Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki grawer? Coś mnie ominęło? :)

 

Na górze niniejszej strony Nim Odues :)

 

No co? Drugiej takiej okazji może nie być. Chociaż z drugiej strony, w ostateczności można by zamówić u Chińczyka klubowe komandiry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego zapytam tutaj.

 

Szukam dla siebie jakiejś porządnej Amfibii, a słyszałem, że najlepiej jest kupić taką jeszcze z czasów ZSRR zamiast nowej.

 

Znalazłem taką aukcję:

http://allegro.pl/amfibia-stalowy-legendarny-zegarek-zsrr-i4592470432.html

 

Myślicie, że ten model będzie godny polecenia?

 

Mam kilka wątpliwości:

Czy mechanizm jest lepszy od aktualnie produkowanych?

Zależy mi na wodoszczelności. Czy po takim czasie zegarek będzie ją trzymał? Można w nim pływać?

Jak to jest z tymi szkiełkami w Amfibiach? Nie są szafirowe (z których do tej pory byłem b. zadowolony), ale słyszałem, że po zarysowaniu można je przetrzeć delikatnym papierem ściernym i jakimś smarem czy olejem i są jak nowe.

 

Aukcja kończy się jutro, dlatego będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego zapytam tutaj.

 

Szukam dla siebie jakiejś porządnej Amfibii, a słyszałem, że najlepiej jest kupić taką jeszcze z czasów ZSRR zamiast nowej.

 

Znalazłem taką aukcję:

http://allegro.pl/amfibia-stalowy-legendarny-zegarek-zsrr-i4592470432.html

 

Myślicie, że ten model będzie godny polecenia?

 

Mam kilka wątpliwości:

Czy mechanizm jest lepszy od aktualnie produkowanych?

Zależy mi na wodoszczelności. Czy po takim czasie zegarek będzie ją trzymał? Można w nim pływać?

Jak to jest z tymi szkiełkami w Amfibiach? Nie są szafirowe (z których do tej pory byłem b. zadowolony), ale słyszałem, że po zarysowaniu można je przetrzeć delikatnym papierem ściernym i jakimś smarem czy olejem i są jak nowe.

 

Aukcja kończy się jutro, dlatego będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź :)

 

Pozdrawiam.

Przejrzyj Forum a na pewno sam sobie odpowiesz na te pytania. 

Tu masz forumowy spis - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/23372-forumowy-spis-amfibii/

 

Mechanizmy sa bez wątpienia lepsze w radzieckich - ta informację też znajdziesz na forum.

Szkieł szafirowych w zegarkach radzieckich nie było nigdy :)

Wodoszczelność najlepiej sprawdzić u zegarmistrza chyba że sporzedający da gwarancję że była sprawdzana, w zegarkach prawie lub ponad 30-to letnich różnie może być z uszczelkami.

 

Edit

Zapomniałem - od tego typu pytań jest dział techniczny a tu to nie ten wątek.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i posypuję swoją głowę popiołem  :)

 

Mam nadzieję, że tym pytaniem nie wyjdę poza schemat tematu:

czy powyższy zegarek jest wart swojej ceny (kup teraz - zależy mi na bransolecie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu raczej nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi. Zależnie od regionu w Polsce ceny są różne. Moim zdaniem trochę za droga. Chyba że jest po pełnym przeglądzie zagarmistrzowskim ze smarowaniem ( koszt około 40 zł) to wtedy cena jest do przyjęcia. Chociaż w tej cenie bywają ładniejsze. :rolleyes:

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałes Grzesiek dodać że na forum nie wyceniamy zegarków  :D

A pojęcie czy jest wart swojej ceny to  takie na które można odpowiedzieć - "i tak i nie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałes Grzesiek dodać że na forum nie wyceniamy zegarków :D

 

Masz rację, przepraszam. Za dużo procentów od rana... Już nadrabiam. Na forum nie wyceniamy zegarków.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 osób licytuje, to jaja jakieś są. Niedługo się okaże, że moja szuflada z rakietami (zakupionymi przy różnych okazjach za grosze, lub wygrzebanymi w wiaderkach ze złomem zegarmistrzowskim), warta jest więcej od mojego VieśWagena  :wacko:  :blink:  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo dobrych znajomych ;)

A znając życie pewnie kogoś podpuści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jakby to chociaż był NOS to bym nic nie powiedział, ale koronki nieźle powycierane, ale jak to mówią kto bogatemu zabroni :D

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście u niego Rakietę24h z lat 70-tych, zdiełano w Rosiji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z nim nie tak, że jest w dziale "nie przepłacajcie na Allegro"??

Nie sądzisz chyba że skoro na tarczy jest napisane 17 kamieni , a w środku siedzi werk łucza na 23 kamieniach to wszytko ok.  Krótko ... tarcza nie do tego modelu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz chyba że skoro na tarczy jest napisane 17 kamieni , a w środku siedzi werk łucza na 23 kamieniach to wszytko ok.  Krótko ... tarcza nie do tego modelu,

No cóż, jednak bym dyskutował. Tak się składa, że to jest mój zegarek i znam go dość dobrze. Nie wiem, czy wiesz, ale Rosjanie nie takie cuda robili. Zwłaszcza ciekawe rzeczy działy sie w przypadku modeli robionych dla Exacty. Zapewniam, było ich znacznie więcej. Są modele Rakiety, Mołni i chyba jeszcze widziałem kilka innych. Kiedyś na jakimś rosyjskim forum starałem się śledzić dyskusje na temat modeli robionych dla Exacty, ale wynikało z niej tyle, że w zasadzie brak oficjalnych informacji w tym temacie, natomiast znane są rózne modele tych zegarków. Odnośnie tego konkretnego modelu (szkoda, że tego na zdjęciu nie widać), ewidentnym jest, że ta tarcza jest namalowana na oryginalnej tarczy Poliota de Lux. Dlaczego zatem jest 17 kamieni? przyznam, że o to powinniśmy pytać towarzyszy radzieckich. Z drugiej strony, mie takie już cuda widziałem na/w radzieckich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze 17 jewels, to w środku powinno być 17 jewels. Wszystkie inne przypadki, to jak dla mnie składaki, dodatkowo tarcza też zbyt piękna nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.