Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nieuniknione

Jak odkleić szkiełko?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak odkleić szkiełko z zegarka?

Posiadam stary zegarek elektroniczny z mineralnym szkiełkiem wklejonym w stalową koperetę. Próbowałem wypchać na siłę palcami, ale ani drgnie. Boję się podważać, żeby nie pokruszyć. Wyjęte szkiełko muszę potem wkleić spowrotem w  to samo miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłtwiej byłoby wyjąć mechanizm i wypchnać szkiełko, z całej siły. Chyba, że jest wklejone jakimś super glue. Nie wiem czy to coś da ale może zamoczyć kopertę na jakiś czas... Nawet jeśli uszkodzisz szkło a jest ono okrągłe to bez trudu za nieduże pieniądze kupisz drugie :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mechanizm wyjęty. Mam gołą kopertę i nie sposób wypchać szkiełka. Niestety nie jest ono okrągłe, tylko nie dość że prostokątne, to jescze lekko soczewkowe i oszlifowane po bokach w specyficzny sposób. Szkło jest dość grube, ale pewnie ma swoją wytrzymałość. Nie wiem na jaki klej jest wklejone, ale siedzi bardzo mocno. To jest dość stary zegarek, więc superglue chyba wtedy jeszcze nie było, niemniej jednak trzyma się bardzo mocno. Wymoczyć? Tylko w czym? Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się!

Dorobiłem z tworzywa taki prostokątny profil i naciskając na całą powierzchnię szkiełka (okienko) udało się je w całości wypchać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

na przyszłość, po prostu podgrzej kopertę, większość spoin puszcza przy ok 70 stopniach.

 

W domowych warunkach możesz użyć żelazka, układając je odwrotnie, jeśli jesteś w stanie je przymocować tak żeby się nie ruszało i na płytę położyć kopertę na ok pół godziny lub wykorzystać piekarnik z temperaturą np 100 stopni - kopetrta na 40 minut i szkiełko powinno wyjść elegancko .

 

Przy wyciąganiu na siłę zawsze jest ryzyko uszkodzenia, poza tym, często na szkiełkach są ramki, które przy wyciągnięcu na siłę się uszkadzają.

 

:)


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z wklejaniem....


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi ad wyklejania :)

A wlaśnie... na jaki klej mam to potem wkleić? Tak żeby nie wypadło, ale też żeby w razie potrzeby można było znów wykleić bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz mieć duże problemy z włożeniem go. Ja bym zaniósł do zegarmistrza


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz mieć duże problemy z włożeniem go. Ja bym zaniósł do zegarmistrza

Też bym tak zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak ciężko wychodziło to jeszcze ciężej będzie wchodzić  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkło wkleja się bardzo prosto, jeśli mamy je odpowiednio dopasowane, używa się kleju albo światło-utwardzalnego, gdzie punktowo robi się kilka kropelek, ( igła, strzykawka ) następnie wkładamy pod lampę UV ( idealnie sprawdzają się najtańsze to paznokci ) na 15-20 minut, a później dolewamy powoli resztę, chodzi o to żeby było prosto, albo na kleje dwu-składnikowe np Uhu 300 KG, można to zrobić w domowych warunkach, nie ma w tym nic skomplikowanego !! Średnia różnica wynosi ok 0,3-0,5 mm w zależności od szkła, ewentualnych krzywizn nie widać po utwardzeniu gołym okiem, nadmiar spoiny usuwamy po wyschnięciu, przy kleju 300 kg albo po kilkudziesięciu minutach nagrzewania w temperaturze ok 50 stopni C albo po 24 godzinach, w obu przypadkach można usuwać zarówno mechanicznie - żyletka, skalpel, jak i chemicznie - benzyna / spirytus. Szkła wklejane w taki sposób wytrzymują testy wodoszczelności w granicach 10-15 bar, zarówno suche jak i kondensacyjne. 


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mako123
      Witam, niestety upadł mi zegarek Raymond Weil 5768 i pękło szkiełko. Mam pytanie ile by mogła szacunkowo kosztować wymiana (prawdopodobnie wyrobienie) szkiełka mineralnego wymiary 2,4cm x 2cm. Niestety 400zł za oryginalne szafirowe jest trochę ponad budżet. Jeśli jest tu osoba, która mogła by się tego podjąć to by było super.

    • Przez BlasiusG
      Moi drodzy. Nie znam się za bardzo, a chciałbym wiedzieć czy w takim zegarku jaki jest na zdjęciu, da się bez problemu wymienić szkiełko? Oczywiście nie chcę sam tego robić tylko u jakiegoś fachowca.
       

    • Przez margolka
      Witam wszystkich zegarkowiczów!
      Przychodzę z pytaniem o pomoc w poszukiwaniu szkiełka/szybki do Atlantica. Mieszkam w Warszawie, niestety gdzie zapytałam o szkiełko to dostawałam odpowiedź, że takiego nie ma lub żebym się gdzieś zgłosiła to zrobią na zamówienie.
      Czy ktoś z Was wie gdzie mogę dostać w Warszawie szkiełko do tego modelu? Będę Wam przeogromne wdzięczna za pomoc!
      Pozdrawiam serdecznie Aleksandra.
      Atlantic

    • Przez peper50
      Witam,
       
      Prezent od narzeczonej jakiś czas leży w szufladie na koszt SEIKO SNKL23. Chciałbym jednak zakładać też LORUS'a ale szkiełko bardzo razi. Polecicie jakiś dobry serwis, który wymieni szkiełko? Byłem w Częstochowie w serwisie Lorusa w tamtym roku bodajże i facet spojrzał na zegarek i był bardziej przerażony ode mnie po czym powiedział, że się nie da.
       
      Znacie dobry serwis wysyłkowy co by sobie poradził z tematem? Będę wdzięczny. Zdjęcie w załączniku.
       
      Pozdrawiam serdecznie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.