Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fankaDaktarina

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _
 
fankaDaktarina, wtopiłaś w "poljota" od zbyszka-ileśtam?? jesssuuuu... ale chyba nie tysiaka jak co niektórzy szaleńcy?
 

 

 

 

Szczęście miałam, bo trafiłam na oryginał (bo pewnie już dawno byście zauważyli jakby było inaczej). A cena 275 zł, więc do tysiaka ,,trochę" zabrakło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy: szału nie było i da się z tym zakupem żyć! :)

 

....przy okazji tej pamiętnej aukcji z wyholowaniem napaleńca na pułap ok.1200 za jedną z tych "szufladowych" znaczy, nieudolnych replik poljota, popytałem z ciekawości w niemieckim dziale o delbany i atlantyki z równoległych ofert zbyszka-ileśtam. I generalnie nie mieli uwag do ich autentyczności, tylko do "nachalnego" odnawiania - w sensie niestarannego chromowania kopert, czy do zbyt daleko idącej swobodzie przy przeszczepianiu części.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, najgorsze jest to, że po zakupie trzeba jeszcze zainwestować w baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ameryce jest od groma takich ofert na zegarki,a najwięcej Amfibii z zablokowanymi koronkami.W zasadzie niektórym tutaj nie mieści się w głowie, to ze zegarek trzeba nakręcać albo ze koronka może być screw down.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudne to jest :)  Nie wiedzą co sprzedają ale za ile to im chyba wróżka doradza. Hmm a ciekawe za ile ten helikopter? :D

Nie wydaje mi się ,żeby im wróżka doradzała.Tutejsze wróżki (physic reading) liczą od jednego do pięciu dolarów za minute.Takie Amfibie są na eBay za 99 centów,albo $9.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor, 5 $ za minute - tanio jak u Zbysia na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mayor, 5 $ za minute - tanio jak u Zbysia na allegro :D

Zbysio to niedługo będzie na liście najbogatszych Polaków Tygodnika Wprost.I wtedy trzeba będzie pisać o nim Pan Zbigniew ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

HAHAHA aukcja słynnego "żydka" z Bytomia, kolekcjonera negatywów - ma ich blisko 600 :)

osoba, która handluje totalnym badziewiem i jak widać, niemająca pojecia czym :)

 

zegarek sam w sobie raczej ok, tylko cena o 100zł za wysoka conajmniej...

Edytowane przez etz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA aukcja słynnego "żydka" z Bytomia, kolekcjonera negatywów - ma ich blisko 600 :)

osoba, która handluje totalnym badziewiem i jak widać, niemająca pojecia czym :)

 

W życiu bym nie wymyślił, że ktoś może mieć taką kartotekę ! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że ogólnie rzecz biorąc kotwica podraża ten model <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że ogólnie rzecz biorąc kotwica podraża ten model <_<

Chyba nie zauważyłeś na napisu "made in Russia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zauważyłeś na napisu "made in Russia"

Tarcza, szkiełko i koperta też nie powala. Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zauważyłeś na napisu "made in Russia"

 

Przecież wyraźnie napisałem - o ogólnej zasadzie dot. tego modelu a nie tego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24H za 800zł...500zł ostatnio była bez kotwicy. Cena kosmiczna. 250zł...no 300zł za bardzo ładny egzemplarz się zgodzę. Pełno ostatnio 24h na allegro po około 200zł z tarczami współczesnymi, więc rozumiem, że oryginalna to rzadkość i warte są odpowiednich cen ale bez przesady. Sam mam dwie sztuki 24h i przyznaję- tanio nie było by je kupić, ale w granicach rozsądku.

 

Odnośnie słynnych NOS-ów Poljota...130zł sztuka, prosto ze wschodu. Wszystko elegancko poskładane i ofoliowane. Przy hurcie cena maleje. Nawet sobie rączek nie trzeba babrać składaniem. Wiem, bo sam mały włos się nie naciąłem na te stalowe de luxe, bo produkcja kopert się do tego stopnia rozwinęła, że zaczynają już klepać sygnatury a deklach i foliować- na wiosnę pewnie nieco tego wypłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisałem - o ogólnej zasadzie dot. tego modelu a nie tego egzemplarza.

Warto dyskutować o wartości kolekcjonerskiej poszczególnych wariantów,ale to jest trochę jak dyskusja o wyższości pomidorowej nad rosołem.Moim zdaniem najwięcej zależy od profilu kolekcji,Ja miałem kilka wariantów Rakiety sutocznej wachtowej,ale zostawiłem w kolekcji taki egzemplarz ze względu na znak jakości.

post-67292-0-18850400-1392901640_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są sprzedawcy na Allegro, którzy chcą uzyskać wyższą cenę za swoje zegarki sugerując, że pochodzą one z dużej (cudzej) kolekcji. Nie bardzo wiem co z tym zrobić, bo znów ktoś ukradł zdjęcia z mojej strony i umieścił na swojej aukcji. Są to miniaturki, na które można kliknąć i wtedy przechodzi się na moją stronę, co sugeruje, że to ja sprzedaję. A to nie ja.

Już tak raz było, że na Allegro ktoś wykorzystał moje zdjęcia. Po tej akcji wkurzyłem się i napisałem na stronie, że komercyjne wykorzystanie moich zdjęć będzie płatne. Nie wiem jak się ustrzec przed podobnymi działaniami. 


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z cudzych zdjęć poza zgłoszeniem do allegro zawsze można zgłosić w inne miejsca. To ingerencja w prawa autorskie, które nabywa się z chwilą wykonania zdjęcia. Przerabiałem to kilkukrotnie- choćby gdy prowadziłem ze znajomym sklep allegro ze sprzętem sportowym. Moje zdjęcia nart nagle były na innych stronach. Miałem też większe jajo, gdy jedno z moich zdjęć opublikowanych w sieci nagle spotkałem jako fototapetę w jednej z krakowskich firm, lub gdy robiłem mały fotoreportaż z pewnego wydarzenia i moje zdjęcia bez pytania znalazły się w jednym z magazynów. W obu przypadkach po elokwentnej rozmowie dochodziliśmy do konsensusu.

 

Z zegarkami jest identycznie, a to w tym momencie jest sprzedaż towaru niezgodnego ze zdjęciem, bo przecież nie Ty zegarek sprzedajesz. Pokaż przykładowe aukcje- może będzie się dało coś z tym zrobić. Ja na mój przykład miałem podobne przejścia z wykorzystaniem moich zdjęć bez pytania- powiedziałem wprost, że albo kasacja aukcji, albo kasa za zdjęcia. Są oczywiście osoby, które np. kupią zegarek i za jakiś czas z różnych powodów muszą go sprzedać ( miałem taki przypadek w ubiegłym tygodniu- kupujący po prostu nagle potrzebował większej sumy pieniędzy i wyprzedawał co miał). Takie osoby piszą kulturalnie maile z zapytaniem o wykorzystanie zdjęć- wtedy zawsze przesyłam im całą galerię bez żadnej sygnatury i użyczam praw autorskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.