Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

ENNIO VITTORI - czy słyszeliście o takim zegarku ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) chciałbym Wam zaprezentować zegarek marki Ennio Vittori. Od razu mówię, że nie jest to żaden chłam. Seria zegarków Ennio Vittori została wykonana w 2010r. w Chinach, na zlecenie austriackiego dystrybutora. Zegarek posiada bardzo dobry mechanizm kwarcowy VD-53, produkowany przez Seiko, stosowany powszechnie w Lorusach, Pulsarach, Sturmanskich, Aztorinach i innych markach. Zegarek posiada chronograf, średnica koperty 41mm, technicznie jest bez zarzutu. Minusem jest pokrycie koperty farbą imitującą piaskowanie stali, podatną na ścieranie się. Jest to oczywiście zegarek klasy "budżetowej". Zamieszczam fotkę mojego egzemplarza.

Powiedzcie teraz :  co sądzicie o takim zegarku ? Czy słyszeliście w ogóle o tej marce ? A może ktoś z Was posiada Ennio Vittori ? :)

Czekam na opinie i pozdrawiam :)

 

post-71605-0-53642200-1399493962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że nie jest to żaden chłam. 

Powiedzcie teraz :  co sądzicie o takim zegarku ? 

Czekam na opinie i pozdrawiam :)

 

nic nie powiem, bo musiałbym zaprzeczyć

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Burns - jeśli chcesz się pośmiać to może uzasadnij co jest w nim nie tak wg Ciebie ? :) pamiętając oczywiście, że mówimy o tanim zegarku codziennym, nie o jakimś drogim Seikaczu :) dodam tylko, że w realu wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosciowo jest on bardzo slaby. Tarcza wyglada jak rysowana w paincie. Powiedz tylko ile on kosztowal?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotek, przecież wartość zegarka nie musi świadczyć o jego wykonaniu. Dlatego uważam, że nie powinniśmy pytać ile kosztował ani dywagować na ten temat.

Kolego Pavlitto jak przeczytałem cytowany przez Burnsa fragment tekstu również się zaśmiałem. Myślę, że mogę Ci wytłumaczyć czym u mnie było to spowodowane, byćmoże kolega Burns podziela moje odczucia.

Patrząc na zdjęcie i opis tego zegarka jest to totalny chłam. Koperta wygląda obrzydliwie. Sam piszesz, że koperta jest pokryta farbą, która odpada czy się ściera. Wg Ciebie to nie jest syf? (pytanie retoryczne). Tarcza wygląda na źle i słabo wykonaną. Jeśli ktoś się interesuje zegarkami od lat to tego typu wynalazki omija się szerokim łukiem. Ja bym takiego czegoś nie kupił nawet za 5 zł. Lepiej kupić Parnisa, Casio albo Timexa.

"Marka" o ktorą pytasz jest tak znana w świecie zegarkowym, że jeszcze nikt o niej nie słyszał i zapewniam, że nie usłyszy. Pozdrawiam i życzę ładniejszych zegarków :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo jego cena wynosiła 100zł. Jako że nie odniósł sukcesu handlowego, był dostępny w drugim rzucie po 30zł, tym razem rozszedł się w całej Polsce w ciągu 3 dni. 3 lata później z najwyższym trudem przekonałem kolegę do odstąpienia mi go, dałem za niego 75zł. Po prostu spodobał mi się i chciałem go mieć. Mam go już rok i jestem zadowolony. Moim zdaniem jakością mechanizmu oraz designem znacznie przewyższa on typowe tanie marki budżetowe pokroju Perfecta, Gino Rossi itp.  Oczywiście dziękuję za opinie, byłem ciekawy co sądzą inni, natomiast ja go lubię :) rzecz gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling mysle ze cena ma wielkie znaczenie. Np teraz jak wiem ile on kosztuje to twierdze, ze jesto fajna alternatywa dla perfecta. Choc zegarek jest zrobiony bardzo "po taniosci" co zreszta widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na tych zdjęciach wygląda lepiej. Ale widziałem na bazarach wiele nie działających kopert tak wykonanych i wiem, że są po prostu słabo zrobione i strasznie mnie to razi. Gdyby był normalnie pochromowany wyglądałby o niebo lepiej. Dla mnie to i tak nic ciekawego ale skoro Tobie służy to dobrze, jeśli działa to jeszcze lepiej aczkolwiek uważam, że nie można nazwać go dobrym zegarkiem nawet budżetowym choćby ze względu na kopertę i nadal życzę Ci lepiej wykonanych zegarków, bo wygląd to rzecz gustu.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling - wiesz , nie chcę abyś uznał mnie za jakiegoś ignoranta, który nie ma zielonego pojęcia o zegarkach. Posiadam kilka zegarków, min. Tissot PR100, Pulsar Chronograph czy Seiko 5. Ten Ennio Vittori wpadł mi w oko gdy akurat myślałem o takim tanim czasomierzu, zakładanym w sytuacjach gdzie nietrudno o zniszczenie zegarka, choćby jakieś prace fizyczne, czy wyprawa w góry. Mój kolega posiada inny Ennio Vittori, pokryty chromem, gdzie ta koperta jest bardziej estetyczna. No ale też mechanizm jest solidny (jak na tą klasę czasomierza to nawet bardzo solidny), to jest ważny plus wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Burns - jeśli chcesz się pośmiać to może uzasadnij co jest w nim nie tak wg Ciebie ? :) pamiętając oczywiście, że mówimy o tanim zegarku codziennym, nie o jakimś drogim Seikaczu :) dodam tylko, że w realu wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu ;)

 

Ja ci powiem dlaczego Burns się śmiał.

Wystąpiło w twoim opisie pewne zjawisko zwane powszechnie

przerostem formy nad treścią.

Zbyt wielki przerost wywołuje takie reakcje,

choć sam nie wiem czy przerost może być zbyt wielki, skoro sam w sobie jest przerostem <_< .

 

A zegarek, no za te pieniążki całkiem całkiem, :) .

Choć jedno mogę mu zarzucić, źle oznaczony chronograf, wszystkie wskazówki chronografu powinny mieć ten sam kolor a tu tego nie ma, chyba że nie ma chronografu :) , coś im się w każdym razie pomieszało.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewenementem na skalę Światową w tym zegarku jest to, że centralny sekundnik pracuje w trybie czasu. B)

 

Żebyśmy się dobrze rozumieli, zegarki z Lidla, Biedronki i kiosku Ruch na PKP, potrafią dać sporo radości, np podczas grilla :P

ale żeby popadać w samozachwyt i stosować przerost formy nad treścią. ;)

 

Sztuką jest wyrwać nienaganną sztukę :ph34r:

 

niestety stwierdzenie:

 

"Minusem jest pokrycie koperty farbą imitującą piaskowanie stali, podatną na ścieranie się" zaprzecza stwierdzeniu "Od razu mówię, że nie jest to żaden chłam"

 

:D  :D  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie powiem, bo musiałbym zaprzeczyć

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

:D

I wszystko w temacie .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za opinie. Ja i tak uważam że za tak małą kasę to zegarek jest spoko, funkcję swoją spełnia. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach z linku zegarek wygląda dużo lepiej. Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony. A myślę, że cena ma znaczenie - wszak nie sztuką jest kupić ładny zegarek mając do dyspozycji duży budżet. Jak na pułap cenowy poniżej 100 zł to ten wygląda świetnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Crimson :) wśród budżetowych chińczyków ciężko było znaleźć coś tak ładnego :) minusem jest koperta z kiepskiego stopu, ale werk VD-53 bardzo solidny, a i chronograf działa, nie jest to żadna atrapa ;) pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic za darmo. Za tą cenę dostaje się taki a nie inny zegarek. W tym przypadku 80% ceny to sam mechanizm.

Czy ładny ? Mi się nie podoba chodź oczywiście jak na zegarek sprzedawany na stojaku obok gum do żucia to jest całkiem znośny stylistycznie i nie wywołuje konwulsji u żadnego zegarkomaniaka :D.

Widziałem go na żywo, macałem nawet. Koperta o ile jest nowa wygląda na piaskowaną stal, używając zegarka intensywniej jednak szybko możemy się przekonać że stal nierdzewna toto nie jest bo w tym budżecie jest to niemożliwe. 316L swoje kosztuje...

 

Nosić i cieszyć się zakupem...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest pokryta farbą imitującą piaskowanie stali (wiem, wiem - zaraz będą gromy leciały że szajs, badziew i w ogóle).

Ale jak na tani zegarek "do wszystkiego" to prezentuje się, wg mnie, lepiej niż porównywalny cenowo Perfect, działa ładnie od 4 lat, a cena przystępna :) na rower, do lasu, czy do prac fizycznych jest super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na tani zegarek "do wszystkiego" to prezentuje się, wg mnie, lepiej niż porównywalny cenowo Perfect, działa ładnie od 4 lat, a cena przystępna :) na rower, do lasu, czy do prac fizycznych jest super ;)

 

I o to chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobaczcie ile Gino Rossi schodzi z allegro i to tych modeli, które mają atrapy chrono. 

Tak jak piszesz na grilla czy do lasu może być :)

Chociaż po kilku lata używania różnych zegarków uważam, że lepiej kupić tańszego G i się nim cieszyć długo :) niż kupić coś nikłej jakości.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek ma swoje przeznaczenie, oraz pułap cenowy. To tak jak z samochodami - dla kogoś auto za 1000zł będzie dobre, bo dowiezie z punktu A do punktu B, dla innego auto za 300000zł będzie za słabe. Bez sensu zakładać np. na rower coś w stylu Seiko czy Tissot.. powiedzmy że nieszczęśliwie spadam z roweru, uderzam zegarkiem o asfalt.. i co wtedy ?? Bolesna strata. A Ennio Vittori - nadaje się do wszystkiego. Tani zegarek budżetowy jest również potrzebny. To już nie te czasy, gdy tani budżetowiec kojarzył się z pseudo Rolexem z bazaru za 10zł, który działał 2- 3 miesiące, a potem lądował w śmietniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kornel91

 

Z tą różnicą że Gino Rossi słynie z zegarków, które wizualnie udają dobre zegarki, a te atrapy chrono to już porażka i wiocha totalna.. natomiast w Ennio Vittori masz normalny, działający chronograf :) no i sam mechanizm, jak na tani zegarek z Biedronki, to aż za dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, poważnie. Jeśli chcecie zegarek na rower czy do prac fizycznych i żeby miał chrono to kupcie najtańsze plastikowe Casio. Nawet to najsłynniejsze F-91W. Będzie miał alarm, stoper, podświetlenie. Wody nie będzie się bał w większym stopniu niż to coś z Biedronki ze stopem udającym stal, farbą udającą piaskowanie...


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.