Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Alarm ustawiasz na telefonie komórkowym ;)

Tam z boku jest taki przycisk (koronka), alarm jest dość nieprecyzyjny, bo wybierasz tylko dzień alarmu. I dzwoni przez cały dzień Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Yorki nie denerwuj się :)

 

Weekend jest(już prawie)...urlop się zaczyna... nie ma co się denerwować ;)

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja pierdziele !!! Baba chyba zwariowała !!!

Edit: dzwoniłem teraz do tej baby i powiedziała że na urlop już ma teraz zbiera na torebkę i szpilki :lol:

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W deichmannie są takie po 8 dych i też można chodzić :lol:

Odnośnie ceny jak wiadomo to pojęcie względne dla jednego dużo za dużo dla innego do zaakceptowania wszystko zależy czy ktoś ma taki a jak nie to jak bardzo chciałby mieć

Najlepszy przykład to Polski zegarek Błonie ostatnio sprzedany za ponad 3800zł z Polskim mechanizmem.Cena mnie zaskoczyła i to bardzo - nie wierzyłem że ktoś da te wystawione 1999 (tyle chyba było) a cena jak skoczyła ??? padały opinie że to ktoś niedoświadczony że przepłacił itp... kupiec sam sie objawił i okazało się że jest nim założyciel naszego forum i autor książki o Polskich zegarkach Władysław Meller :)  Osoba jak najbardziej doświadczona w kwesti zegarków ich wartości - czy przepłacił ??? może tak może nie.... po prostu bardzo chciał mieć taki stać go i sobie kupił

Ot cała prawda o cenach na allegro :)

Opisany temat :  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102629-ile-byście-dali-za-błonie-z-polskim-mechanizmem/#entry1261432

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pobiedy, to sami użytkownicy tego działu nakręcili cenę, bo ochów i achów nad nią było chyba na dwie strony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 gdyby nie szum to była by przynajmniej o polowe tańsza . no ale cóż ... takie są uroki naszego forum.  już nie jeden raz sami sobie windowaliśmy ceny :P  


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia - nawet jakie go perfekta czy diane karr można znaleźć ładne, ale przecież nie o to chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ja wiem, że trzeba zarabiać, aby było na nowe nabytki ale..... dżizas...

 

http://allegro.pl/czarna-pobieda-piekna-i4473865582.html

Zastanawiam się czy tylko ja to dostarzegam? Otóż w rzeczonej Pabiedzie nie ma regulatora chodu a i włos wygląda na nader zmęczony życiem. Na dodatek mechanizm jest w wersji "szarej".

Za wskazówki, cyferblat i kopertę prawie stówka wydaje się zbyt wiele.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm w latach 80-tych i 90-tych to niestety kupa. W papierach od Pobiedy jest napisane, że zegarek wytrzyma 10 lat noszenia. Szczerze w to wątpię :).

 

EDIT: Dla mnie 4 dychy za ten zegarek to maks.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  Jak widać różnie wyceniacie ten sam zegarek - dla jednego wart max 40 dla drugiego sama tarcza i koperta 100 :D

Ktoś jeszcze inny powie że dychy nie da i jeszcze ktoś łyknie za 200 - wszystko zależy od klienta

Kolega papax napisał że wątpi w 10 letnią sprawność zegarka - jak widać ma minimum 24 i chodzi nadal ... jeszcze pewnie pochodzi kolejne

Co do nakręcania ceny tego zegarka za pośrednictwem forum jak napisał Treevill to akurat nie miało tu znaczenia - przez ostatnie 3-4 lata mieliśmy chyba 3 albo 4 sztuki tego modelu i zawsze szły za tą cene więc po co ją obniżać - taka sama tylko NOS z paszportem sprzedała się pół roku temu za 350zł po 2 minutach od wystawienia

Jedno jest pewne ceny zegarków radzieckich nie będą spadały tylko będą systematycznie rosnąć w zależności od modelu i "częstości" jego występowania

Amen :rolleyes:

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W złą stronę poszła ta dyskusja. Umieściłem link do aukcji w dziale : Nie przepłacajcie.. nie bez powodu. Jako kolekcjoner uważam, że nie jest tyle wart i tą opinią podzieliłem się z innymi kolekcjonerami, z których większość uważa podobnie. Amen. Natomiast nie kwestionuję wartości komercyjnej tego zegarka - bezapelacyjnie jest to bardzo atrakcyjny wizualnie model. Każda potwora itd, itp. I życzę żeby się sprzedał :) Serio :) Podobnie jak większość z nas coś czasami sprzedaję i fajnie uzyskać jak najlepszą cenę za jak najzwyklejszy zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U tego Pana ceny zawsze są wyższe

A jak u niego z jakością? Czy ten zegarek faktycznie jest w takim stanie jak on pisze? Ma ktoś może jakieś doświadczenie "zakupowe" u tego sprzedawcy i może coś powiedzieć o jego produktach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u niego z jakością? Czy ten zegarek faktycznie jest w takim stanie jak on pisze? Ma ktoś może jakieś doświadczenie "zakupowe" u tego sprzedawcy i może coś powiedzieć o jego produktach?

Czytając komentarze tego użytkownika, wydaje się ok. Z komentarzy wynika też, że w przypadku jakiś problemów, warto się z nim skontaktować i ewentualnie wyjaśnić sprawę.

Zastanawiałem się nad kupnem u niego wielokrotnie, ale cena... cóż, jest dość wysoka, ale jeśli jest to tak dobry stan, to wydaje się adekwatna (jeśli wszystko z nim jest ok)

Edit: Kupiłem u tego allegrowicza Łucza z rzymskimi oznaczeniami godzin, przesłał mi Łucza z arabskimi oznaczeniami. Tamtego nie posiadał. W przesłanym zegarku koronka była wg mnie nieoryginalna, szkiełko porysowane (do lekkiej polerki capecodem ), stan wskazówek i tarczy bardzo dobry, może nawet ideał. Na taki mój opis otrzymałem informację, że szkiełko jest nowe, a koronka z pewnością oryginalna, ponieważ mąż sprzedającej zna się na zegarkach... Po próbie wynegocjowania sprzedaży tego, co został mi przesłany, odesłałem jednak zegarek (zaproponowano mi "obniżoną" cenę 120zł). Otrzymałem zwrot pieniędzy, również za wysyłkę. W związku z powyższym wystawiłem komentarz neutralny, a sam dostałem negatywa....

 

Czy widziałeś taki zegarek na żywo? One są dość małe, jak na dzisiejsze standardy.

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.