Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym aukcje są naganiane imho: zobacz że w tych gdzie jest najwięcej licytujących ukryte nicki się powtarzają i to niezależnie czy to jest no name pseudo szwajcarski, czy radziecki zegarek... Dziwne co nie? Może się mylę - zobaczymy po cenach końcowych.

 

No to się trochę poduczył od mistrzów sprzedaży :D

Jakiś czas temu kupiłem od niego trzy zegarki po średnio 70 zł, z czego złocona Big Zero i piękna Sława (drugiej takiej chyba jeszcze nie widziałem, ale też i specjalnie nie szukałem) były w idealnym stanie, a trzeci – Sława olimpijska ze sztangistą w dość średnim, ale z różnych względów mi podeszła. Kiedyś na pewno wrzucę fotki do nowych nabytków…

W każdym razie, jak je odbierałem to utyskiwał, że liczył na lepsze ceny, no ale aukcja to aukcja, wiedział na co się pisze, itd., i trochę się pozastanawialiśmy w czym tkwi sekret dobrej ceny. Najwyraźniej zamiast poprawić zdjęcia i opis przeszedł do stymulacji bezpośredniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja :D

Będę miał parkę. Mam taką:

 

W sumie drogo wyszło, ale jeszcze nie widziałem takiego drugiego.

Cena wysoka ale model kolekcjonersko bardzo pożądany.

Osobiście zazdraszczam :) - tym bardziej, że kiedyś chyba nawet dyskutowaliśmy na PW o tych Pobiedo Zimach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie ile mniej więcej wyprodukowano tych Mer-Poltik? Czy to jest naprawdę aż taka rzadkość, żeby płacić pół tysiąca za porysowany, zniszczony kwarcowy zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie ile mniej więcej wyprodukowano tych Mer-Poltik? Czy to jest naprawdę aż taka rzadkość, żeby płacić pół tysiąca za porysowany, zniszczony kwarcowy zegarek?

 

Szajba na "nowe patriotyki" trwa, a że jeśli chodzi o przemysł zegarkowy nie mamy się za bardzo czym pochwalić, to ludzie płacą zdumiewające kwoty za, w najlepszym razie, przeciętne zegarki.

Czesi to mają dobrze...

 

A tak przy okazji, ładny składak o którym pisałem wcześniej osiągnął cenę 134 zeta z przesyłką.

http://allegro.pl/zegarek-kieszonkowy-molnia-i4671832351.html

Jak widać, jak się poskłada z głową, to i dobra cena będzie. Chociaż doświadczenie uczy, że i składaki od czapy też się dobrze sprzedają.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co kaman? :blink:

Taki pożądany ten Kirowski?

To jakby co to ja takiego sprzedam w tej cenie...

Sudix będzie zachwycony tą aukcją! :o

http://allegro.pl/rzadki-garniturowy-wielki-kirowski-piekny-i4675501053.html

 

Z tych zegarków to się ostatnio pojawiają głównie zryrane i późniejsze, już z logo Poljot. Ten jest jeszcze w niezłym stanie, chociaż cena jest zaskakująca. Przecież niedawno kupowałem takie za 50-70 zeta.

Zdjęcia ładne, opis tak długi że aż nie chce mi się czytać... Może o to chodzi...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu poskładana ?? Nie mogę się tam dopatrzeć - chodzi mi o tą mołnie ruda tarcza

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny już przepłacony choć jeszcze się aukcja nie skończyła:

http://allegro.pl/lucz-de-luxe-superplaski-8mm-przepiekny-ussr-i4670273063.html

Czy przepłacony...nie wiem ;) To na prawdę piękna sztuka. Miałem kiedyś takowego i na prawdę robi wrażenie. Mój był chyba  w lepszym stanie, ale też i tutaj zdjęcia nie oddają uroku tego zegarka.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu poskładana ?? Nie mogę się tam dopatrzeć - chodzi mi o tą mołnie ruda tarcza

 

No ostrzegałem w tym wątku parę stron wcześnie, że zacytuję sam siebie:

 

Uwaga na kolejnego ładnego składaka.

http://allegro.pl/ze...4671832351.html

Werk z Moskwy z 1951 roku, ładny, chociaż prawdopodobnie poprawiany buks osi minutowej. Tarcza z Czelabińska z okolic 1960. Wskazówki wyprodukowano po 1955, również w Czelabińsku. Nie podejmuję się datowania koperty.

 

Ta tarcza w żaden sposób nie mogła powstać w Moskwie na początku lat '50. O ile pamiętam pojawia się w katalogu z 1960, w każdym razie była produkowana już w Czelabińsku, od 1960 lub chwilę przed.

Z Moskwy pochodzi tylko pierwszy wzór "miedzianki", może coś tam kombinowali pod koniec produkcji w 1955, ale na pewno nie w 1951.

 

DSCF3659b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przepłacony...nie wiem ;) To na prawdę piękna sztuka. Miałem kiedyś takowego i na prawdę robi wrażenie. Mój był chyba  w lepszym stanie, ale też i tutaj zdjęcia nie oddają uroku tego zegarka.

Może to nie to samo, ale mam takiego w chromie. Tak jest ładny, ale czy aż tyle wart? Nawet jeśli złocone są rzadsze? Nie wiem. To zawsze względne. Też nieraz przepłacam to co mi się bardziej podoba albo sądzę że jest wartościowe, choć może to być moje subiektywne odczucie..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć czy warto się w to pchać? Cena jest póki co zaporowa...i to mocno.

post-60883-0-26364100-1413144334.jpg

post-60883-0-37072500-1413144367.jpg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co kaman? :blink:

Taki pożądany ten Kirowski?

To jakby co to ja takiego sprzedam w tej cenie...

Sudix będzie zachwycony tą aukcją! :o

http://allegro.pl/rzadki-garniturowy-wielki-kirowski-piekny-i4675501053.html

Piszecie nieraz o sudix czy Zbigniewie - mnie osobiście te postacie mało interesują z zasady omijam aukcje z przebajerowanymi opisami jednak czasem wejdę i zastanawia mnie ogromne podobieństwo tych aukcji

Dla porównania te dwie

- http://allegro.pl/blonie-made-in-poland-lata-60-te-ideal-i4670130268.html

 

- http://allegro.pl/wielki-poljot-ufo-olimpijski-moskwa-1980-i4681938666.html

Co jest podobne ???

1 - Tytuł aukcji z charakterystycznymi plusami pomiędzy wyrazami

2 - lokalizacja Kraków

3 - taki sam mocno rozwinięty opis i czerwono pogrubione wyrazy

4 - dodatek o możliwości dokupienia pudełka po cenie hurtowej

5 - to co najciekawsze aukcje wystawione dokładnie w tym samym momencie 20.35   czyli aukcje złożone i zaprogramowane do wystawienia o konkretnej godzinie  (jest taka opcja przy wystawianiu)

Ta prawidłowość pojawia się praktycznie zawsze - "obaj" Panowie w tym samym czasie zazwyczaj wystawiają nie wspomnę o zdjęciach tylko inne światło i inne pudełko no i zdjęcia zabezpieczone znakiem wodnym itd....

Może się mylę :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie to samo, ale mam takiego w chromie. Tak jest ładny, ale czy aż tyle wart? Nawet jeśli złocone są rzadsze? Nie wiem. To zawsze względne. Też nieraz przepłacam to co mi się bardziej podoba albo sądzę że jest wartościowe, choć może to być moje subiektywne odczucie..,

Szanuję to, co mówisz, bo mam podobne podejście. Jeśli mi się coś podoba, to staram się nabyć. Moim zdaniem złocone są rzadsze a już w na prawdę ładnym stanie osiągały wyższe ceny ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ostrzegałem w tym wątku parę stron wcześnie, że zacytuję sam siebie:

 

Ta tarcza w żaden sposób nie mogła powstać w Moskwie na początku lat '50. O ile pamiętam pojawia się w katalogu z 1960, w każdym razie była produkowana już w Czelabińsku, od 1960 lub chwilę przed.

Z Moskwy pochodzi tylko pierwszy wzór "miedzianki", może coś tam kombinowali pod koniec produkcji w 1955, ale na pewno nie w 1951.

 

 

 

pozdrawiam

Narfas

Mam taką jak z aukcji z 3-57 w idealnym stanie i raczej oryginał z Czelabińska

post-49869-0-41266200-1413144635_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może mi powiedzieć czy warto się w to pchać? Cena jest póki co zaporowa...i to mocno.

attachicon.gifil_570xN.650780324_gg1b.jpg

attachicon.gifil_570xN.650780364_pjwx.jpg

 

Nie jestem ekspertem od Kirowek, ale jak na moje oko wygląda rewelacyjnie. Druga Moskiewska bez jakichś wtrętów składakowych.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie ile mniej więcej wyprodukowano tych Mer-Poltik? Czy to jest naprawdę aż taka rzadkość, żeby płacić pół tysiąca za porysowany, zniszczony kwarcowy zegarek?

jest to wielka rzadkość wśród  polskich kwarców ale ten jest bardzo dobity jak i dziwne jest to ze wszystkie znane sztuki maja na kopercie szlif słoneczny a ten jest gładki . przez te kilka lat mojego zainteresowania zegarkami kilka sztuk było na allegro wiec moim zdaniem ten jest  przepłacony i lepiej czekać na ładniejszą sztukę


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie nieraz o sudix czy Zbigniewie - mnie osobiście te postacie mało interesują z zasady omijam aukcje z przebajerowanymi opisami jednak czasem wejdę i zastanawia mnie ogromne podobieństwo tych aukcji

Dla porównania te dwie

- http://allegro.pl/blonie-made-in-poland-lata-60-te-ideal-i4670130268.html

 

- http://allegro.pl/wielki-poljot-ufo-olimpijski-moskwa-1980-i4681938666.html

Co jest podobne ???

1 - Tytuł aukcji z charakterystycznymi plusami pomiędzy wyrazami

2 - lokalizacja Kraków

3 - taki sam mocno rozwinięty opis i czerwono pogrubione wyrazy

4 - dodatek o możliwości dokupienia pudełka po cenie hurtowej

5 - to co najciekawsze aukcje wystawione dokładnie w tym samym momencie 20.35   czyli aukcje złożone i zaprogramowane do wystawienia o konkretnej godzinie  (jest taka opcja przy wystawianiu)

Ta prawidłowość pojawia się praktycznie zawsze - "obaj" Panowie w tym samym czasie zazwyczaj wystawiają nie wspomnę o zdjęciach tylko inne światło i inne pudełko no i zdjęcia zabezpieczone znakiem wodnym itd....

Może się mylę :huh:

Qrde...Paweł. Dałeś mi do myślenia. Poznałem sudixa. Istotnie, mieszka w Krakowie. Pan zbigniew jakiś tam nr ma tylko wpisane w miejscu miejscowości Kraków, bo mieszka gdzie indziej. Podobno toczą ze sobą wojenkę, ale nie wiem czy to prawda. Kupowałem kilkanaście zegarków od sudixa i nie powiem, żeby było tanio, ale z jakości jestem zadowolony. Czy są to te same osoby...nie wiem, ale nie wydaje mi się.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kirowki które mam mają indeksy pełne malowane a od jakiegoś czasu pojawiają sie takie jak wyżej niewypełnione  i wszystkie w super stanie - ostatnio annoli wystawiał dwie sztuki poszły wysoko ale tarcze były dziwnie białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie nieraz o sudix czy Zbigniewie - mnie osobiście te postacie mało interesują z zasady omijam aukcje z przebajerowanymi opisami jednak czasem wejdę i zastanawia mnie ogromne podobieństwo tych aukcji

Dla porównania te dwie

- http://allegro.pl/blonie-made-in-poland-lata-60-te-ideal-i4670130268.html

 

- http://allegro.pl/wielki-poljot-ufo-olimpijski-moskwa-1980-i4681938666.html

Co jest podobne ???

1 - Tytuł aukcji z charakterystycznymi plusami pomiędzy wyrazami

2 - lokalizacja Kraków

3 - taki sam mocno rozwinięty opis i czerwono pogrubione wyrazy

4 - dodatek o możliwości dokupienia pudełka po cenie hurtowej

5 - to co najciekawsze aukcje wystawione dokładnie w tym samym momencie 20.35   czyli aukcje złożone i zaprogramowane do wystawienia o konkretnej godzinie  (jest taka opcja przy wystawianiu)

Ta prawidłowość pojawia się praktycznie zawsze - "obaj" Panowie w tym samym czasie zazwyczaj wystawiają nie wspomnę o zdjęciach tylko inne światło i inne pudełko no i zdjęcia zabezpieczone znakiem wodnym itd....

Może się mylę :huh:

No to teraz dałeś nam Paweł do myślenia. :huh: Nigdy tak analitycznie nie przyglądałem się tym aukcjom, ale jeśli jest tak jak mówisz to albo:

1. Jeden z panów wzoruje aukcje na drugim widząc ich sukces

2. Zegaryna = zbigniew 12

Nie wiem co gorsze... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od Kirowek, ale jak na moje oko wygląda rewelacyjnie. Druga Moskiewska bez jakichś wtrętów składakowych.

 

pozdrawiam

Narfas

Dziękuję za słowa, które mnie nie pocieszyły. Mogę rozumieć, że jest to rzadkość. Ale cena...ponad 2k


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde...Paweł. Dałeś mi do myślenia. Poznałem sudixa. Istotnie, mieszka w Krakowie. Pan zbigniew jakiś tam nr ma tylko wpisane w miejscu miejscowości Kraków, bo mieszka gdzie indziej. Podobno toczą ze sobą wojenkę, ale nie wiem czy to prawda. Kupowałem kilkanaście zegarków od sudixa i nie powiem, żeby było tanio, ale z jakości jestem zadowolony. Czy są to te same osoby...nie wiem, ale nie wydaje mi się.

Tylko zauważyłem taką prawidłowość więc sie podzieliłem z wami ale oczywiście mogę się mylic - temat zamykam - pogadajmy o czymś ciekawszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o tą mołnie rudą to Krzysztof mnie zagadał na maila o tą czarną mołnię i przegapiłem zakończenie aukcji a chciałem licytować - może i dobrze :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.