Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

ENNIO VITTORI - czy słyszeliście o takim zegarku ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Reasumując.

 

Jesli poznać radosną twórczość

Ennio,

 

 

to lepiej Morricone! :)

 

 

Ale gdyby na tym samym zegarku było logo jakiejś droższej marki to pewnie piałbyś z zachwytu nad nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piałem nad widokiem tego

(patrz fotki)

a nie skośno/okiego strucla

byle by z "tarczkami". :P

 

I jak napisałem, 

to zdecydowanie

wolę twórczość 

tego drugiego! :D

 

Tylko nie wiem

czy rozumiesz

dla czego? :)

post-63153-0-48032800-1413560883_thumb.jpg

post-63153-0-99011500-1413560904_thumb.jpg

post-63153-0-01327900-1413560924_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lec

 

mówiąc krótko - Ennio Vittori nie przypadł Ci do gustu.. szanuję to, natomiast mnie dobrze służy jako budżetowiec w sytuacjach wysokiego ryzyka ;)  a te - jak napisałeś - "tarczki", to działający chronograf.. nie często się to zdarza w zegarkach z półki supermarketowej.. ;)  pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

post-41858-0-35480300-1413587496_thumb.jpg

są też skośnookie sztrucle na których widok można zapiać z uznaniem

a kto takiego nie widział to pewnie ślepy albo uprzedzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiny mają niejedną kapitalną markę zegarków :) a co do Ennio Vittori to mało kto zwrócił uwagę że ma on mechanizm Seiko, VD-53, montowany w tanich chronografach, często i gęsto w Lorusach.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata! Trzy strony postów na temat chińczyka z Biedronki. :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata! Trzy strony postów na temat chińczyka z Biedronki. :).

 

Bo to bardzo dobry Chińczyk jest :) nieporównywalnie lepszy jakościowo i cenowo niż konkurent z Lidla, niejaki Auriol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, skończmy już. Najważniejsze, że ciebie cieszy. Ja też mam i znam rzeczy, które dziwnym trafem przeżyły markowe. Latarka, parasol czy klucze nasadowe kupione w markecie lub stacji benzynowej. Oczywiście ich rodowód jest chiński a zakup nigdy nie był świadomy i nic nie wskazywało, że pożyją tyle lat. Ogólnie to jednak wyjątki z przypadku bo większość rozpada się przy drugim użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem ku podsumowaniu tematu - kilka konkretów o Ennio Vittori, oceńcie sami:

 

ZALETY :

 - śmiesznie niska cena - kto miał szczęście dopaść go w biedronce w 2010r. ten miał go za 30zł :)

 - ciekawy design - wzornictwo tarczy wg mnie fajne, 41mm średnica koperty

 - działający chronograf - w zegarku analogowym, który kosztuje 30zł, raczej rzadko to się zdarza ;)

 - mechanizm Seiko VD-53..  miłe zaskoczenie, prawda ? :)

 - ogólnie duża wytrzymałość - noszony w ekstremalnych sytuacjach nie wykazuje chęci do awarii czy uszkodzenia

 - solidny, gruby pasek ze skóry, naturalnej oczywiście ;)

 

WADY :

 - koperta - wykonana ze stopu, pokrytego farbą, która z czasem zaczyna lekko schodzić..

 - produkt no- name.. dla mnie i nie tylko dla mnie tak naprawdę żadna wada, ale są ludzie, dla których

   zegarek bez loga znanej marki, kupiony w Biedronce, automatycznie jest kwalifikowany jako szajs :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlitto uwież mi, że na tym forum chłopaki nie kwalifikują zegarków według nazw. Znamy mnóstwo niszowych mało znanych marek które produkują dobre zegarki.

Gdyby w Biedronce wprowadzono do sprzedaży coś naprawdę dobrego w dobrej cenie jak to kiedyś zrobił sklep Tchibo z pilotem szwajcarskim w automacie za 600zl to ustawiłyby się kolejki forumowiczów przed Biedronkami. Sklep Tchibo z kawami jest dobrym miejscem na zakup zegarków ? Nie! tak samo jak Biedronka ale to nei znaczy że nie może zaoferować dobrego produktu.

Ten Ennio poza całkiem niezłym kwarcowym mechanizmem w zasadzie nie posiada zalet. Tu nie chodzi o cenę, mógłby nawet 2 zł kosztować ale kopertę ma taką a nie inną jest to bardzo kiepski materiał i tzw szajs-metal = ten zegarek nie ma szans zachować dobrego wyglądu przez kilka lat jeśli będzie użytkowany jako codzienny. To powoduje, że zawsze będzie zegarkiem najniższej kategorii i jego pochodzenie nie ma tutaj nic do rzeczy. Nie dziw się zatem nieco kąśliwym uwagom forumowiczów...których rozbraja to, że takiemu zegarkowi poświęca się 3 strony postów a często piękne rękodzieła za 50tys zł przechodzą bez echa :-)

Ennio- to taki zegarek który kupujesz i zapominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Quadrifoglio, ja szanuję Twoją opinię, miło mi że doceniłeś chociaż mechanizm E. V., ja natomiast uczciwie przyznałem że koperta jest jego słabą stroną. Niestety, z uwagi na to zegarek ten nie będzie służył wiele lat, jednak jako codzienny wół roboczy będzie jakiś czas służył dobrze.. przy takiej cenie i dla takiego przeznaczenia jest to IMO bardzo dobry zegarek. Mój egzemplarz ma ponad 4 lata i nie wygląda źle, uwierz mi że widywałem równe mu wiekiem przeróżne Perfecty i inne podobne taniochy, które po kilku latach wyglądały naprawdę fatalnie. Mogę przyznać jedno - ponieważ lubię ten zegarek, więc mogę tu być subiektywny w ocenie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno pod wpływem twojej fenomenalnej relacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno pod wpływem twojej fenomenalnej relacji

 

Raczej dlatego że Ennio Vittori to była jednorazowa akcja, dlatego po jego rozsprzedaniu przez Biedrę powstał deficyt tego towaru. Znajdowali się cwaniacy, którzy pokupowali po kilka sztuk po 30zł, a potem wystawiali na Allegro i innych portalach po 300zł..

Wciąż są osoby, które gotowe są nabyć Ennio, a jego brak powoduje takie chamskie aukcje jak ta z linku.. :mellow: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deficyt na rynku na Ennio Vittori - widzę Kolego że dobry humor Cię nie opuszcza :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dlatego że Ennio Vittori to była jednorazowa akcja, dlatego po jego rozsprzedaniu przez Biedrę powstał deficyt tego towaru.

 

Czyli można pokusić się o stwierdzenie ze Biedronka wypuściła limitke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak, sporo LE zyskuje na wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak trochę z przymrużeniem oka.. ;) ale fakt - jak czegoś brakuje to cena rośnie :) oczywiście za tą cenę jest to polowanie na jelenia, ale za pół tej ceny, czy za 1/3, pewnie by się sprzedał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć jako praktycznie codzienny użytkownik takiego zegarka. Od ok. 3 lat noszę go kilka razy w tygodniu. Wyjaśnijmy jedno. Jak na swoją cenę mechanizm ma bardzo dobry. Czas trzyma dobrze. Przez okres używania raz wymieniałem baterię i urwał się pasek, ale to chyba moja wina (wymieniłem na skórzany o wartości chyba większej niż wartość samego zegarka). Koperta to faktyczie słaby punkt. Brzydko wytarła się w okolicach koronki i przycisków. Ale poza tym ma bardzo ładną tarczę. Chronograf również działa.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć jako praktycznie codzienny użytkownik takiego zegarka. Od ok. 3 lat noszę go kilka razy w tygodniu. Wyjaśnijmy jedno. Jak na swoją cenę mechanizm ma bardzo dobry. Czas trzyma dobrze. Przez okres używania raz wymieniałem baterię i urwał się pasek, ale to chyba moja wina (wymieniłem na skórzany o wartości chyba większej niż wartość samego zegarka). Koperta to faktyczie słaby punkt. Brzydko wytarła się w okolicach koronki i przycisków. Ale poza tym ma bardzo ładną tarczę. Chronograf również działa.

Pozdrawiam wszystkich

 

I to jest wreszcie obiektywna, słuszna opinia, poparta doświadczeniem codziennego użytkowania :) pozdrawiam Greggy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się rzec, że Kolega się poświęcił i założył konto specjalnie po to, żeby napisać mini recenzję tego cuda. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się rzec, że Kolega się poświęcił i założył konto specjalnie po to, żeby napisać mini recenzję tego cuda. :D

 

Bez przesady ;) jestem zadowolonym użytkownikiem, chciałem więc przybliżyć trochę ten zegarek innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wygląd tarczy, to można powiedzieć, że Ennio Vittori jest podróbką (chociaż to nie najlepsze słowo,może bardziej pasuje - naśladownictwo) amerykańskich zegarków Jorg Gray. Mój zegarek wygląda bardzo pobodnie do w/w z serii Presindential (identyczny układ datownika, 24-godzinnej tarczy oraz tarcz chronografów). Podobno nosi go Prezydent BO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.