpg

 

ovlmd.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za rozpoczecie tego (Hamilton) watku, brakowalo tu czegos takiego.

Ja co prawda nie z tych ktorzy posiadaja wiedze na temat mechanizmow zegarkow, ale z tych ktorym zegarki sie podobaja, a szcegolnie jesli chodzi o niektore czasomierze marki Hamilton. 

Ponizej jeden z moich Hamiltonow; co prawda nie egzeplarz '21' i nie 'marynistyczny', ale Hamilton, no i chronometr:

 

Hamilton_Chronometer.jpg
 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączam ze swoim Hamiltonem :)

 

ui49.jpg

 

3j6d.jpg

 

3u0t.jpg

 

Edit: Ten Hamilton to nie jest seria Harison Ford, jak zamieszczony parę postów wcześniej.

 

Podstawowe parametry:

Mechanizm - Eta 2801 z ręcznym naciągiem

WR - 100m

Średnica - 42mm

 

Jako EDC moim zdaniem idealny ;)

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za rozpoczecie tego (Hamilton) watku, brakowalo tu czegos takiego.

Ja co prawda nie z tych ktorzy posiadaja wiedze na temat mechanizmow zegarkow, ale z tych ktorym zegarki sie podobaja, a szcegolnie jesli chodzi o niektore czasomierze marki Hamilton. 

Dzięki za posta, namawiam, żeby dołączyć swoje spostrzeżenia co do jakości, designu, dokładności i przede wszystkim emocji, ktore budzą zegarki Hamilton.

tez uważam, ze tematyka Hamiego była potrzebna na Forum. :)

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Hamiltonie Viewmatic`u było już tu wspomniane. Zegarek sprawujący się bardzo dobrze jako EDC. Wewnątrz solidny wół roboczy czyli ETA 2824-2, bardzo wygodna, a zarazem dość ciekawa koperta w połączeniu z bransoleta czyni ten zegarek mogącym się podobać.

Chyba o wiele większe kontrowersje wzbudza zazwyczaj nasz stosunek do Open Heart`tów, a ten model właśnie do tej grupy jest zaliczany.  Znane mi są opinie przeciwników samej idei pokazywania mechanizmu od strony tarczy, tym bardziej, że jak niektórzy twierdzą, przy Ecie nie za bardzo jest co pokazywać, ale w tym zegarku podoba mi się bardzo kształt "odkrycia" (dla mnie jako luźne skojarzenie do wierzby z pomnika Chopina w Łazienkach), a możliwość mimowolnego spoglądania na poruszający się balans daje miłe chwile uspokojenia, które można sobie zafundować, obojętnie kiedy sobie bym zażyczył.

Pomijam fakt, że jakość wykonania zegarka jest bardzo dobra, dokładność chodu godna pozazdroszczenia, a stosunek ceny do jakości w pełni mnie satysfakcjonujący. 

A tak wygląda mój Hamilton Viewmatic Open Heart.

post-57210-0-12577500-1398603341_thumb.jpg

post-57210-0-81851600-1398603347_thumb.jpg

post-57210-0-31020200-1398603359_thumb.jpg

post-57210-0-74081300-1398603366_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Hamiltonie Viewmatic`u było już tu wspomniane. Zegarek sprawujący się bardzo dobrze jako EDC. Wewnątrz solidny wół roboczy czyli ETA 2824-2, bardzo wygodna, a zarazem dość ciekawa koperta w połączeniu z bransoleta czyni ten zegarek mogącym się podobać.

Chyba o wiele większe kontrowersje wzbudza zazwyczaj nasz stosunek do Open Heart`tów, a ten model właśnie do tej grupy jest zaliczany.  Znane mi są opinie przeciwników samej idei pokazywania mechanizmu od strony tarczy, tym bardziej, że jak niektórzy twierdzą, przy Ecie nie za bardzo jest co pokazywać, ale w tym zegarku podoba mi się bardzo kształt "odkrycia" (dla mnie jako luźne skojarzenie do wierzby z pomnika Chopina w Łazienkach), a możliwość mimowolnego spoglądania na poruszający się balans daje miłe chwile uspokojenia, które można sobie zafundować, obojętnie kiedy sobie bym zażyczył.

Pomijam fakt, że jakość wykonania zegarka jest bardzo dobra, dokładność chodu godna pozazdroszczenia, a stosunek ceny do jakości w pełni mnie satysfakcjonujący. 

Tez od zawsze mi sie kojarzy z pomnikiem Chopina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączam ze swoim Hamiltonem :)

 

http://imageshack.com/a/img855/1508/ui49

 

 

Edit: Ten Hamilton to nie jest seria Harison Ford, jak zamieszczony parę postów wcześniej.

 

Podstawowe parametry:

Mechanizm - Eta 2801 z ręcznym naciągiem

WR - 100m

Średnica - 42mm

 

Jako EDC moim zdaniem idealny ;)

Piękny zegar... I miał swoje role na szklanym ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar... I miał swoje role na szklanym ekranie

 

Mógłbyś coś więcej zapodać na ten temat <_<

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja. Zakup w 2005 r po konsultacjach z forumowiczami.

604719e2bcd2b073med.jpg

 

b812a5606f45b996med.jpg

Edytowane przez hub01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hub01 piękny zegarek na bardzo fajnym pasku :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez Raff007
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa 24 m-ce, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Cena 5700 5600 5400 z wysyłką, możliwy odbiór osobisty (Śląsk), wysyłka po wpłacie






       

    • Przez cxax
      Szukam zegarka automatycznego na bransolecie, na co dzień do biura. Do koszuli i marynarki, ale również do bardziej sportowego stroju.
       
      Wstępnie wybrałem 3 modele:
      1. CERTINA DS-1 Vintage Powermatic Big Date

       
      2. TISSOT Gentleman Powermatic Silicium Black

       
      3. HAMILTON Jazzmaster Day Date Automatic (ewentualnie wersja z samym datownikiem, bez dnia)

       
      W rezerwie trzymam jeszcze modele:
      - CERTINA DS-8 Powermatic
      - HAMILTON Khaki Field King Automatic - fajny, wolę bardziej minimalistyczną tarczę.
      - HAMILTON Khaki Aviation Pilot Day Date - chyba trochę za duży.
       
      Mój obwód nadgarstka to jakieś 17,5cm. Co wybrać? Czy są między nimi jakieś istotne różnice czy też brać ten, który bardziej się podoba?
       
       
    • Przez korngoldo
      Witam wszystkich,
       
      chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku:
       

       
      Mam wątpliwość co do firmy Kurfurst, o której jest mało online. Znalazłem właściwie identyczne chronografy marek Buren, Vantage i Oriosa. Wszystkie zasilane mechanizmem Valjoux 7733.
       
      BUREN:


      VANTAGE:

       
      ORIOSA:

       
      Istnieje też bardzo podobny, choć już nie identyczny model Hamiltona Ref. 7723 (Valjoux 7730).
       

       
      Doszukałem się silnych powiązań Hamiltona z Buren i Vantage, mianowicie pod tymi logotypami Hamilton przez pewien czas produkował zegarki na amerykański rynek (m.in. można poczytać o tym tu: https://pl.qaz.wiki/wiki/Hamilton_Watch_Company). Faktycznie, jak widać powyżej, Buren i Vantage mają na tarczy mile, w przeciwieństwie do kilometrów w wypadku Oriosa i Kurfurst. Co więcej, Hamilton flitrował też z Oriosa, które podobno było też wcześniej związane z Buren - nawet wypuścił taki oto model:
       

       
      Nie znalazłem jednak żadnych związków Hamiltona (ani też żadnej z pozostałych marek) z Kurfurst. Mimo oczywistych podobieństw tych wszystkich tarcz. 
      Chciałbym więc dowiedzieć się czegoś więcej o całej tej linii chronografów i jak wpisuje się w nią mój Kurfurst. Zauważyłem, że logotyp jest krzywy - to też daje do myślenia, czy napewno to jest w ogóle marka zegarków, czy może tylko jakaś firma dystrybucyjna? 

      Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie,
      Pozdrawiam
    • Przez tatzerker
      Witam
       
      Zamienię zegarek Hamilton Khaki King Automatic na Khaki FieldMechanical koniecznie w kolorze czarnym.
      zegarek posiadam od około 6 miesięcy, posiadam oryginalne pudełka, papiery i dowód zakupu. Zegarek posiada normalne ślady użytkowania, nosze go na pasku, oryginalna bransoleta jest w stanie idealnym, nigdy nie noszona.
      Zegarek jest na bardzo dobrym chodzie, noszony na zmianę z SARB017.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.