Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

witaland

Czy ten Zenith jest oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników zegarków

mam ogromną prośbę - przypatrzyłem sobie zegarek Zenith Port Royal (link poniżej) i mam dylemat czy ten zegarek jest oryginalny? Wątpliwości moje budzą następujące fakty: Port Royal bardziej mi się kojarzy z zegarkami o prostokątnym  kształcie koperty. Brak charakterystycznej gwiazdy Zenitha. W Port Royalach najczęściej widziałem mechanizm Elite a nie Port Royal

 

Proszę o komentarze

Dziękuję i pozdrawiam

W. Andrzejewski

 

 

http://allegro.pl/zenith-el-primero-port-royal-chrono-dok-box-i4201713966.html

 

 

P.S. I jakie jest wasze zdanie - który zegarek ten Zenith o którego pytam czy IWC Portofino ( https://www.chrono24.pl/iwc/portofino-automatic--new---32-discount---id2198956.htm?urlSubpath=%2fuser%2fnotepad.htm ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Nie wypowiem się w kwestii samego zegarka, ale radzę bardzo dokładnie obejrzeć zegarek i sprawdzić go, a po ewentualnym zakupie ruszyć od razu do zegarmistrza, gdyż omega kupiona przeze mnie od tego sprzedającego poza gruntownym zeszlifowaniem (do tego stopnia, że uszy miały różnicę milimetra w szerokości) okazała się skorodowana w trupa pod koronką i z zakupu za 1600 zrobiła się "propozycja" serwisu SGP wskrzeszenia zegarka za ponad 3000. Na plus jest dobry kontakt ze sprzedającym i fakt, że przyjął bez najmniejszego problemu zegarek z powrotem.

Edit: Jest on zresztą z tego co słyszałem członkiem forum, więc optymistycznie nie zakładam złej wiary, a jedynie nieświadomość wady mechanizmu. Lepiej jednak przy zegarku tej klasy to sprawdzić po zakupie, aby nie zostać po jakimś czasie używania z trupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników zegarków

mam ogromną prośbę - przypatrzyłem sobie zegarek Zenith Port Royal (link poniżej) i mam dylemat czy ten zegarek jest oryginalny? Wątpliwości moje budzą następujące fakty: Port Royal bardziej mi się kojarzy z zegarkami o prostokątnym  kształcie koperty. Brak charakterystycznej gwiazdy Zenitha. W Port Royalach najczęściej widziałem mechanizm Elite a nie Port Royal

 

Proszę o komentarze

Dziękuję i pozdrawiam

W. Andrzejewski

 

 

http://allegro.pl/zenith-el-primero-port-royal-chrono-dok-box-i4201713966.html

 

 

P.S. I jakie jest wasze zdanie - który zegarek ten Zenith o którego pytam czy IWC Portofino ( https://www.chrono24.pl/iwc/portofino-automatic--new---32-discount---id2198956.htm?urlSubpath=%2fuser%2fnotepad.htm ) ?

 

 

Myślę, że zegarek z pierwszego linka jest oryginalny, siedzi w nim mechanizm El Primero, to jest taka super klasa, mechanizm, który był stosowany w swoim czasie nawet w Rolexie Daytona, z tym że jest to chronograf.

Modele Zenita z seri Elite to mechanizmy bez chronografu i można spotkać je zarówno w egzemplarzach z okrągłym jak i prostokątnym kształtem koperty. 

W zasadzie to samo tyczy się El Primero, też są modele w kopercie okrągłej jak tutaj, ale tez i w prostokątnej.

 

Wydaje mi się, że ważną sprawa jest tutaj rozmiar zegarka. Podane jest, że ten Zenek ma średnice 35 mm, czyli jest raczej malutki, a razcej nie raczej a na pewno :)

 

Natomiast to IWC posiada mechanizm bezwzględnie gorszy od El Primero.

 

Wg mnie przy takim budżecie to ja bym spokojnie rozglądał się dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników zegarków

mam ogromną prośbę - przypatrzyłem sobie zegarek Zenith Port Royal (link poniżej) i mam dylemat czy ten zegarek jest oryginalny? Wątpliwości moje budzą następujące fakty: Port Royal bardziej mi się kojarzy z zegarkami o prostokątnym  kształcie koperty. Brak charakterystycznej gwiazdy Zenitha. W Port Royalach najczęściej widziałem mechanizm Elite a nie Port Royal

 

Proszę o komentarze

Dziękuję i pozdrawiam

W. Andrzejewski

 

 

http://allegro.pl/zenith-el-primero-port-royal-chrono-dok-box-i4201713966.html

 

 

P.S. I jakie jest wasze zdanie - który zegarek ten Zenith o którego pytam czy IWC Portofino ( https://www.chrono24.pl/iwc/portofino-automatic--new---32-discount---id2198956.htm?urlSubpath=%2fuser%2fnotepad.htm ) ?

 

 

Zegarek na zdjęciach wygląda na oryginalny.

 

Jednak pierwsze pytanie jakie powinieneś zadać sprzedającemu brzmi: Kiedy zegarek przeszedl ostatni serwis i gdzie?

 

W przypadku Zenitha i mechanizmu El Primero, przegląd w ich serwisie to koszt grubo ponad 1000 euro.

 

Serwis IWC jest odrobinę tańszy i w przypadku automatycznego Portofino pewnie bedzie wynosił ponad 500 euro :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie na pięknej zamkniesz serwis w kwocie 1000pln, 35mm to maluszek


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze i uwagi. Biorąc je wszystkie pod uwagę zrezygnowałem z zakupu. Przy okazji różnych ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Pozdrawaim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuję. Skoro zegarek nie jest na gwarancji czy przeglądu nie można wykonać zwyczajnie u dobrego zegarmistrza i czy to jie będzie tańsze niż prezentowane kwoty? Ja rozumiem, że jakieś części mogą wymagać wymiany ale nie przesadzajmy, że takie kwoty (pomijam ten 1000€ ale nawet 1000zł to trochę dużo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz oczywiście, pytanie tylko czy będzie miał w razie czego potrzebne części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopuję. Skoro zegarek nie jest na gwarancji czy przeglądu nie można wykonać zwyczajnie u dobrego zegarmistrza i czy to jie będzie tańsze niż prezentowane kwoty? Ja rozumiem, że jakieś części mogą wymagać wymiany ale nie przesadzajmy, że takie kwoty (pomijam ten 1000€ ale nawet 1000zł to trochę dużo).

 

Możesz szukać zegarmistrza, który się podejmie serwisu mechanizmu el primero za 1000zł, dlaczego nie  :)

 

Jednak jest to dość skomplikowany mechanizm i rozebranie go jest pracochłonne. Dodatkowo przy serwisie powinny być zachowane pewne procedury (np wymiana wszystkich uszczelek, koronki, wskazówek) zegarmistrz na 99% nie będzie miał dostępu do części zamiennych w przypadku Zenitha. Dlatego albo robisz to na pół gwizdka, albo płacisz kwotę zaproponowaną przez Zenitha   ;)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.