Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gregorian

KONKURS z okazji Dnia Zwycięstwa - День Победы 2014

KONKURS z okazji Dnia Zwycięstwa  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

KONKURS ZAKOŃCZONY - WYNIKI tutaj

 

=================================================================================

 

Drodzy Forumowicze!

Солдаты и матросы! Towarzysze!

 

Dzień Zwycięstwa - największe święto państwowe d.ZSRR i obecnej Federacji Rosyjskiej oraz monumentalna defilada na Placu Czerwonym to wręcz obowiązkowy moment aby zorganizować konkurs związany z armią, wojną i militarystyką.

 

W związku z tym

в честь 69-й годовщины победы в Великой Отечественной войне

ogłaszam

KONKURS na najładniejszy radziecki zegarek militarno-wojskowy

 

post-60300-0-28534200-1399662647_thumb.jpg

 

Zasady

 

  1. Wystawiamy jeden zegarek naręczny (jeden forumowicz=jeden zegarek)
  2. Wystawiamy go w jednym poście ale możemy zamieścić w nim jedno albo dwa własne zdjęcia (zdjęcia preferowane do wstawienia w pliku a nie odnośniki, które znikają po jakimś czasie – ale nie jest to obowiązkowe) Można też zamieścić do 4-7 wierszy tekstu.
  3. Czas na wystawienie zegarka jest do niedzieli 11.05 do godz. 19:00:00
  4. Każdy wystawia zegarek samodzielnie - o dowolnej porze i w dowolnym dniu – aby tylko zdążyć przed ww. terminem
  5. Głosowanie odbędzie się za pomocą ankiet i będzie trwało do środy 14.05 do godz. 22:00:00
  6. Wszystko odbędzie się w tym, jednym wątku. Uczestnicy też mogą i powinni głosować - ale nie na siebie - i dla czystości sprawy koniecznie należy oddać głos jak najszybciej (najlepiej w nd, w ostateczności w pn.).
  7. Można wystawić tylko zegarek, który w tym momencie rzeczywiście jest naszą własnością, znajduje się fizycznie w naszej kolekcji i nie jest przeznaczony na sprzedaż
  8. W konkursie mogą wziąć udział tylko zegarki wyprodukowane w ZSRR i konieczne posiadające na tarczach sygnatury (Made in USSR, Сделано в СССР, ЗАКАЗ МО СССР) – odpadają bezpaństwowce(przejściówki) i wyprodukowane w Rosji a szczególnie rocznicowce z 1995r.
  9. Wystawiamy wyłącznie zegarek naręczny marki/typu :
  • Komandirski
  • Amfibia
  • Albatros
  • lub z grafiką na tarczy upamiętniającą rocznicę Zwycięstwa (ale tylko do 45.rocznicy czyli do roku 1990)

 

Do konkursu nie trzeba się zgłaszać :) , chociaż można i jest to wskazane, aby wiedzieć ilu będzie startujących. Zasadniczo - po prostu kto wstawi zdjęcia ten bierze udział.

 

Temat z konkursem na razie będzie tutaj – na radzieckim forum głównym. Jest tutaj najłatwiej dostępny i widoczny. Uważam, że dla wielu osób stanie się niewidoczny jak zniknie w subforum. Tam przeniesiemy go dopiero po zakończeniu głosowania.

 

post-60300-0-83167400-1399662658_thumb.jpg

 

Można komentować oraz zgłaszać uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu pominąłeś Pobiedę?

Toż to zegarek stworzony specjalnie z myślą o uczczeniu tej rocznicy.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag z mojej strony.

1 Wystawianie konkursu tutaj pomimo że mamy do tego dział jest moim zdaniem beż sensu. Poprzednie konkursy były tam prezentowane i każdy kto chciał znalazł tam wątek.

2. Czas jest zadziwiająco krótki co wyeliminuje część Forumowiczow.

3. Strasznie mocno zawężona liczba marek - szkoda że nie mogą brać udziału zegary czolgowe, z samolotów itd. Dlaczego nie mogą brać udziału Molnie, Kamy i w/w Pobiedy oraz inne które można uznać za militarne nareczne to jjuż zupełnie nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii marek zależało mi na pewnej oczywistości - te wymienione w naturalny sposób kojarzą się z wojskowością (bez tłumaczeń, dyskusji, wątpliwości itp.). Poza tym kwestia stylistyki i oczywistych akcentów wojskowych na tarczach - inne tego z reguły nie mają. Dodatkowe marki rozwodniły by wojskową ideę konkursu. Furtką dla innych marek jest tylko rocznicowość (nad którą i tak rozmyślałem i miałem wątpliwości ponieważ taka okazja jest wręcz idealnie stworzona dla Komandirów i Amfibi).

 

Kwestia czasu? - nie rozumiem - cały weekend to za mało na wstawienie zdjęcia?

Mogę to zmienić na pn. czy wt. jak będzie więcej takich zgłoszeń ale też nie chcę niepotrzebnie sztucznie wydłużać czasu trwania.

W końcu to prosta sprawa i zabawa - fajnie jest zrobić to sprawnie - wystawić, pogłosować, zobaczyć kto wygra.

Głosowanie można wydłużyć ale dotychczasowa praktyka pokazuje że większość głosów oddawanych jest od razu - a prawie całość do góra dwóch dni.

 

 

Ciekawą kwestią byłyby czołgowe itp. ale tu zanikłaby porównywalność i praktycznie należałoby zrobić osobny konkurs albo subkonkurs z osobnymi zasadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej militarny zegarek radziecki to K-43 a bardziej od Albatrosów z wojskowością kojarzą mi się zegarki z lat 50-tych z Czystopola ale to Ty ustalasz zasady.

Co do czasu to właśnie o to chodzi że jest weekend i każdy ma jakieś plany. Gdyby to była tylko kwestia zdjęcia to nie ma problemu ale jak ktoś chce "popracować" nad zegarkiem to już jest to problem.

 

Mam tylko prośbę żeby jednak przenieść wątek do odpowiedniego działu. W końcu po to on powstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oprócz Romana chciałby jeszcze wydłużenia terminu?

Proszę o deklaracje.

 

W kwestii przeniesienia - tak jak napisałem na początku - poproszę dopiero po zakończeniu. Tu jest najwidoczniej.

 

Czy szykujecie już broń? :) Jakie formacje?

 

post-60300-0-36459300-1399724041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dyskutować trzeba wstawiać fotki.

Będę pierwszy.

 

Stary Komandirski Zakaz MO CCCP. 

Jedyny który mi się jakoś kojarzy z Dniem Pabiedy a to za sprawą graweru na deklu. 

Tok myślenia mam taki:

Skoro dany majorowi ( a major to raczej już starszy człowiek skoro się dochrapał takiego stopnia) to patrząc po rocznikach tych komandirów jest szansa że ten major jeśli nie był agresorem - to przynajmniej mógł uczestniczyć w zakończeniu wojny. Trochę naciągane ale wybaczcie - leki i alkohol nie idą w parze co zauważycie po jakości zdjęć.

post-27093-0-98805600-1399733832_thumb.jpg

post-27093-0-11607200-1399733834_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary komandir z lat 80tych. Wydany na 40-lecie wygrania wojny. Pochodzi z dość krótkiej serii. Były plany jego sprzedaży, ale postanowiłem przebranżowić swoją kolekcję i zostaje :)

 

Według mnie, to dość rzadki egzemplarz. Nawet u wujka google brakuje zdjęć tego modelu. Kiedyś na zatoce spotkałem jedną sztukę w kosmicznej cenie, aż dziwne, że mój jest prezentem od zegarmistrza :D

 

11461361.jpg?1399740806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że mogą być jakiekolwiek Komandirskie czy Amfibie (ale z ZSRR). Nie muszą mieć związku z Dniem Zwycięstwa czy rocznicowaniem.

 

 

Czyli w szranki konkursowe stanęli pierwsi odważni - CZEŚĆ ICH PAMIĘCI! :)

 

  1. gregch - czystopolski Komandir z dedykacją
  2. Kapitan_Banan - Komandirski 1945 (który mnie się wydaje Amfibią KGB <_< )
  3. Wojciech1500 - Amfibia z zielonymi indeksami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Z mojej strony ciekawa Amfibia w towarzystwie okolicznościowego medaliku :)

 

ac56f7e13bc94cf3med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pamiętajcie, że mogą być jakiekolwiek Komandirskie czy Amfibie (ale z ZSRR). Nie muszą mieć związku z Dniem Zwycięstwa czy rocznicowaniem.

 

 

Czyli w szranki konkursowe stanęli pierwsi odważni - CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

 

  1. gregch - czystopolski Komandir z dedykacją
  2. Kapitan_Banan - Komandirski 1945 (który mnie się wydaje Amfibią KGB <_< )

 

Faktycznie, trochę podobny, ale amfibia KGB ma inny bezel, tarczę i troszkę inny kształt :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło południe. A więc do zakończenia zgłoszeń pozostało już tylko 7 godzin! :o

 

Na Paradzie Zwycięstwa w Moskwie były Topole i Chryzantemy.

A co zostanie pokazane tutaj? Czy ta parada dorówna tej na Placu Czerwonym?

 

post-60300-0-87385400-1399803716.jpg

 

Czy pojawi się nurek, desant, czołg?

Co skrywają gabloty kolekcjonerów z formacji KMZiZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Last call :D

aby okryć się nieśmiertelną chwałą i podziwem tłumów.

 

Pozostała już tylko ostatnia godzina.

Za mniej niż 60 minut dowiemy się jacy zawodnicy i jakie rodzaje wojsk będą walczyć o tytuł najpiękniejszego wojaka :)

 

post-60300-0-11575800-1399824479_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie złocisty i lśniący stanem Komandirski w słynnej wersji „Rising Star” i z kultowym „ЗАКАЗ МО СССР” (zegarek w stanie NOS lub excellent)

 

post-60300-0-36423600-1399826978.jpg

post-60300-0-10827500-1399826981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zapisy i zgłoszenia zostały właśnie zakończone.

 

Do konkursu zostali zgłoszeni następujący zawodnicy:

  1. gregch - czystopolski Komandir z dedykacją
  2. Kapitan_Banan - Komandirski 1945
  3. Wojciech1500 - Amfibia z zielonymi indeksami
  4. Gregorian - Komandirski Rising Star
  5. daktarin - Wostok 1945

Czołg Pawła Burego doznał niestety zderzenia z pkt.8 Regulaminu konkursu (brak sygnatury) i zjechał z drogi do sławy :D

dakatarin - rozumiem, że u Ciebie jest sygnatura bo słabo widać?

 

Zaraz zacznę tworzyć ankietę.

Zawodnicy proszeni są o jak najszybsze, w miarę możliwości oddanie głosów.

 

Można komentować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jako pierwszy oceniam !

Dla mnie No.1 to oczywiście Komandir Gregoriana, stan sklepowy, piękny, nie lubie co prawda połączeń Złocenia (mosiądzu bo to chyba mosiądz) ze stalą. Ale mimo wszytsko bezapelacyjnie zwycięzca.

Drugie miejsce to Amfibia Wojciecha, długo się zastanawiałem, czy nie oddac na nią głosu, ale stan Komandira Gregoriana przeważył.

 

Gratuluję wszystkim pięknych okazów !


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amfibja Wojciecha bardzo urokliwa i bardzo ładnie wyszła na zdjęciu. Gregch z kolei błysnął tą dedykacją.

 

Ja chciałem początkowo wysłać do konkursu tego Komandira co pokazałem w piątek, potem z kolei Admirała Kuzniecowa - ale miałem obawy czy nie jest za bardzo ugraficzniony jak na konkurs. Chociaż są tam 2 elementy wojskowe - lotniskowiec i samolot SU-33 - więc jak znalazł. Dodatkowo AK robi aktualnie w budowaniu napięcia na świecie przepływając wraz z małą eskadrą towarzyszącą (dwa dni temu) w pobliżu Wielkiej Brytanii.

 

Eskadrze czujnie towarzyszył niszczyciel HMS Dragon, jedna z najnowszych brytyjskich jednostek tej klasy.

 

post-60300-0-37526800-1399831389_thumb.jpg

 

No ale w końcu postawiłem na ogólną urodę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bardzo ujął komandir użytkownika "daktarin". Bardzo takie komandiry, a i jego stan jest perfekcyjny. To również niezbyt popularny model :) Gratuluje :) 

 

Więc mój głos leci na użytkownika "daktarin" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W temacie nie siedzę, ale najbardziej podoba mi się Komandirski Gregoriana- nie dość, że Amfibie to generalnie fajne zegarki są, to jeszcze ta tarcza.... Wschodząca czerwona gwiazda troskliwie oplatająca świat swoimi promieniami nie pozostawia obojętnym.

 

Wpieriod, za Rodinu ;)


keep cool but care

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos oddany :D  No.1 dla  Wojciech1500 - Amfibia z zielonymi indeksami.Jej urok i prezencja zdecydowały na oddanie głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, żebym to ja miał jeszcze mojego Oficerskiego ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, za późno wszedłem na forum  :( , a akurat dziś rano na giełdzie kupiłem sobie Komandira. Głos oddałem na Amfibię Wojciecha1500, cudna jest.  :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez mikeone
      Witam serdecznie,
       
      Poszukuję zegarka o wyglądzie zbliżonym (idealnie: takim samym) do Amazfit T-rex, tylko żeby nie był smartwatchem, ale miał fizyczne wskazówki + ewentualnie mały wyświetlacz na datę badź godzinę w formie cyfrowej. Poniżej zamieszczam zdjęcia tego T-rexa. 
       


       

       
       
      Dodam, że przejrzałem już dziesiątki G-shocków, ale podobnej koperty jeszcze nie znalazłem. Wszystkie wydawały mi się troche przekombinowane, nazbyt napakowane tymi przyciskami, a ten z postu wydaję się być dość prosty i "skromy" w swojej militarnej formie. No i te G-shocki, które widziałem, miały zdecydowanie większą kopertę, zaś mój nadgarstek nie należy do największych.. Rozmiar tego T-rexa wydaje się idealny, większe koperty wyglądałyby już źle na mojej ręce. Co do koloru, to nie musi być zielony, może być czarny, ciemno szary, etc. 
       
      Inne pożadane cechy poza wyglądem:
      - mechanizm kwarcowy
      - koperta z tworzywa, 46 - 48 mm
      - pasek silikonowy (lub  jakiś gumowy, byle miękki i łatwo zmywalny)
      - cena do 500 zł
       
      Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, podpowiedzi. Dzięki!
    • Przez MaxTime
      Główną nagrodą w naszym konkursie będzie zegarek CASIO G-SHOCK Model GBA-800! Nagrodą za drugie miejsce zegarek CASIO G-SHOCK Model GBD_800
      ...ale to od Was będzie zależeć w jakim kolorze! 

      Głosowanie trwa do końca tygodnia!
      https://www.konkurscasio.pl/?fbclid=IwAR1cOTbyxo8g0iC8KpK-760X-Wqs3JoYsSh9Gvbj7NYX8O5PlIngY18TxeI
    • Przez wmucha
      Dzień dobry pisze w sprawie zegarka Seiko kinetic SI SKA725P1
       
      https://timetrend.pl/zegarki/13728-seiko-kinetic-ska725p1.html?search_query=kinetic&results=40
       
      jest to najlepsza cena jaką znalazłem na polskich stronach i niestety jest to górna granica mojego budżetu który mam do wydania, stąd moje pytanie czy warto go zakupić?
       
      Martwię się również o mechanizm i jego awaryjność. Wiadomo ze jak kto dba tak ma lecz niektóre mechanizmy mogą być bardziej lub mniej awaryjne i zastanawiam się do których należy kinetic od Seika.
      Szukając informacji natkałem się na opinie, że jak akumulator padnie to zegarek działa bez problemów tak samo jak zegarek z mechanizmem automatycznym a ewentualna naprawa akumulatora wynosi około 200zł.
       
      Jeśli nie ten, to co proponowalibyście w budżecie do 750zł?
      Poszukuje zegarka o stylistyce militarnej lub pilota. Kolorystyka dowolna. Ma to być zegarek do użytku codziennego, praca przy biurku. grubość nadgarstka 18 cm.
       
      Pozdrawiam i za odpowiedzi z góry dziękuje. 
    • Przez benzzema
      Witam,
       
      poszukuję zegarka który będzie dobrze pasował pod paski NATO. Więc myślę że styl, militarno,sportowy będzie odpowiedni...
      Nadgarstek mały (16cm ) więc nie może to być jakaś wielka patelnia. Bardziej skłaniam się do kwarca, cena do max 1k
       
      Jak narazie faworyt: http://www.jomashop.com/citizen-bm8180-03e.html
       
      Wszelkie propozycje rozważę, pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.