Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

ENNIO VITTORI - czy słyszeliście o takim zegarku ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram w 1000000%.

A z innej beczki. Czy np byłaby możliwość i czy duże koszty, kupić dokumentację jakiegoś dawno nie produkowanego werku i zacząc produkcje takowego, zakładająć użycie lepszych materiałów, lepsze spasowanie elementów i dokładną regulację? W końcu osoby które kupują mechaniczne zegarki nie biorą sobie do serca tak bardzo dokładności zegarka co bardziej niepowtarzalność mechanizmu, zdobienia itp.

 

Pewnie byłaby taka możliwość ale wymaga to ogromnych nakładów finansowych. Można popatrzeć na ceny Primów, gdzie montowane są ich własne werki - właśnie niezbyt doskonałe ale własne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to o czym piszesz, to nazywa się snobizm, ale proszę cię jest jeszcze drugie 50%. Chcesz nas przekonać, że mamy zakładać białe skarpety do sandałów bo wtedy sandały nie śmierdzą? Może wypadałoby wnieść taką dyrektywę do EU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to o czym piszesz, to nazywa się snobizm, ale proszę cię jest jeszcze drugie 50%. Chcesz nas przekonać, że mamy zakładać białe skarpety do sandałów bo wtedy sandały nie śmierdzą? Może wypadałoby wnieść taką dyrektywę do EU ?

 

Ja tylko opisuję swoje obserwacje :-) , do niczego nikogo nie przekonuję. Dlaczego na forach zagranicznych o tak tanich zegarkach można rozmawiać bez złych emocji a u nas nie ? To mnie skłania do refleksji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

jaki naród wymyślił maksymę zastaw się a postaw się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Marcin to o czym piszesz, to nazywa się snobizm, ale proszę cię jest jeszcze drugie 50%. Chcesz nas przekonać, że mamy zakładać białe skarpety do sandałów bo wtedy sandały nie śmierdzą? Może wypadałoby wnieść taką dyrektywę do EU ?

Faktycznie kolega Burns jeszcze nie wytrzeźwiał od Sylwestra jak zresztą pisał wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo świat kiczu jest przerażający. Chińszczyzna w pełnym słowa tego znaczeniu też już się przejadła. Brak dobrych produktów, nie mylić z drogimi. A żeby było o zegarkach, całe szczęście jest jeszcze Seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko opisuję swoje obserwacje :-) , do niczego nikogo nie przekonuję. Dlaczego na forach zagranicznych o tak tanich zegarkach można rozmawiać bez złych emocji a u nas nie ? To mnie skłania do refleksji.

Pewnie z powodu ze kasa i tak zostaje na zachodzie to są bez stresu...hihi

Oni rozmawiaja o tanich,my sie fascynujemy :-) :-) z ....biedy.:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki naród wymyślił maksymę zastaw się a postaw się ?

Jakiś z lewej strony Odry..:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

to byt określa świadomość

( nie moje to słowa )

i dlatego lubię tanie wino bo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zonka

AkiRoninm uspokoj sie prosze... juz nie moge czytac Twojego trollowania!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Niemieckim jest sporo tematów na temat zegarków z np. Tchibo. Tchibo oferowało nawet jeden model Swiss made na ecie :-)

Oczywiście wiadomym jest, że dokładając już ok 200zł można mieć zegarek dużo lepiej wykonany ale jak ktoś nie ma tych 200zł ?

Natomiast specyfiką Polaków jest to, że z racji tego, że jeszcze przed chwilą żyli w biedzie i trochę im się polepszyło to wyśmiewają wszystko co jest tanie i gardzą tym :-) . To nie dotyczy tylko zegarków. To pewnie za ileś tam lat minie i w narodzie zaginie to "nowobogackie" szydzenie.

Nikt kto był bogaty od kilku pokoleń nie ma problemów z założeniem czegoś taniego ale taki co ledwo się dorobił nagle czuje, że jego status nie pozwala mu na zakup czegoś zbyt taniego.

Nie wyczuwacie tego ? To nasz taka śmieszna polska cecha, za to nas nie lubią i za to sami siebie też nie lubimy.

Kolega Mirosuaw uderzył właśnie w tą szyderczą nutę....a wydawało się, że mądry inteligentny z niego obserwator :-)

 

Oczywiście sam zegarek Ennio nie jest być może wart tylu rozważań ale ten temat może stać się krokiem milowym do poszerzenia tematyki forum. Być może takie zegarki też mają prawo do szacunku i racji bytu na tym forum ? W końcu nie są podróbkami prawda ?

 

Marcinie, to prawda, w tym temacie jestem szydercą. Ktoś już wcześniej zauważył, że jesteśmy na forum miłośników zegarków, pasjonatów, podoba nam się w zegarkach nie tylko to, że są jakimikolwiek odmierzaczami czasu, ale również ich kunszt, historia firmy, piękno, rozwiązania techniczne, te wszystkie wartości dodane. Nikt (no prawie nikt) tu się nie rajcuje Perfectami, Ennio Vittoro, czy innymi Gino Rossi.

Są rózne fora tematyczne i trudno mi sobie wyobrazić żeby np. w forum o butach ktoś wypowiadał się na poważnie o zaletach klapek Kubota albo w forum o alkoholach o aromacie wina marki Czar Teściowej.

 

AkiRoninm uspokoj sie prosze... juz nie moge czytac Twojego trollowania!!

 

Kobieta prosi, chłopie bądź dżentelmenem :P


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Marcinie, to prawda, w tym temacie jestem szydercą. Ktoś już wcześniej zauważył, że jesteśmy na forum miłośników zegarków, pasjonatów, podoba nam się w zegarkach nie tylko to, że są jakimikolwiek odmierzaczami czasu, ale również ich kunszt, historia firmy, piękno, rozwiązania techniczne, te wszystkie wartości dodane. Nikt (no prawie nikt) tu się nie rajcuje Perfectami, Ennio Vittoro, czy innymi Gino Rossi.

Są rózne fora tematyczne i trudno mi sobie wyobrazić żeby np. w forum o butach ktoś wypowiadał się na poważnie o klapkach Kubota albo w forum o alkoholach o winie marki Czar Teściowej.

 

 

Kobieta prosi, chłopie bądź dżentelmenem :P

Hm ....wiesz z punktu widzenia zarozumiałego oligarchy z Ukrainy głupotą i nietaktem może byc fascynowanie się takim badziewiem jak Glycine, Longines itp skoro mozna kupic sobie skromny a porządny czasomierz Patek Nautilius lub VC Oversas itp tak więc punkt widzen ia zależy od punktu siedzenia. A jeśli masz coś do Ennio to nie wchodź na tematy o Ennio. Ja np chetnie porozmawiam o Ennio jak i o Patku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, to prawda, w tym temacie jestem szydercą. Ktoś już wcześniej zauważył, że jesteśmy na forum miłośników zegarków, pasjonatów, podoba nam się w zegarkach nie tylko to, że są jakimikolwiek odmierzaczami czasu, ale również ich kunszt, historia firmy, piękno, rozwiązania techniczne, te wszystkie wartości dodane. Nikt (no prawie nikt) tu się nie rajcuje Perfectami, Ennio Vittoro, czy innymi Gino Rossi.

Są rózne fora tematyczne i trudno mi sobie wyobrazić żeby np. w forum o butach ktoś wypowiadał się na poważnie o zaletach klapek Kubota albo w forum o alkoholach o aromacie wina marki Czar Teściowej.

 

 

Kobieta prosi, chłopie bądź dżentelmenem :P

 

Myślę, że to wina tego, że na forum nie ma wydzielonego działu o zegarkach Chińskich. Dział "zegarki z dalekiego orientu" bardziej kojarzy się z zegarkami japońskimi. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby stworzenie działu Zegarki Chińskie oraz Zegarki Japońskie :-) zamiast obecnego . Wtedy taki zegarek jak Ennio byłby w swoim towarzystwie a nie występował z pozycji Dawida w dziale w którym królują citizeny i seiko.

Przez ostatnie lata pojawiło się wiele ciekawych chińskich zegarków, marek itd i przestają powoli być postrzegani tylko jako producenci podróbek.

 

Mirosuaw - dla kogoś zegarek na zwykłej ecie też może nie przedstawiać żadnej większej wartości , szczególnie rozpatrując je w kategoriach kunsztu zegarmistrzowskiego. Wszystko jest względne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do tanich zegarkow. Sam posiadam zegarki z nizszej polki cenowej. Mam tez zegarek za 10-15€ cos w stylu zegarkow ICE (bardzo popularne w niemczech). Zegarek chodzi, dziala, jest dokladny i lubie go nosic, a do tego jest silikonowy i bardzo wygodny. Ale nie w tym rzecz.

Wszystkim chodzi raczej o ton wypowiedzi AkiRonin'a.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Nie mam nic do tanich zegarkow. Sam posiadam zegarki z nizszej polki cenowej. Mam tez zegarek za 10-15€ cos w stylu zegarkow ICE (bardzo popularne w niemczech). Zegarek chodzi, dziala, jest dokladny i lubie go nosic, a do tego jest silikonowy i bardzo wygodny. Ale nie w tym rzecz.

Wszystkim chodzi raczej o ton wypowiedzi AkiRonin'a.

Tak tak ton mojej wypowiedzi to duzy problem ale jak wielu jechało po mnie jak po burej suce to wszystko jest ok tak? Poza tym dawałem wpisy na tematach Omegi , Glyciny i kilku i tam też spotkałem się z osobistymi do mnie wycieczkami i trollowaniem i to  tylko dlatego , że osmielilem się krytycznie acz merytorycznie wypowiedzieć o ubóstwianych zegarkach tak rzadkich i mistycznych firm  jak certina Omega itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli masz coś do Ennio to nie wchodź na tematy o Ennio.

 

Racja :)

Ale mile widziana byłaby też adekwatna reakcja z Twojej strony, bo jak na razie udało Ci się już napluć na sporą ilość firm zegarkowych (w różnych tematach).


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

niema nic zlego, ze ktos kupuje zegarek za 50zl... przeciez niekazdy moze sobie pozwolic na zegarek za kilka tysiecy...

jesli dziala dobrze i spelnia swoje zadanie to czemu nie  :rolleyes:

choc podniecac sie niema czym bo to chinski tani zegarek...

najbardziej przekonuje mnie brak konkurecji w takim przedziale cenowym i napewno Ennio znajdzie nabywcow  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja :)

Ale mile widziana byłaby też adekwatna reakcja z Twojej strony, bo jak na razie udało Ci się już napluć na sporą ilość firm zegarkowych (w różnych tematach).

dokładnie -wszystko jest złe, psuje się , odpada ale ennio- cód miód ... i odpowiedź tylko " merytoryczna".

wcześniej ecia nie przeszkadzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

dokładnie -wszystko jest złe, psuje się , odpada ale ennio- cód miód ... i odpowiedź tylko " merytoryczna".

wcześniej ecia nie przeszkadzała

tutaj sie zgodze porownywanie Enniego do Longinesa, omegi itd. jest troche nie na miejscu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

post-59414-0-08462500-1420320785.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki fajny śmiszny temacik był :) . A tu się nagle magiel zrobił. AkiRonin na procencie w Biedronce jesteś? Czy nas wkręcasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zonka

AkiRonin sobie pewnie kpiny urzadza!! Nie spinanjcie sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

kiedyś tam, to był temat z uśmiechem i przymrużonym okiem

teraz darcie szat na klacie

co poniektórzy na luz powinni dać

post-41858-0-52337600-1420324456_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie a tutaj chodzi by znaleźć takie chinczyki za 50 pln które wcale sie tak szybko nie posypią . A są takie masowki , które są na prawde bardzo wytrzymałe i chyba Ennio jest taki i jest wart te 50pln a szczególnie promocyjnej ceny 30pln

 

Łatwiej znaleźć dobrego kwarca niż mechanika w małym pieniądzu. Z solidnym mechanicznym (oczywiście nowym) zegarkiem z najniższej "azjatyckiej" półki cenowej się nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze przypomnę z punktu widzenia założyciela tematu: Forum jest dla wszystkich, dla miłośników tanich czasomierzy również. Nigdy nie zestawiałem Ennio Vittori w jednym szeregu z Omegą czy Seiko, podkreślałem tylko że ten czasomierz ma sporo zalet jak na swoją cenę, śmiesznie niską. Faktem jest że wiele osób kpiło sobie z niego, ot tak dla samego wyżycia się bądź dowartościowania się; tzw. "znawcy". Zastanawiam się - jeśli ktoś nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia, a jedynie pluje jadem oraz wznosi modły do modów o zamknięcie tematu- to po co w ogóle wchodzi na ten temat ? Przymusu przecież nie ma.

 

Pełen szacunek dla Moda za trafną wypowiedź o mentalności nowobogackich w naszym kraju :)

Mod zauważył również że powinien być wyodrębniony wątek, podforum, dla chińskich zegarków. Proponowałem kiedyś coś takiego, ale nie potraktowano mnie poważnie. Może warto zrobić  takie podforum ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.