Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ponury_Żniwiarz

złoto

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o zainwestowaniu pieniędzy w złoto? Wpadł mi do głowy taki pomysł że w dzisiejszych niepewnych czasach może warto by było troche pieniedzy zainwestować z złoto i to bedzie lepsze niż lokata. Gdzie najlepiej kupić sztabki ze złotem? Kiedy najlepiej to zrobić? I czy to sie w ogóle opłaca? Na razie nie mam  o tym zbyt dużego pojęcia, dlatego pytam Was. A swoją drogą też bedę zgłębiać ten temat z innych źródeł bo mnie to zaciekawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być lokata wieloletnia to zdecydowanie tak. Bo jeśli tylko na rok czy dwa to nie wygrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Co myślicie o zainwestowaniu pieniędzy w złoto? Wpadł mi do głowy taki pomysł że w dzisiejszych niepewnych czasach może warto by było troche pieniedzy zainwestować z złoto i to bedzie lepsze niż lokata. Gdzie najlepiej kupić sztabki ze złotem? Kiedy najlepiej to zrobić? I czy to sie w ogóle opłaca? Na razie nie mam  o tym zbyt dużego pojęcia, dlatego pytam Was. A swoją drogą też bedę zgłębiać ten temat z innych źródeł bo mnie to zaciekawiło.

 

Tak jak napisał Miś Uszatek - jeśli to ma być lokata długoterminowa, to kruszce są dobrym pomysłem. Mają co prawda wahania, ale ogolna tendencja ich ceny jest wzrostowa. Możesz też pomysleć o innych kruszcach - Pallad wypada chyba nawet lepiej niż złoto w kwestii inwestycji, ale w Polsce jest trudniej z zakupem tego kruszcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z grubsza dzielą się na biednych, bogatych (ci z pieniędzmi) i majętnych (ci z majątkiem),  :)  obecnie najlepiej jest posiadać majątek, czy akurat teraz w postaci złota, trudno powiedzieć, ale złoto ma tą przewagę nad pieniędzmi, że zawsze będzie złotem... Mądrzy nigdy nie gromadzą kapitału tylko w jednej postaci. .


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A majętni ludzie często bywają biedni, sam mam znajomego, u kórego na ścianach Kossaki wiszą, a sam żre najtańsze parówki i jeździ rozpadającym się Polonezem.


Lecą żurawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego sprawa. Z bogatymi jest podobnie, bodajże we Wrocławiu po śmierci znanej przeglądaczki śmietników, wśród śmieci w jej mieszkaniu (czy tez w materacu, nie pamiętam) znaleziono ponad 1 mln. zł.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz, to nie zostawiaj tego w banku (w skarbcu, sejfie, etc.) bo wtedy zamiast kawałka złota będziesz miał tylko kawałek papieru i w razie czego, z tym zostaniesz.

Cóż, takie mam zaufanie do obecnych instytucji finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amas możesz batdziej rozwinąć? Znaczy że w banku nie są bezpieczne?


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, takie pytanie. Załóżmy, że mam sztabkę złota o wadze jednej uncji i potrzebuję gotówki to co mam zrobić, gdzie sprzedać?

 

Uncja kosztuje ok. 1300$ (nie wiem ile dzisiaj) to kto mi da 1300$. Jak jechałem przed chwilą to na lombardzie widziałem cenę chyba 67zł (chyba, że coś pomyliłem to wtedy dalszy wywód jest bez sensu) to 67x31g to jest ok 2k PLN i to nie jest raczej 1300$  :rolleyes:

W banku chyba Alior było takie coś, że mozna było kupić złoto i u nich trzymać, a w razie potrzeby sprzedać bez problemowo.

 

W trakcie prawdziwego kryzysu tzn. głodu to za uncję złota kupi się może kilo ziemniaków lub mięsa, a za roleksa dwie bułki.

 

To ja chyba wolę na ciężkie czasy inwestować w ołów, za kilka ołowianych kulek to sobie wezmę i świnie i ziemniaki i złoto  ;)

 

Rzekomo w czasie kryzysu właściciele skrytek mają osobne wejście do banku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrytce bankowej powinny być bardziej bezpieczne niż w domu. No chyba że zamurujesz je w ścianie;-).

Co do banków a szczególnie wszelkiej maści doradców finansowych to trzeba mieć się na baczności.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trakcie prawdziwego kryzysu tzn. głodu to za uncję złota kupi się może kilo ziemniaków lub mięsa, a za roleksa dwie bułki.

Wartość to rzecz względna i tak na prawdę, to właściwa wartość rzeczy wychodzi chyba tylko w sytuacjach kryzysowych. ;)

 

To ja chyba wolę na ciężkie czasy inwestować w ołów, za kilka ołowianych kulek to sobie wezmę i świnie i ziemniaki i złoto  ;)

Ołów w porównaniu do złotą ma znowu taką wadę, że najczęściej za ołów to można dostać ołów z powrotem. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amas możesz batdziej rozwinąć? Znaczy że w banku nie są bezpieczne?

Pewnie chodziło o to, że jeśli nagle powstanie cudowny jak na Cyprze pomysł "opodatkowania" depozytów, to i złotu się dostanie. Kreatywność w zabieraniu pieniędzy jest nieograniczona, choć wątpię, żeby dostało się także skrytkom bankowym.

 

No dobrze, takie pytanie. Załóżmy, że mam sztabkę złota o wadze jednej uncji i potrzebuję gotówki to co mam zrobić, gdzie sprzedać?

A to też mnie ciekawi. Są chyba jakieś giełdy, tak mi się zawsze wydawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dawid82

Zakładasz że nadchodzą bardziej niepewne czasy (ok, nie przebierajmy w słowach - poważny kryzys lub nawet jakiś rodzaj wojny). Według mnie to oznacza, że taki bank może się wtedy zwinąć i zostajesz z kawałkiem papieru. W nieco mniejszej skali widzieliśmy to na przykładzie Cypru oraz Islandii, gdzie ludzie stracili mnóstwo pieniędzy.

 

@Remy

schować kilo złota to nie problem - problem jest, żeby nie zapomnieć gdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ołów w porównaniu do złotą ma znowu taką wadę, że najczęściej za ołów to można dostać ołów z powrotem. :)

 

To jest prawda

 

A to też mnie ciekawi. Są chyba jakieś giełdy, tak mi się zawsze wydawało.

 

Są giełdy, ale tam też handlujesz kwitami czyli zaufaniem,  a nie przywozisz na taczkach złota fizycznie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym większym mieście u jubilera lub w kantorze możesz sprzedać złoto. Najlepiej mieć mniejsze sztabki.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile? 1300$ za uncje?

A dlaczego 1300 $ ?  Jeśli kupujesz w Polsce to jak sam napisałeś 67 zł,więc i sprzedawać będziesz w zł.Jeśli to będzie za kilka lat to napewno nie po 67 zł tylko więcej.A jeśli będziesz miał to złoto w wyrobach to jest szansa ,że i więcej,bo komuś może spodobać się twoje złoto jako dzieło jubilerskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto kupować złoto... ale tylko długoterminowo. To znaczy tylko za wolne środki. No i nie trzymać go w żadnych skrytkach bankowych, ani nie pozwalać, żeby ktokolwiek nim sobie zarządzał... W razie jakiegokolwiek krachu, z Twojego złota w zarządzie np. banku, nic nie zostanie.

A sprzedać możesz nawet na allegro. Poza tym możesz sprzedać u dilerów złota - np. tam gdzie kupiłeś.

A co do ceny 67 zł czy ileś tam - to pewnie chodzi o konkretny złom złota np. 14 karatowy... A sztabki, które kupisz, czy też monety (najlepiej jednak 1-uncjowe - bo mniej marży się za nie płaci niż np. za 1/4-uncjowe czy 1-gramowe) - to złoto próby 999 czy 9999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotych sztabek na allegro już nie można sprzedawać, tak samo jak srebrnych.


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 napewno nie po 67 zł tylko więcej.

 

Tego nie możesz wiedzieć. Po 67 to był skup, a sprzedaż to pewnie po cenie rynkowej z danego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można sprzedawać, bo był taki jeden na Allegro, który na głupocie i naiwności ludzkiej zrobił majątek i oszukał tysiące osób. Jedyną szansą na zarobienie na złocie to jest albo kupno sztabek i schowanie ich na kilka/kilkanaście lat albo kupowanie pierścionków/biżuterii/kopert ze złotych zegarków/kopert pozłacanych itd itp i topienie tego a następnie czekanie przez kilka/kilkanaście lat. Na złocie najwięcej zarabiają nie ci co w nie inwestują tylko ci co nim obracają a zarobek jest na wahaniu kursów. To tak jak z walutami, kilka złotych na gramie i kasa się kręci. Liczenie na to że zarobi się na wyrobie jubilerskim jest złudne i fałszywe, dlatego warto kupować(trzeba mieć do tego wiedzę) biżuterię na targach staroci i topić. Ceny w porównaniu do cen u jubilerów to przepaść, tak jak z zegarkami zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie możesz wiedzieć. Po 67 to był skup, a sprzedaż to pewnie po cenie rynkowej z danego dnia

Tak,ale mówimy ogólnikowo. O lokacie długoterminowej. A nie o cenie złota dziś konkretnie. Mnie chodziło tylko o to że nie sprzedajesz w dolarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale mówimy ogólnikowo. O lokacie długoterminowej. A nie o cenie złota dziś konkretnie. Mnie chodziło tylko o to że nie sprzedajesz w dolarach.

 

Ok, rozumiem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o zarabianie na złocie tylko na zabezpieczenie na przyszłość w razie totalnej rozpierduchy, która - prędzej czy później - nadejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.