Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

O szwajcarze się nie wypowiem, ale chcesz zapłacić pół tysiąca za ZiMa? Nawet jeśli jest z pudełkiem i papierami?

Osobiście nie zamierzam, bardziej chcę się zorientować w cenach i allegrowiczach żeby się nie naciąć w przyszłości. ;)

 

5 stów za Zim’a? Tak ze 4 X za dużo. Drugi to Szwajcar. Pytaj w tamtym dziale.

Dzięki, tak podejrzewałem. Sam nie poszukuję NOSów ani innych z papierami, tylko takich które mogę bez obaw od czasu do czasu nosić.

Szwajcar pojawił się tutaj bardziej jako ten drugi "komunijny". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcar jest ładny, w stali, ale za 9 stów? Hmmmm....... ZIM za tą cenę wydaje mi się za drogi. Albo mi się zdaje, albo nie, ale na kilku indeksach (np. na godz. 4, ale nie tylko) i przy sekundniku ma jakieś wady. Na tych zdjęciach, które są załączone do aukcji, wygląda jakby miał przetarte złoto na uszach, należałoby poprosić sprzedającego o wyraźniejsze fotografie. W sumie: zależy, ile chcesz kasy wydać i na co. Za te 500 zł za ZIM-a, nawet jeśli to istotnie NOS, jesteś w stanie kupić coś fajniejszego, zwłaszcza do dorywczego noszenia. A może któryś z forumowych kolegów potrzebuje gotówki i chce się pozbyć konkretnej sztuki? Rzuć hasło na wątku kupię-sprzedam.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/nowy-masywny-zegarek-rosyjski-czolg-wojskowy-styl-8961413717 a tu mamy coś takiego,dla znawców kto rozwiąże zagadkę co z tym zegarkiem ?

A co tu rozwiązywać. Były takie dokładane do jakiejś gazety kiedyś dawno. Chiński szajs udający Komandira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/bardzo-piekny-wostok-jak-nowy-8992877321

Wostoko-Kama z werkiem ZIM-a. Tylko tarcza mnie zastanawia: indeksy Kamy, fale jakby Kamy ale trochę grubsze, napis Wostoka (komu chciałoby się to podrabiać?), a przecież jedno i drugie z Czystopola - może były takie wersje we wczesnych wypustach? Ktoś wie? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodziły takie Wostoki, podobne do wcześniejszej Kamy. Werk ZIM, koperta Rakieta? ;) No i wskazówki z różnych parafii! :D

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wczesny Wostok jeśli chodzi o tarczę, były takie. Koperta jest od czapy Poljot czy Rakieta?

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 300% oryginał :)

Tarcza jak pisał Krzysiek to oryginalny wostok, koperta to oryginalna rakieta, mechanizm to oryginalny zim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać napracowanie. Niestety, nie na chodzie  :P  Chyba, żeby kupić dla tarczy i próbować poskładać oryginał.....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu, dużo brakuje, a nie jest to jakiś unikat. No chyba, że masz zastosowanie na każdą poszczególną część tej "układanki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że sens niewielki. Ale przyznam, że taką tarczę Wostoka widzę pierwszy raz. Koło Kamy wyglądałby nieźle...


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że sens niewielki. Ale przyznam, że taką tarczę Wostoka widzę pierwszy raz. Koło Kamy wyglądałby nieźle...

To jeszcze sobie takiego poszukaj :)

 

post-49869-0-00630600-1583223308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, to jedyna sztuka, tylko kchrapek taką ma... Albo sam zmazał napis Kama i precyzyjnie dopisał Boctok, o!

 

Myślałeś o tym, żeby kiedyś pokazać całą kolekcję, jak Dashiell?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, to jedyna sztuka, tylko kchrapek taką ma... Albo sam zmazał napis Kama i precyzyjnie dopisał Boctok, o!

 

Myślałeś o tym, żeby kiedyś pokazać całą kolekcję, jak Dashiell?

A kliknij sobie w link pod moim postem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, często klikam ( :P ), ale czy to jest całość?

Tak, tylko tyle mam. Jeszcze jakieś w pudłach do zrobienia maks 30 szt. Mój zbiór od dawna nie rośnie, wciąż coś kupuję ale też sprzedaję. Staram się raczej utrzymać jakość czyli rzadkość modeli i ich stan niż ilość. Na ilości mi nie zależy, mam pewnie ledwo jakieś 400-450 sztuk (nie wiem bo nie liczę). Przez moje ręce przeszło oprócz tego ponad 1000 zegarków. Tak że daleko mi do zbiorów niektórych kolegów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam, bo wpadł mi w oko ostatnio Vostok Kamandirskij:

 

https://allegro.pl/oferta/vostok-komandirskie-24-hours-automatik-350623-6538819802

 

Warto w coś takiego zainwestować? Jak się to ma na przykład do Parnisa? Na przykład takiego:

 

https://www.aliexpress.com/item/32812759496.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7d3d3c00j9CAhg&mp=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komandir przyjdzie do ciebie w kilka dni, a z Chin to nawet nie wyślą.

Mam noworuską Amfibię i jest ok.

 

To nie jest odpowiedni temat.

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="AWG" post="2736229"

 

"Nieco" przesadzona :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.