Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Paul Newman oierwowzór daytony na prezentacji w W-wie

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy pragnę przedstawić krótką relację z dzisiejszego spotkania z legendą legend wzorcem Daytony zegarkiem pola niumana.

Miałem szczęście uczestniczyć w owej niesamowitej prezentacji. Oczywiście oprócz wspomnianego już białego (kremowego) kruka było jeszcze kilka pomniejszych firm prezentujących swoje nowsze i najnowsze osiągnięcia z dziedziny mechaniki precyzyjnej jakimi są zegarki naręczne.

09_05_2014_003.jpg
photo sharing

 

Przepraszam za jakość zdjęć, jednak te wszystkie zegarki właśnie tak w rzeczywistości się prezentują.

Koledzy strasznie zachwycali się niejakim GS-em tak o nim mówili, Jeden z Kolegów mówił coś o krawędziach wskazowek - nie wiem o co chodzi, jednak wierzę, że fachowcy będą znali temat. Pokusiłem sie o zdobycie info na temat producenta GS-a ale niestety moje poszukiwania nie przyniosły absolutnie żadnych rezultatów :unsure:.

Jakieś sugestie - zegarek uwieczniłem na jednym ze zdjęć które trafi do specjalistycznego katalogu wydawanego w 10 rocznicę 10 spotkania naszego zaprzyjażnionego forum CW .

09_05_2014_007.jpg
click image upload

Tak przynajmniej zapewniał mnie Kolega - Członek z ramienia.

Na foto pomiędzy dwoma Seiko.

Jednak wracajmy do tematu wątku - niesłychanej rewelacji, do tej pory trzesą mi się ręce - co znajduje swoje odzwierciedlenie na foto

09_05_2014_008.jpg
image hosting no account

09_05_2014_009.jpg
capture

Od zawsze twierdziłem, że nic nie robi takiego wrażenia jak oryginał z certyfikatem zapewniającym, że owy czasomierz gościł na nadgarstku pola n.

Chodziły słuchy w kuluarach, ze być może dzejmsa bonda ale to ponoć nie potwierdzone informacje...

W tle jakieś nowsze egzemplarze z przyszłorocznej kolekcji iwce, mega ale nie dosłyszę na lewe ucho i nie ręczę za prawidłowość wymowy tych skomplikowanych nazw manufaktur.

09_05_2014_006.jpg
screen capture windows

09_05_2014_004.jpg
photo hosting

przed końcem oczywiście organizatorzy przygotowali skromny poczęstunek w postaci chłodnych napojów w kameralnym gronie ...

Pragnę jeszcze przeprosić przedstawiciela mniejszosci narodowej w ilości sztuk 1, który zaszczycił galę prezentacji pola, za zachowanie miłośników którzy przywitali Go gromkimi okrzykami i niespotykaną w tej części europy - radością :rolleyes: .

Do następnej Razy B)

 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Widzę, że Wasyl przybył już w silnym zestawie chronografów z najnowszym EP (to pewnie jakaś podmarka tego GS, o którym piszesz - też dwuliterowa nazwa w końcu :P ), które już doszło :) Świetne zegarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten okrąglejszy EP nie jest Wasyla, za to ten kwadratowaty jak najbardziej :rolleyes:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jestem świadom ;) Nie wiedziałem po prostu, że już doszedł - gigant. Choć speedsonic dalej niezrównany.

 

Gdzie czarny Heuer ja się pytam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

What the f*ck ???

na głównym, nie pierwszy kwiecień !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jesu, większe tragedie trafiały się na głownym ... i jakoś zyjemy dalej, marnie bo marnie ale żyjemy .

dla zachowania poprawności politycznej i ze zwykłej ludziek potrzeby, po prezentacji trzymając się za ręce wpletliśmy wszystkie czasomierze pomiędzy kwiaty umieszczone w tęczy kilka ulic dalej .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

dla zachowania poprawności politycznej i ze zwykłej ludziek potrzeby, po prezentacji trzymając się za ręce wpletliśmy wszystkie czasomierze pomiędzy kwiaty umieszczone w tęczy kilka ulic dalej .

 

Jadę. Ze zwykłej ludzkiej potrzeby oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki egzemplarz też był na tej prezentacji?

 

Własnie w wczoraj w nocy znalazłem go na ebay-u 

i skłaniał mnie jako fana marki,

do zrujnowania zasobów finansowych

w "bankowych świniach" księgowej i córki.

Kiedy decyzja została podjęta,

licząc się z wszelkimi konsekwencjami,

wynikającymi z tego, ewentualnie niecnego czynu,

nad ranem okazało się, że już pozamiatane!

Dusza mi krwawi i długo za pewnie będzie.

 

Pozwolę sobie wkleić opis aukcji i zamieszczone do niej fotki.

Licząc na ewentualną wyrozumiałość sprzedającego,

choć nie zamieścił stosownego zastrzeżenia.

 

 

  • -   
    Wyler Incaflex Valjoux 72 Daytona Chronograph - in very nice condition - "Paul Newman Daytona" inspired 
  •  -  Case is stainless steel, 37 mm, screw back, waterproof, slight dinks on the back, outer bezel edge has mild wear, overall this case looks wonderful to me, you will be happy when you bid to win
  • -   Dial is black metal, good looking raised steel markers, classic red tipped second hand for the chrono, nice looking steel baton hands, nice registers, sub sec hand at 9, it looks fantastic
  • -   Movement is manual wind, runs well, chrono functions work well, resets to zero nice and crisp, it will be as it should, Valjoux 72 - a Swiss classic
  • Band is a Sub Tropic NOS rubber dive band, 9 inches with the watch plus the buckle, made in Italy

z

 

post-63153-0-18460000-1399674070_thumb.jpg

post-63153-0-74599100-1399674099_thumb.jpg

post-63153-0-52300300-1399674133_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I reszta  :(

post-63153-0-61687800-1399674323_thumb.jpg

post-63153-0-09503400-1399674350_thumb.jpg

post-63153-0-70579300-1399674383_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze dziękuję za zdjęcia i relację, Paul Newman rzeczywiście rewelacja, przyćmił te wszystkie Seiko, aż Wasylowi się głupio zrobiło jak zobaczył, że nie przyniósł żadnego Seiko, ba żadnego chińczyka ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek, służę pomocą. To jest GS:

9z86r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Pablo

 

a6avyhav.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem weź aparat aby zdjęcia z  sesji były ostrzejsze  :D


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za chrono na pasku a'la rally I z prawej na ostatnim zbiorowym zdjęciu ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na inżyniera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może magistra jeszcze, co ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sądząc po zabawach Właściciela, do których usilnie nas namawiał - doktor watch.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.