Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

to już parkinson

więc raczej nie da się już wyleczyć...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Najpierw przez tydzień pokazywanie ładnych zdjęć tego zegarka na grupie, potem info że danego dnia ten zegarek będzie w sprzedaży.

Na szczęście nie należę już do tej grypy.:D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile uszkodzona Czajka za 500 to gruba przesada, to piękna Kama arabeska, w świetnym stanie, z oryginalną koronką za 250 wydaje się być w granicach rozsądku. Może na samej granicy tego rozsądku, ale jednak nie widuje się ich często w takim stanie. No i ta arabeska... 😍

 

EDIT: choć teraz zauważyłem, że to nie ten mechanizm do zakręcanej koperty. Hm, to może jednak trochę za drogo, choć łatwo zaradzić tym mankamentom.

Edytowane przez JanekTheFizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JanekTheFizyk napisał:

O ile uszkodzona Czajka za 500 to gruba przesada, to piękna Kama arabeska, w świetnym stanie, z oryginalną koronką za 250 wydaje się być w granicach rozsądku. Może na samej granicy tego rozsądku, ale jednak nie widuje się ich często w takim stanie. No i ta arabeska... 😍

 

EDIT: choć teraz zauważyłem, że to nie ten mechanizm do zakręcanej koperty. Hm, to może jednak trochę za drogo, choć łatwo zaradzić tym mankamentom.

Toż ta Kama ma niekompletny werk na dodatek😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale sam werk raczej łatwo dostać, a resztę w tak dobrym stanie już trudniej (wiem, że dla Ciebie to stany nieakceptowalne :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, JanekTheFizyk napisał:

Prawda, ale sam werk raczej łatwo dostać, a resztę w tak dobrym stanie już trudniej (wiem, że dla Ciebie to stany nieakceptowalne :P ).

Akceptowalne jak najbardziej, sam mam chyba ten model w słabszym stanie, nie tak łatwo trafić go w lepszym.

A teraz tak trochę historycznie. Co prawda inny ale pokrewny model - Kama XI. Pamiętam jak była dyskusja na forum kiedy go kupiłem i co niektórzy twierdzili że to żadna okazja kupić takie dwa zegarki za bodajże 90 zł. Było to chyba na początku 2015 roku.

Fotka z aukcji :)

4894431516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem licytować tą Kamę ale uważam, że jednak dużo. W ostatnich miesiącach dwa razy widziałem dwie wersje prezentowanych tu Kam i można było je nabyć za około 130 zł tylko szybko znikły w jakieś dwie godziny...

- - -

Nie tak dawno, rozpoznawalny sprzedawca na olx, wystawił w dobrej cenie Kirowskiego w krabie w pozłacanej kopercie w stanie chyba idealnym i stalowego poljota w cenie chyba za oba 300 zł, to po 5 minutach od wystawienia byłem chyba trzeci... Nie dało się kupić. I to był środek dnia około 13.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JanekTheFizyk napisał:

O ile uszkodzona Czajka za 500 to gruba przesada, to piękna Kama arabeska, w świetnym stanie, z oryginalną koronką za 250 wydaje się być w granicach rozsądku. Może na samej granicy tego rozsądku, ale jednak nie widuje się ich często w takim stanie. No i ta arabeska... 😍

 

EDIT: choć teraz zauważyłem, że to nie ten mechanizm do zakręcanej koperty. Hm, to może jednak trochę za drogo, choć łatwo zaradzić tym mankamentom.

 

Mechanizm jest jak najbardziej od zakręcanej koperty, jest to wersja bez antyudaru, na deklu jest tylko napisane "pyłoszczelny" (lub coś w tym rodzaju)

Mam ze dwie takie Kamy, tyle że z innymi tarczami.

Bardziej mi się nie podoba ta koronka, wygląda jakby ją ktoś na tokarce dorobił w garażu 😉 (takie ostre krawędzie ma)

 

 

 

 

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wieniek1410 napisał:

 

Mechanizm jest jak najbardziej od zakręcanej koperty, jest to wersja bez antyudaru, na deklu jest tylko napisane "pyłoszczelny" (lub coś w tym rodzaju)

Mam ze dwie takie Kamy, tyle że z innymi tarczami.

Bardziej mi się nie podoba ta koronka, wygląda jakby ją ktoś na tokarce dorobił w garażu 😉 (takie ostre krawędzie ma)

 

 

 

 

Bo koronka nie jest oryginalna, podobna kształtem ale jednak nie od Kamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tych Kam chyba z 9 i praktycznie w każdej jest inna koronka, masakra jakaś normalnie ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wieniek1410 napisał:

Mam tych Kam chyba z 9 i praktycznie w każdej jest inna koronka, masakra jakaś normalnie 😉

 

Oryginalnie były trzy typy koronek, grzybek, tradycyjna okrągła i płaska w pieciokątnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Wieniek1410 napisał:

Następny z ceną z kosmosu, chyba to zaraźliwe jest.

Na dodatek jakiś kompletny składak

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-kama-17-jewels-prod-zsrr

A niby dlaczego składak? Ja tylko widzę że ktoś wyjął sprężyną dociskową i założył jakąś uszczelkę, reszta jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w którym miejscu jest wybita data produkcji

Ring mocujący werk w kopercie też jest jakiś kombinowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wieniek1410 napisał:

Zobacz w którym miejscu jest wybita data produkcji

Ring mocujący werk w kopercie też jest jakiś kombinowany.

Ring jest chyba obcięty i założona za to uszczelka pod dekiel. A co do daty to faktycznie jest wybita odwrotnie czyli zamieniona miejscami z numerem seryjnym ale to nie znaczy że tak nie wyszło z fabryki. Przecież nie nie fabrykował sam mostka. Dość późna data zresztą bo zdaje się być 4-58, może wtedy tak nabijali? Nie mam jak skonfrontować bo sam najmłodszy mam 3-58 i data nabita jest standardowo.

Myślę że oprócz kombinacji ring/uszczelka jest oryginalny.

Nie Kama ale werk ten sam. Znalazłem u siebie Jantara gdzie seryjny jest też nabity odwrotnie, daty nie widzę, nie wiem czy nie ma czy nie widać na zdjęciu a nie chce mi się szukać zegarka.

c053baa64efa814831940482ac69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nigdy się jeszcze nie spotkałem z tak wybitą datą, a przeglądam regularnie ogłoszenia na portalach i zwracam uwagę na takie szczegóły.

Co do tej uszczelki, to jest tak raczej oryginalnie, to jest inny rodzaj koperty, nie opisany w forumowym opracowaniu

Jest to rozwiązanie w której dekiel ma 3 wypusty, ale w kopercie nie ma 3 gniazd o które zahaczają wypusty, w zamian są 3 druty (albo druciana obręcz).

Same wypusty w dekielku też są chyba inne.

W tej chwili na allegro znalazłem 3 Kamy w takich kopertach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wieniek1410 napisał:

No właśnie nigdy się jeszcze nie spotkałem z tak wybitą datą, a przeglądam regularnie ogłoszenia na portalach i zwracam uwagę na takie szczegóły.

Co do tej uszczelki, to jest tak raczej oryginalnie, to jest inny rodzaj koperty, nie opisany w forumowym opracowaniu

Jest to rozwiązanie w której dekiel ma 3 wypusty, ale w kopercie nie ma 3 gniazd o które zahaczają wypusty, w zamian są 3 druty (albo druciana obręcz).

Same wypusty w dekielku też są chyba inne.

W tej chwili na allegro znalazłem 3 Kamy w takich kopertach.

 

Faktycznie. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Muszę przejrzeć kiedyś swoje bo nie wszystkie mam ze zdjęciami werku i tyłu koperty. Ale to tylko potwierdza że z zegarkiem jest wszystko ok. Jedynie blaszki ringu są chyba jednak ucięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie bardzo widać pozostałości pu ucięciu, ale może ktoś to zrobił dokładnie.

Składak, nie składak, ale cena moim zdaniem za wysoka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wieniek1410 napisał:

Tak nie bardzo widać pozostałości pu ucięciu, ale może ktoś to zrobił dokładnie.

Składak, nie składak, ale cena moim zdaniem za wysoka 🙂

Z tym się oczywiście zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, rysqut napisał:

warta tyle ?
https://allegro.pl/oferta/czajka-rezonator-stary-zegarek-vintage-cccp-prl-9495200258

 

"Zegarek jest w pełni sprawny, lecz z racji wieku czasomierza SPRZEDAJĘ JAKO NIESPRAWNY. Nie chcę by ktoś czuł się zawiedziony zakupem."

 

Ten tekst, który zacytowałeś to z jednej strony czysty marketing, a  z drugiej ubezpieczenie przed zwrotem zegarka przez kupującego.

Faktem jest, że u tego sprzedawcy ten i inne zegarki nie są po serwisie, a powinny być w takiej cenie. Bo co to znaczy zegarek w pełni sprawny, bez serwisu - NIC.

 

Można tak napisać jak zegarek jest po serwisie, że z racji wieku sprzedaje, ktoś jako niesprawny...

 

Wytworzyło się pokolenie facebookowców, które potrafi tylko pytać ile to warte i  za ile mogę to sprzedać, i chwalić się jak tanio kupiłem,

Ostatnio ktoś sprzedawał  za 800 zł znany polski zegarek, z sekundnikiem nie wiadomo od czego. Kto tak sprzedaje tylko ignorant. To nie lepiej

dopłacić 30, 50 lub 100 zł i sprzedać zegarek w takim stanie jak powinien wyglądać?

 

Choć ta osoba nie należy do tej grupy sprzedawców

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.