Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bukowski

Glashutte/SA GUB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W ostatnim czasie stałem się posiadaczem zagarka kieszonkowego GUB. Jestem laikiem w temacie zegarkiem ale postaram się przedstawić jak najwięcej informacji i cech które rzuciły mi się w oczy. Zegarek jest srebrny, środek przypuszczam że złoty. Wewnątz wygrawerowane jest [GUB Glashutte/ SA, 0.900, 217740] [ YEB Glashutte, 774C ] - to z tego co zdołałem odczytać, resztę zasłaniają mi tryby. Zegarmistrz, którego odwiedziłem powiedział mi że, dolny tryb jest pęknięty i że, naprawa może ksoztować około 200 złotych ale musi się skonsultować ze znajomnym od antyków. Załączam zdjęcię zegarka niemalże identycznego jak mój, jadyna różnica to że, napis GUB jest pod wskazówkami a w moim nad. Chciałbym najpierw w niego zainwestować ( jeżeli to opłacalne ) a potem sprzedać. Proszę o wszelkie spostrzeżenia, rady i opinie. Pozdrawiam !

post-71527-0-06092700-1398799579.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi, ale co możemy Ci doradzić na podstawie jednej fotki nie Twojego zegarka? :blink:

Czego właściwie oczekujesz, bo mimo najszczerszych chęci nie rozumiem Twoich intencji?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w zasadzie kolega znalazl juz wszystko, przy zdjeciu jest tez opis.

Jest tam wszystko co co pyta, tak mysle.

"Description: 

Navigation Watch of the East German Navy: Glashütter Uhren-Betriebe, VEB (People Owned Company): 
- GUB Cal 48.1, no. 218.007, 1970, dial with quality sign and GUB brand, lumenescent hands and digits, case 800 silver, 48 mm 2/3-plate movement,  Breguet spring, fine adjustment.

The other two models had the unmodified 48 calibre, 35 hour 16 jewel movements mounted eccentrically behind the dial. Both had the up and down at 12 o'clock and seconds at 6 o'clock. The winder was at 4 o'clock. The bowl was of a plastic material. The first of these had a l00mm dial, later they had a dial of 65mm diameter. Both of these chronometers had a two part mahogany box. A variation of calibre 48.1 had an up and down dial, a seconds dial and a centre seconds hand showing 1/5 of a second. 

Glashuetter Uhrenbetriebe GUB continued to make deck watches of calibres 48 and 48.1 after 1945. Number of watches cal. 48/1 made since 1945 and from1951 until 1967:    968 pieces!

Application: 
The timing service on board: Chronometer and Navigation Watches:

Other applications of cal 48 and 48.1: 
The calibre 48-movement was fitted into three chronometers for the Luftwaffe and for small vessels with voyages of short duration, Destroyers, Torpedo Boats and E-Boats. 

One model, named the T-Chronometer was made for Torpedo boats. This had the 2/3rds plate movement with 16 jewels, a Guillaume balance wheel and Breguet spiral balance spring with swan-neck regulator. It was modified by the provision of a longer, lighter mainspring giving 56-hours running. It had up and down at 12 o'clock and seconds at 6 o'clock. The winder was outside the bowl at 3 o'clock. It was mounted in gimbals in a three-part mahogany box. "

Zrodlo: http://www.knirim.de/a010mond.htm

 

A co chce zegarmistrz konsultowac ze znajomym od antykow? :)

Dodaj zdjecia, mechanizmu nade wszystko, i cos poradzimy, ocenimy.

 

BTW: Ostatnio udalo mi sie naprawic Mosera ZSRR kolejowego, mialem 2 kola z ktorych moj zegarmistrz zrobil jedno i dziala.

Naprawa wyszlaby taniej gdybys znalazl takie kolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za odzew. Załączam zdjęcia zegarka w stanie w jakim go otrzymałem. Pozdrawiam

post-71527-0-70913800-1399122895_thumb.jpg

post-71527-0-77606000-1399122897_thumb.jpg

post-71527-0-01527500-1399122900_thumb.jpg

post-71527-0-54879900-1399123852_thumb.jpg

post-71527-0-90356000-1399305056_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony jest balans. Konieczne będzie jego dorobienie lub znalezienie zamiennika. Trudna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo cenna rzecz,lepiej żeby tego nie spieprzył jakiś partacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przybliżona cena tego zegarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być przybliżona cena tego zegarka ?

Przypuszczam, że właśnie to chce zegarmistrz skonsultować ze specjalistą od antyków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez bazmasta
      Witam wszystkich. 
      Dawno temu zamieściłem na tym forum zdjęcia zegarka który niegdyś otrzymałem od mojego ojca. 
      Zegarek jest stary z lat 70tych
      Jest to Rado Overpole 200
      Jak widać szybka zniszczona jest. Problem w tym, iż do szybki jest doklejony szablon a ja nie chce dorabiać bez tego elementu. 
      Prośba do was zegarmistrzowie i pasjonacji. 
      Gdzie szukać orginału. Wujek Google nie jest w stanie mi pomóc.  Prosiłbym o rady gdzie szukać. Rado Polska nie ma tej części. Jak myślicie gdzie uderzać? 
       


    • Przez bercello
      Witam,
       
      Czy ktoś może polecić zegarmistrza (idealnie Wrocław), naprawiającego przedwojenne zegarki?
      Odnalazłem w szafie wśród poniemieckich skarbów babci taki zegarek jak na zdjęciu. Po grawerze na zewnętrznym pudełku wygląda na to że to zegarek z warsztatu Rudolf Fume.
      Zegarek nie chodzi. Jest ekonomiczne uzasadnienie naprawy takiego zegarka? Nie ma on wartości emocjonalnej. Jest po poprzednich właścicielach, którzy opuszczali ziemie odzyskane w pośpiechu....
       





    • Przez Patrycjab28
      Witajcie, znaleźliśmy w starej szopie taki zegarek kieszonkowy. Tarcza, jak widać, już w kiepskim stanie, mechanizm ma rdzę. Prawdopodobnie jest posrebrzany.  Przekopałam już Internet wzdłuż i wszerz, przejrzałam Wasze forum, jednak nigdzie nie znalazłam w sumie żadnych informacji na ten temat.
       
      Chciałabym wiedzieć cokolwiek. Każda informacja i określenie jakie przychodzi Wam do głowy, każdy kawałek Waszej wiedzy i opinii.
      Będę wdzięczna za pomoc

    • Przez Niusio30
      Witam, dostałam od dziadka zegarek kieszonkowy Cccp 1941-1945. Dziadek pochodzi z Ukrainy mówi że to oryginalny zegarek.
      Na internecie jest ich dużo, ale ponoć wzór z przodu na zegarze który ja posiadam jest bardzo rzadki.
      Może ktoś z was wie czy to prawda że ten model jest taki rzadki , czy jest to oryginalny zegarek?
      Nie mogę coś dodać zdjęć więc specjalnie wystawiłam go na "sprzedaż" ponieważ inaczej nie zobaczycie go.
      Wstawiam link do aukcji że zdjęciami
       
      https://www.gumtree.pl/a-zegary/zielona-gora/rosyjski-zegarek-1941+1945/1006791597990911270368709
      Zdjęcia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.