Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

gregh:

z którego katalogu korzystasz? Mogę prosić o jakis namiar?

Mam swoja bazę katalogów na komputerze, więc trudno jednoznacznie stwierdzić z którego korzystam bo zależnie od zegarka korzystam z różnych. Większość jest na stronie Siergieja Antonowa który posiada też godną pozazdroszczenia kolekcję zegarków.

Link do katalogów:

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums?banner=pwa&gpsrc=pwrd1 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zapytać o to samo... Czy ktoś może mnie oświecić jaki fenomen drzemie w tym zegarku?


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej jaki fenomen drzemie w tym sprzedawcy? :) Ma ciekawe okazy, które zawsze osiągają górny pułap wartości, przipadek? :D

 

Ale nie ma co, facet ma fajne zegarki, w niezłym stanie. Aukcje ma z dobrymi zdjęciami i rozgarniętym opisem. W dodatku, zawsze ustawia je w tej promowanej strefie na allegro (nie wiem jak się to nazywa, że aukcje są na początku, bez konieczności przerzucania stron).

 

Może to wystarczy by osiągnąć dobre ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He...mam takiego samego. Pojechał do majstra. Kupiłem jakieś 3 miesiące temu za 15zł. Na chodzie i to całkiem przyzwoitym.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. CORNAVIN DE LUXE - przed chwilą poszedł za 289zł. Dużo? mało? akurat?

http://allegro.pl/zlocony-cornavin-de-luxe-lata-60-te-idealny-i3572682173.html#tabsAnchor

 

Ja mam złoconego Cornavina de luxe w trochę gorszym stanie wizualnym (tak mi się wydaje) - myślę, że chwyt polega na tym, że był trochę lepiej złocony - 22 K G Plated, poza tym nie ma różnicy ;) Widać na fotce oznaczenie. Ja dałem za niego około 120 zł (o ile dobrze pamiętam)

post-35815-0-80023200-1381062762_thumb.jpg

 

Sądząc po opisie aukcji, koperta jest prawdopodobnie nowa :(

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra o czymś nie wiem, czy to warte faktycznie tyle ???

 

Zodiak może Rakieta, ale czy aby to nie przesada ???

http://allegro.pl/zegarki-nareczne-zodiak-i-inne-i3588988529.html


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłam:) szaleństwo

Chyba przesada - szczególnie że gość wyraźnie napisał, że żaden z nich nie działa... dodatkowe koszty naprawy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra o czymś nie wiem, czy to warte faktycznie tyle ???

 

Zodiak może Rakieta, ale czy aby to nie przesada ???

http://allegro.pl/zegarki-nareczne-zodiak-i-inne-i3588988529.html

 

a rano jeszcze 36 zł było, wydawało mi się że podskoczy do 46 maks do 60... A tu  o!   coś tu nie gra ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. CORNAVIN DE LUXE - przed chwilą poszedł za 289zł. Dużo? mało? akurat?

http://allegro.pl/zlocony-cornavin-de-luxe-lata-60-te-idealny-i3572682173.html#tabsAnchor

 

De Luxe'y od dłuższego czasu nie schodzą z ceny, bardzo rzadko można mówić o kwotach dwucyfrowych. Z "płaskim" Cornavinem na 2209 parę lat temu miałem pozytywne zaskoczenie - sprzedawałem zegarek w średnim stanie wizualnym a cena przekroczyła 100 zł :)

Ale cena dochodząca do 300PLN za "trochę lepszego" Łucza (bo to w końcu egzemplarz z Mińska) to już jest moim zdaniem za dużo. I tu zaczyna się robić pewien paradoks - zegarek z powyższej aukcji to przecież nie jest NOS. Jest, co prawda, w ładnym stanie, z błyszczącym szkiełkiem i spolerowanym do bólu deklem, ale nie NOS. Natomiast obecnie na Allegro, przy odrobinie szczęścia, można jeszcze zakupić radziecki zegarek w stanie idealnym za dużo mniejszą kwotę. Wychodzi na to, że receptą na wysoką cenę w aukcji jest przede wszystkim chwytliwy opis i dobre zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wyblakłość tarczy wzbudziło moje podejrzenia co do autentyczności tego zegarka... tzn sam zegarek chyba jest wostokiem (autor aukcji nie zamieścił innych fot) ale napis "made in ussr" sugerowałby, że dział wzornictwa czystopolskiej fabryki na 10 lat wczesniej był poinformowany o wyprawie Buscha na Saddama! albo mieli na etacie wróżkę albo KGB było tak genialne :))


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest związany z operacją Pustynna Tarcza (Desert Shield), która poprzedziła operację Pustynna Burza (Desert Strom) czyli "pierwszą" wojne w Iraku (o wyzwolenie Kuwejtu) a to było w 1990 r. więc wtedy USSR instniał jak najbardziej (a prezydentem USA był owszem Busch ale senior, też chyba George zresztą). Chyba nawet na Forum jeden z Kolegów zamieścił historię Fabryki w Czystopolu i tam chyba była informacje, że armia USA zamówiła ok 50tyś takich zegarków dla swoich żołnierzy (ale mogę się mylić). 

Edytowane przez Leppard

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie historycznym i "prawdziwościowym" zegarek jest OK.

ZSRR istniał do XII.1991r. - natomiast operacja Desert Shield miała miejsce już od VIII.1990r. przez powiedzmy +/- kilka miesięcy.

 

Natomiast Afganistan to oczywista sprawa - albo niewiedza Sprzedającego albo celowy zabieg marketingowy (radziecka interwencja w Afganistanie trwała w latach 1979-1989 r.) - ale jak widać po cenie chyba chwytliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć źródełka, albo kolekcji, którą pewnie z bólem serca likwiduje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

O trędzie, w którym dopracowane, w dobrym stanie zegarki radzieckie będą sprzedawane nie na wiaderka a na sztuki i to w ostrej rywalizacji aukcyjnej, pisałem dawno temu. Zdania nie zmieniam. Najzwyczajniej minęło 25 lat i źródełka z, dobrymi w sensie stanu, zegarkami tego typu powoli zaczynają wysychać. Stąd coraz wiecej kompozycji 2-3 w jednym. Jak ktoś ma wiaderko różnego towanu made in USSR i ociupinkę umiejętności to coś zawsze poskłada.

Ciekwasza jest odpowiedź na trzy pytania. Każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć na nie samodzielnie.

1. Dlaczego sprzedawca nie czeka pół roku albo 5 lat na bardziej intratną sprzedaż?

2. Dlaczego kupujący tak zaciekle licytują?

3. Dlaczego kupują zegarki, które nie koniecznie są tym co zawiera opis oferty?

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Zegarek jest związany z operacją Pustynna Tarcza (Desert Shield), która poprzedziła operację Pustynna Burza (Desert Strom)...

 

...operacja Desert Shield miała miejsce już od VIII.1990r...

Leppard i Gregorian, dzięki za uświadomienie mi błędnego kojarzenia! sam nie wiem dlaczego utożsamiałem te wostoki z awanturą yankesów w iraku? skoro już mam braki w historii najnowszej, to przynajmniej tłumaczenie angielskiego powinnobyło mnie zastanowić!!! :)

 

hmmm... teraz mam zagwozdkę! bo mam komandira "Desert Shield" z koronką na 2 ale bez "made in usrr". Czyżby tłukli yankesom takie i takie??

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.