Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Umiarkowanie interesuję się deluksiakami, ale mam coraz większe wątpliwości co do tych kopert...

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na deluksiakach i nie mam żadnego, a łuczy już trochę przerzuciłem i nigdy nie widziałem w takiej kopercie jak w podlinkowanej aukcji. Gdybym miał zgadywać co jest na zdjęciu to powiedziałbym, że to nie jest to łucz, ale pewnie pytanie jest podchwytliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na deluksiakach i nie mam żadnego, a łuczy już trochę przerzuciłem i nigdy nie widziałem w takiej kopercie jak w podlinkowanej aukcji. Gdybym miał zgadywać co jest na zdjęciu to powiedziałbym, że to nie jest to łucz, ale pewnie pytanie jest podchwytliwe.

Pytanie oczywiście że jest podchwytliwe ;) .

Jak się czegoś nie widziało to wcale nie świadczy o tym że czegoś takiego nie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro było pytanie (podchwytliwe), to i powinna się znaleźć odpowiedź, co to, co siedzi w środku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, warto moim zdaniem pociągnąć temat, czy była to krótka seria, czy też jakiś przedział czasowy w których wypuszczali łucze w takich kopertach, czy był to jeden rodzaj tarczy (jaki) czy kilka (jakie) montowane do takich kopert. Ale poczekajmy na właściciela, co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja już się zakończyła więc moge napisac i odpowiedzieć na zagadkę.

Oczywiście że z drugiej strony jest Łucz :

DSC_0196.JPG

 

Juz go kiedys pokazywałem w nowych nabytkach.

 

A co do wystepowania kopert de lux w łuczach?  Trzeba by prześledzić jak ewaluowało logo Łucza. To logo jakie jest w zegarku powyżej było pierwszym logiem Łucza.

U mnie we wszystkich Łuczach z tym logiem mam kopertę jak w aukcji i w zdjęciu powyzej. Moge stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem że w pierwszych modelach Łuczy i Poljotów montowane były identyczne koperty - tzw. De Lux. Dopiero póżniej koperta montowana w Łuczach była już inna od tych montowanych w Poljotach.

Werki też były inaczej sygnowane.

Ale oczywiście mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, cały czas się człowiek uczy. 90% łuczy z którymi miałem do czynienia miała nowe logo, te ze starym widywałem na aukcjach i miały klasyczna łuczowska kopertę, więc może podmianki. Skoro jednak wszyskie Twoje łucze ze starym logo sa takiej kopercie jak delux, można rzeczywiście przyjać założenie, że na poczatku poljoty delux i łucze miały takie same koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek cały czas się uczy, zakupiłem ostatnio takowego łucza, ale niby w kopercie de lux-a, a tu taka niespodzianka :)

post-41034-0-48689400-1430367127_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek cały czas się uczy, zakupiłem ostatnio takowego łucza, ale niby w kopercie de lux-a, a tu taka niespodzianka :)

szkło do polerki, wałek do regulacji koronka do wymiany i będzie jak nowy 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostanie wyczyszczone i wypucowane


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcja już się zakończyła więc moge napisac i odpowiedzieć na zagadkę.

Oczywiście że z drugiej strony jest Łucz :

DSC_0196.JPG

 

Juz go kiedys pokazywałem w nowych nabytkach.

 

A co do wystepowania kopert de lux w łuczach?  Trzeba by prześledzić jak ewaluowało logo Łucza. To logo jakie jest w zegarku powyżej było pierwszym logiem Łucza.

U mnie we wszystkich Łuczach z tym logiem mam kopertę jak w aukcji i w zdjęciu powyzej. Moge stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem że w pierwszych modelach Łuczy i Poljotów montowane były identyczne koperty - tzw. De Lux. Dopiero póżniej koperta montowana w Łuczach była już inna od tych montowanych w Poljotach.

Werki też były inaczej sygnowane.

Ale oczywiście mogę się mylić :)

Według mojej wiedzy na początku produkcji zegarków ultra-slim fabryka w Mińsku korzystała z licznych podzespołów dostarczanych z Moskwy.Prawdopodobnie koperty w tych zegarkach pochodziły także z pierwszej moskiewskiej. Można jeszcze zaobserwować różnice w grubości i jakości złocenia ,(oczywiście na niekorzyść kopert z Mińska).oraz kształtu i wysokości szkiełka w kopertach pochodzących z tych dwóch zakładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełny składaczek z różnych lat ale słowo "kolekcjonerska " widać działa....jezeli ktoś kolekcjonuje takie składaczki to "okazja " ;)

 

http://allegro.pl/ladna-kolekcjonerska-molnia-okazja-bcm-i5287705313.html

na pewnym etapie to już tylko kwestia statystyki :) Zresztą zważ, że gdyby był w 100% oryginalny, poszedłby drożej.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na pewnym etapie to już tylko kwestia statystyki :) Zresztą zważ, że gdyby był w 100% oryginalny, poszedłby drożej.

 

Ostatnio z mikrolegulacja w pełni oryginalna poszła za 70 !..nie ma na alledrogo reguły.....czasem więcej lub mniej szczęscia..

 

...żal że takie składaczki psują kanony oryginalności ,patrząc choćby na tarczę i mechanizm....nijak razem nie "występowały"...

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewnym etapie to już tylko kwestia statystyki :) Zresztą zważ, że gdyby był w 100% oryginalny, poszedłby drożej.

Nie ma tu reguły. Czasem kolekcjonerskie ciekawostki kupuję za 30-35 zeta, czasem przy czymś w sumie dość interesującym muszę odpuścić przy 120...

A przy tworzeniu wyżej wspomnianej Mołni brały udział co najmniej 4 zegarki... Chciałem kupić tanio na części, ale zegarek poszedł w cenie egzemplarza fabrycznego.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem taki zamiar bo do tego się nadawał... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również zalicytowałem, ale odpuściłem jak zobaczyłem cenę szybującą w górę. Co nie zmienia faktu, że podzespoły w dobrym stanie :)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem aukcji tego Poljota... No chyba że jeden z drugim zachlał z okazji święta, włączyła się ułańska fantazja... to teraz rozumiem.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem aukcji tego Poljota... No chyba że jeden z drugim zachlał z okazji święta, włączyła się ułańska fantazja... to teraz rozumiem.

 

pozdrawiam

Narfas

Tyle to ja nie wypiję :blink::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.