Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

ENNIO VITTORI - czy słyszeliście o takim zegarku ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zegarków, to czy Kolega polecający tego chińczyka z "mostkiem" miał to w ręku? Sprzedawali to kiedyś na allegro pod nazwą graf monte wehro, ale było moim zdaniem za drogie. patrzyłem potem na ali, ale znam jakość tak tanich chińskich zegarków i spodziewam się padliny.

 

Co do kolekcji fiatów - co kto lubi. Sądząc po cenach egzemplarzy w dobrym stanie, to amatorów troszkę jest.

Co do 5 dych i flaszki, to kupiłem dziś pół litra za 16 zeta. Nawet jakbym chciał łososiem zagryzać, to w 5 dychach bym się zamknął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to nie oznacza że dobrze zainwestowałeś 50 pln a w szczególności te 16 pln :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Wiecie co jest najlepsze? Ze tyle osób mnie objechało a nikt nie potrafił powiedziec co za werk siedzi w tym chińczyku, kto go opracował , od kogo zerżnęłi to chinczyki. Ale objechac mnie to potrafili na całego. Podobnie za chęć zakupu Ennio, masakra pojechali po mnie jak po burej suce, mimo , że jest tam werk Seiko , ale jakbym chciał kupić Seiko c tym samym werkiem to by sie podniecali jak koty w rui.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najlepsze? Ze tyle osób mnie objechało a nikt nie potrafił powiedziec co za werk siedzi w tym chińczyku, kto go opracował , od kogo zerżnęłi to chinczyki. Ale objechac mnie to potrafili na całego. Podobnie za chęć zakupu Ennio, masakra pojechali po mnie jak po burej suce, mimo , że jest tam werk Seiko , ale jakbym chciał kupić Seiko c tym samym werkiem to by sie podniecali jak koty w rui.

Jaki mechanizm masz w tym zegarku masz przecież napisane w pierwszym poście autora tematu .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to nie oznacza że dobrze zainwestowałeś 50 pln a w szczególności te 16 pln :)

Cóż, z wódką jak z zegarkiem. Poniżej pewnej ceny nie może być dobrze, bo by się nie opłacało producentowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Jaki mechanizm masz w tym zegarku masz przecież napisane w pierwszym poście autora tematu .

Chodziło o mechanizm od tego zegarka...:

post-62415-0-94588800-1420237635_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z wódką jak z zegarkiem. Poniżej pewnej ceny nie może być dobrze, bo by się nie opłacało producentowi.

Akurat koszt produkcji alkoholu nie ma za dużego wpływu na jego ostateczna cenę i nie chodzi tutaj o zarobek producenta.

Podatki , podatki i jeszcze raz podatki .

Poniżej pewnej ceny , przy alkoholu , robi sie juz niebezpiecznie :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Aki Ronin - poświęciłem wiele energii i nerwów, aby pokazać na tym forum zalety Ennio Vittori, byłem obiektywny, wspominając też o jego słabszych stronach.. Wielu "znawców" zegarków naskoczyło na mnie jak na trędowatego, ośmieszając zegarek i ignorując jego dobre strony. Niektórzy tak mają i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Drogi Aki Ronin - poświęciłem wiele energii i nerwów, aby pokazać na tym forum zalety Ennio Vittori, byłem obiektywny, wspominając też o jego słabszych stronach.. Wielu "znawców" zegarków naskoczyło na mnie jak na trędowatego, ośmieszając zegarek i ignorując jego dobre strony. Niektórzy tak mają i tyle.

Dokładnie. A najśmieszniejsze jest to , że tak aktywnie krytykują ci co nie maja nic merytorycznego do powiedzenia oraz ci co lubią być robieni w bambuko i podnieca ich kupowanie zegarków na Ecie lub cudzie techniki kosmicznej selicie sw 200 i jeszcze zapłacą za taki mega zegarek 10k, 12k a jak jest za 5 k to pojawia banan na buziach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o mechanizm od tego zegarka...:

attachicon.gif$_57.JPG

 

Autorem oryginalnego werku tego typu jest jeden z największych zegarmistrzów naszych czasów, Vincent Calabrese.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj wygląd to kwestia gustu. Masz lusterko to wiesz o czym mówię :rolleyes: Dla mnie niczym nie wyrózniającą się marką  jest np Glycine i co z tego , ileś osób tutaj podnieca się tym i ja nie mam pretensji. A co byś polecił w cenie do 50PLN ?

Mam w domu dokładnie 13 luster :lol: Co bym polecił do 50 zł? Kompletnie NIC. Preferuję filozofię "Raz a dobrze"

Aczkolwiek chiński czasomierz z tematu został kupiony za 75 złotych - za tę cenę proponowałbym jakiegoś Rosjanina. Może Komandira lub Amfibię jeżeli ktoś by znalazł.

Nawet niedziałająca sztuka wywołała by większe emocje niż bohater tematu. Te czasomierze przynajmniej są w miarę tanie i warte przywracania do życia. :)

Jeśli by miał kopertę ze stali to bym zakup zrozumiał - ale pomalowanie farbą koperty jest dla mnie niedopuszczalne. :blink:

Do GLYCINE nic nie mam - niektóre ich zegarki wywołują szybsze bicie serca.

Co do 3 letniej niezawodności - to jest KWARCOWY mechanizm - zegarek za 10 złotych też będzie działał przez 10-20 lat. Pytanie po co? To ja już wolę sprawdzać godzinę w telefonie ;)

To jest zegarek za którym nikt nie będzie tęsknił, wspominał, reaktywował - a czy nie o to właśnie chodzi? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

I

 

Mam w domu dokładnie 13 luster :lol: Co bym polecił do 50 zł? Kompletnie NIC. Preferuję filozofię "Raz a dobrze"

Aczkolwiek chiński czasomierz z tematu został kupiony za 75 złotych - za tę cenę proponowałbym jakiegoś Rosjanina. Może Komandira lub Amfibię jeżeli ktoś by znalazł.

Nawet niedziałająca sztuka wywołała by większe emocje niż bohater tematu. Te czasomierze przynajmniej są w miarę tanie i warte przywracania do życia. :)

Jeśli by miał kopertę ze stali to bym zakup zrozumiał - ale pomalowanie farbą koperty jest dla mnie niedopuszczalne. :blink:

Do GLYCINE nic nie mam - niektóre ich zegarki wywołują szybsze bicie serca.

Co do 3 letniej niezawodności - to jest KWARCOWY mechanizm - zegarek za 10 złotych też będzie działał przez 10-20 lat. Pytanie po co? To ja już wolę sprawdzać godzinę w telefonie ;)
To jest zegarek za którym nikt nie będzie tęsknił, wspominał, reaktywował - a czy nie o to właśnie chodzi? ^_^

I to jest merytoryczna odpowiedź. Co do ruskich faktycznie super sprawa ale chciałbym takiego w stanie pudełkowym raczej kolekcjonersko niż do noszenia. Natomiast do noszenia chce Ennio i tego dziwacznego szkieletona. Ale ruskie super sprawa. Bardzo kręci mnie marka Cornavin, niby CCCP niby swisss a bardzo zawikłana historia i świetne zegarki z delfinkiem na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

mechanizm ETA wzbudza uznanie

proszę chinol Parnis

na ecie 6497

za 59 $

Woerda na tym samym werku

za 47 $

nazwa zabija , ale trudno powiedzieć że będzie działał od dwunastej do południa

post-41858-0-76240300-1420240214_thumb.jpg

post-41858-0-98130600-1420240953_thumb.jpg

post-41858-0-72104000-1420241415_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, część z nas naprawdę wie, co to jest Anitas. I to, że zegarki na Eci są drogawe... A odpowiesz mi, czy miałeś tego trącącego Corumem Chińczyka z "długim" werkiem w ręku? Czy polecasz zakup, bo tanio i ładnie na zdjęciach?

 

Wracając do Parnisów z ST-25 czy Anitasami, to wszystko by było pięknie, gdyby oni mieli jakąś kontrolę jakości. Tak jest troszkę za dużo loterii. Ale pieniądz stosunkowo mały, jasne.

 

 

@pawelb29

Już nie chcę ciągnąć za bardzo wódczanego offtopu, ale przy tym obłożeniu podatkami pole manewru producentów jest dość małe, więc jeśli chcą sprzedawać taniej niż inni, to raczej muszą oszczędzać na jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

no tak te mechanizmy też tu wymiękają

 

ortodoksi

 

ja lubię jak zegarek jest na moim ręku , a nie na zdjęciu w katalogu

drogich zegarków nie kupuję bo żona grozi biciem !!

Bamberka, rękę ma ciężką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje AkiRonin - ładny trolling. Ennio Vittori chińczyk bez historii, wole juz plastikowe Casio. Pasja pasją, ale po popularności hejtu na chiński szajs widzę, że co poniektórym coś się kurczy na samą myśl założenia tandetnego zegarka z biedy. Temat powinien się zakończyć na drugiej stronie przez brak zainteresowania tematem.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Gratulacje AkiRonin - ładny trolling. Ennio Vittori chińczyk bez historii, wole juz plastikowe Casio. Pasja pasją, ale po popularności hejtu na chiński szajs widzę, że co poniektórym coś się kurczy na samą myśl założenia tandetnego zegarka z biedy. Temat powinien się zakończyć na drugiej stronie przez brak zainteresowania tematem.

 

Wysłane z mojego SM-T210 przy użyciu Tapatalka

No widzisz jednym sie kurczy a innym zawsze stoi, takie życie . Ale jak masz z tym problemy to ostatnio reklamują na takie sprawy "permen". A teraz merytorycznie. O co Ci chodzi? Jaki Trolling?

Piszemy o Ennio , jego werku, stosunku jakości do ceny więc gdzie tu trolling? Dla mnie jedyną barierą są zegarki podrabiane i takich nie powinno sie kupować. Ale gdy ktoś ma mały budżet i dużego ptaka to sobie kupi Ennio a ktoś inny ma małego ptaka a dużą kasę i celuje w Patka i ani tego ani tego nie należy krytykować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawy masz patent. Ennio na ptaku.

Tylko jak tu publicznie sprawdzić godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknijcie ten temat.

Kolego AkiRonin nikt tu nie pisze o Patkach . Użytkownicy mają różne zegarki. Jakbym miał 100 zł na zegarek to tego bym w życiu nie kupił. Wolę jakieś proste Casio. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i będzie tu więcej ,,merytorycznych postów'' niż ,,Moda na sukces'' ma odcinków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moda na sukces tez podobno sie skończyła :)

 

Nie...Rich znalazł wehikul czasu i wszystko zaczyna sie od nowa.....:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i będzie tu więcej ,,merytorycznych postów'' niż ,,Moda na sukces'' ma odcinków :D

Jaki temat, takie posty.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak te mechanizmy też tu wymiękają

 

ortodoksi

 

ja lubię jak zegarek jest na moim ręku , a nie na zdjęciu w katalogu

drogich zegarków nie kupuję bo żona grozi biciem !!

Bamberka, rękę ma ciężką

 

Napisał ktoś tu gdzieś, że wymiękają? Uparłeś się i tylko swoje. Odpowiesz w końcu czy miałeś tego wspaniałego chinola z "mostkiem" w ręku, czy chwaliłeś po zdjęciach?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.