Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tap

Omega Seamaster 120 - pytania o renowację

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się na początku ładnie przywitać jako, że jestem nowy na tym forum (choć niejednokrotnie tu zaglądałem bez rejestracji) :)

 

Chciałbym też, z polecenia kolegów z innego forum (knives.pl),

zapytać o możliwość renowacji zegarka Omega Seamaster 120 (1967-1973) 

i ewentualne koszty takiej operacji. Poniżej załączam zdjęcia zegarka w obecnym stanie.

Zegarek na chodzie, dokładności odmierzania czasu nie sprawdzałem.

 

omega_seamaster_120_01.jpg

omega_seamaster_120_02.jpg

omega_seamaster_120_03.jpg

omega_seamaster_120_04.jpg

 

za wszelkie uwagi i porady z góry bardzo dziękuję ;)

Tomek TAP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chciałbyś z nią zrobić?

najlepiej podjechać do jakiegoś zakładu który przeprowadza renowacje

chyba w najgorszym stanie jest bezel - może ktoś z forum poleci zakład który podejmie się wyzwania (można też poszukać drugiego w lepszym stanie)

 

ale najważniejsze co chcesz zrobić i ile chcesz wydać kasy


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odnowić/wypolerować szkiełko, uzupełnić lumę na wskazówkach/indeksach, polerka koperty, sprawdzenie/przeczyszczenie mechanizmu, regulacja, założenie uszczelki... nie wiem czy cokolwiek sie da zrobić z bezelem...  fachowców w Białymstoku nie znam więc raczej w grę wchodziłaby wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam serwis mechanizmu może pochłonąć 200zł

koronka pewnie ze 100zł

polerka szkła, koperty i wymiana uszczelek to kwestia dogadania się z zegarmistrzem ale pewnie nie mniej niż 100zł

o uzupełnienie lumy trzeba podzwonić ale też pewnie ze 100zł

 

teraz po zrobieniu tego wszystkiego nie wiadomo czy zegarek będzie szczelny bo ma swoje lata

do tego dochodzą jeszcze części mechanizmu które mogą być wypracowane.

i zostaje bezel

 

najlepiej zadzwoń (wyślij zdjęcia) np do chronosa w łodzi i spytaj o wszystko- niech się wypowiedzą


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tap,

Oczywiście możesz robić renowację w swatch group service, tyle, że będzie to kosztowało małą fortunę - obstawiam ok 2 tys zł.

Co do zakresu prac - proponuję absolutnie nie ruszać tarczy i bezela - tarcza jest w dobrym stanie a nakładana na nowo luma obniży wartość kolekcjonerską i nie będzie wyglądała dobrze. To stary zegarek i nikt nie będzie miał pretensji, że nie świeci. Warto uzupełnić lumę na wskazówce minutowej, każdy przyzwoity zegarmistrz powinien mieć masę i powinien umieć to zrobić. Bezel  - wiem, że są pasty, które poprawiają wygląd. przemalowywanie to będzie znów strzał w autentyczność. Szkło, jeśli nie ma pęknięć i jest sygnowane powinno się dać uratować.

Problemem może być koronka i tubus  - zakładam, że koronka zakręcana, pytanie, czy nie ma luzów itd. Przegląd i smarowanie mechanizmu to przyszcz,no i warto byłoby przywrócić oryginalne szlify kopercie - szczotkowana góra i pewnie boki, lustro na krawędziach, dekiel na okrągło.

Pan Zbigniew z Pięknej jak znam życie ogarnąłby to za jakieś 700 zł +/- 100zł jak go znam. Jakbyś potrzebował pomocy, albo masz pytania - pisz na PW

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel możesz do niego nowy kupic i wymienić do codziennej orki, a ten niech leży ..

 

Ja za swój do speedmastera z 1962 zapłaciłem 400pln


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel możesz do niego nowy kupic i wymienić do codziennej orki, a ten niech leży ..

Identycznie szkielko :) Pewnie oryginalne powinno kosztowac okolo 100-120 zl.

Do tego przeglad mechanizmu i polerowanie koperty.

Ta luma na indeksach byla juz poprawiana ? Bo wyglada jakos malo fachowo albo jest tak okruszona.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy! Nie ingeruj w tarcze! Oddaj na piękna tam dostanie odpowiednia dawkę miłości ;) koronka raczej orginalna i zmieniać nie trzeba i zakręcana nie jest. Bardzo ładna Omesia sam mam taka :) tak sie zastanawiam czy indeksy nie były nałożone bo z tym kolorem sie nie spotkałem i tak nie ruwno jakoś są! Tyle ze i kropka ma ten sam kolor i wskazowki wpadaja w ten odcien!Wiec pewnie tak bylo od nowosci! 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.