Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

ENNIO VITTORI - czy słyszeliście o takim zegarku ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej 100 % racji :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy kolega Pavlitto84 napisał ,że to austriacki dystrybutor zamówił zegarki ,,ENNIO VITTORI '' , pierwsze skojarzenie jakie miałem to ERNST VETTORI ;) austriacki skoczek narciarski , multimedalista olimpiad i mistrzostw świata ,zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drake - no cóż, nazwa taka sobie wesoła nawet, być może jej autor zainspirował się słynnym skoczkiem :D

@koledzy powyżej - Casio które przytoczyliście jest tanie, na Allegro ok. 45zł, i w tej cenie może być :)

natomiast nie każdy lubi zegarki cyfrowe, ja osobiście za nimi nie przepadam, a z tą wodoszczelnością to wcale nie jest tak.

W Casio jest tylko WR, jako wieloletni swego czasu użytkownik Casio wiem, że taki zegarek będzie zaparowywał prędzej czy później. W Ennio Vittori jest te 30m wodoszczelności, ręce w nim myję i jest git :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Casio jest tylko WR, jako wieloletni swego czasu użytkownik Casio wiem, że taki zegarek będzie zaparowywał prędzej czy później. W Ennio Vittori jest te 30m wodoszczelności, ręce w nim myję i jest git :

Wytłumacz mi to, bo nie rozumiem. ;)

 

WR to water resistant. Każdy zegarek ma jakieś WR. Pytanie brzmi tylko jakiej wielkości. To Casio i ten Vettori ma takie samo WR. W teorii. W praktyce sto razy bardziej zaufałbym WR Casio niż chińskiej firmie no name. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę:

 

Waterresistant lub brak oznaczenia szczelności:
Zegarki z tym oznaczeniem nie są wodoszczelne i mogą ulec zalaniu nawet podczas mycia rąk.

 

30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar:
Tylko przypadkowy kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności pozwalająca na zachlapania podczas mycia rąk

 

Na tym Casio mamy jedynie WR. Ennio Vittori ma 30m, jest to podane w instrukcji, a potwierdzone w praktyce, podczas mycia rąk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Casio ma również 30m WR. Jeśli więc to Vittori nie przecieka przy myciu rąk, to tym bardziej F-91W. Mało tego - to Casio spełnia odpowiednie normy ISO wodoszczelności. Vittori z pewnością nie, bo w przypadku tanich chińskich zegarków nie istnieje coś takiego jak kontrola jakości. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: rozumiem, że dla osób nie mających nigdy styczności z Ennio Vittori, zegarek ten może nie wzbudzać zaufania; raz że chiński, dwa że z Biedry.. W praktyce jednak ten zegarek daje się poznać z bardzo dobrej strony, mój egzemplarz przez te 4 lata swego istnienia działa bardzo dobrze; dwóch moich kolegów, posiadających Ennio Vittori, też je chwali. Nie zawsze produkt niepozorny musi być szajsem, czasem wprost przeciwnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak: macałem ten zegarek, pamiętam ten szał na te Vittori, byłem przy nim (przy tym szale). I to jest po prostu tani chiński zegarek. Nie lepszy, ani nie gorszy od Perfectów. I tu nie ma nic kontrowersyjnego. Kto kupił taki zegarek i jest zadowolony - nic nam do tego. Natomiast pisanie, że jest on czymś więcej niż tanim chińskim zegarkiem jest przesadą. Na ebayu podobne możesz znaleźć za kilka dolarów i tyle jest on realnie wart. Nie ma co udawać, że więcej.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Andrzeju: choć zegarek ten bardzo lubię, co zresztą widać w moich postach ( :D ), to jednak nie raz podkreślałem, iż jest to tani budżetowiec made in China, co do tego jesteśmy zgodni. Mnie osobiście przypadł do gustu, design całkiem fajny, no i koperta 41mm :) pamiętasz na pewno, że w drugim rozdaniu Ennio Vittori był za 30zł i błyskawicznie został rozkupiony.. za tyle możesz oczywiście kupić Perfecta, ale będzie to maleńkie, prościutkie brzydactwo, może ze 33mm kopertą..

Dobrze, że każdy z nas ma swoje zdanie, jest wtedy możliwość dyskusji ;) ja tam lubię mój Ennio Vittori, szanuję też czyjeś odmienne zdanie :) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tyle możesz oczywiście kupić Perfecta, ale będzie to maleńkie, prościutkie brzydactwo, może ze 33mm kopertą..

 

Nie jest tak źle. W sklepach dworcowych pełno teraz Perfectów a'la nadepnięta waza. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko, kwestia gustu. Myślę, że nie musi się kolega tłumaczyć :)

 

Musiałem tu stoczyć ostrą przepychankę słowną w obronie tego zegarka, otrzymując też trochę niemiłych postów ;) w końcu chyba udało mi się przekonać forumowiczów, że w swojej półce cenowej jest to fajny zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zła wiadomość jest taka, że mnie nie przekonałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drm - masz prawo do swojego zdania, tak jak ja do swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie i właśnie to jest fajne przy wyborze zegarka.

Tego na rękę bym nie założył, a nie miałbym problemu z niskobudżetowym Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobał, za te kilka dyszek wolałem budżetowca E. V. niż np. Perfecta, z uwagi na design ;) Casio - też spoko, ktoś tu polecał model "terrorystyczny" - F-91W - też spoko, też o nim myślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ten temat powinien juz byc dawno zamkniety

 

Wszystko już praktycznie zostało powiedziane, nic konstruktywnego się tu już nie wymyśli.

Na koniec wypada mi podziękować użytkownikom za aktywność w moim temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ten temat powinien juz byc dawno zamkniety

Najwyższa pora :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całość... może speuntuję:

Nie jest ładne to co jest ładne, tylko to, co się komu podoba.

Każdy kupuje taki zegarek na jakiego stać.

Każda pliszka swój ogonek chwali.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując.

 

Jesli poznać radosną twórczość

Ennio,

 

 

to lepiej Morricone! :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.