Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście jaką cenę osiągnęła podrapana Slava California na allegro? A to jeszcze nie koniec aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja dziś miała miejsce. Była sobie licytacja poljota 55g na allegro. Cena była niezła prawie do samego końca nieco ponad 200 zł, ale w momencie jak już miałem złożyć ofertę, sprzedawcy puściły nerwy i zakończył aukcję na niecałą minutę przed końcem. Ktoś może licytował?

15 minut później ten sam zegarek pojawił się na olx w cenie 350 zł. O tu: 

https://www.olx.pl/d/oferta/stary-zegarek-poljot-automat-CID767-IDJbP8B.html#e6aa42c7c6

Nie wiem czy to dużo czy nie, to dla mnie nie jest istotne. Ciekawi mnie co na takie działanie odpowiada Allegro, bo zgodne z regulaminem z pewnością to nie jest. Gdyby zegarek osiągnąl cenę 400 zł, to sprzedawca z pewnością aukcji by nie zakończył. Macie jakieś doświadczenia w takich sprawach. Ciekawe co na to gość, którego oferta była najwyższa w momencie zakończenia licytacji.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem również udział w licytacji tego zegarka. I też zauważyłem to co Ty. Allegro umywa ręce teraz od takich rzeczy. Ja brałem udział, jakiś czas temu w ewidentnie holowanej aukcji na Allegro Lokalnie. Odpuściłem, przedmiot sprzedany. Po pewnym czasie zostaje wystawiony ponownie, tym razem wygrywam i zaczynają się problemy. Oczywiście za tyle to Pan mi tego nie sprzeda:) Można kopać się z koniem. Jest masa takich aukcji jak Twoja czy moja. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie coś nigdy nie spotkało, przynajmniej nie w takiej formie jak to było dzisiaj. Każdy ma prawo zakończyć ofertę kilka godzin, kilka dni przed czasem, ale na minutę przed końcem, to się nie powinno zdarzyć. Dziwi mnie, że Allegro do czegoś takiego dopuszcza, bo to przecież są ich pieniądze. Wydaje mi się, że powodem jest to, że Allegro podniosło opłaty za opcję z ceną minimalną i samo strzeliło sobie w stopę. Ktoś zamiast zaplacić kilka groszy za opcję z ceną minimalną zaczyna cwaniakować kiedy cena nie osiąga zakładanego minimum. Szkoda, że przez czyjąś pazerność człowiek niepotrzebnie traci czas.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zegar... znaczy wygrałem, wpłaciłem... i dostałem informację, że nie mogą sprzedać, bo..bla-bla-bla, zwrócili pieniżąki.. po czym za tydziń zacęła się aukcja tego samego przedmiotu z cena taka jak ja wygrałem..

 ZapytałemAllegro i...co? wolno, dostałem pieniądze , dostałem.. spadaj..

 sprzedający zapłacił prowizję od sprzedaż y, zapłacił.. no i gitara ( dla allegro)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eBay też wiele aukcji jest odwoływanych na chwilę przed końcem, a wiele po skończeniu nie jest finalizowana przez sprzedającego. To takie sondowanie rynku, ile da się wyciągnąć z przedmiotu. Niestety, walka z wiatrakami i po prostu należy się z tym pogodzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma zasad ściśle określonych, albo nie ma ich kto egzekwować lub robić tego nie chce..

szkoda tylko nerwów i czasu..

brak uczciwości może dotyczyć tak sprzedających jak kupujących..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak. Z pewnością jeżeli pójdzie tanio, to w takiego "oryginała" szybko się zmieni i ponownie trafi na allegro.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rysqut napisał(-a):

A co z mechanizmem z wybitą datą? Do tego stop sekunda

Może się ktoś nie pozna? Nie wiesz jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 17 kamieni nie miał chyba daty produkcji w przeciwienstwie do 15kamieniowego.  Gdzieś czytałem że często robili z typu 1 droższy typ 2 ten właściwy Gagarin, a tu na odwrót  tarcza i wskazówki z typu 2 w kopercie typu 1. 

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niepotrzebna taka reklama...

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rysqut napisał(-a):

mechanizm 16 kamieni

 

Nie znam się na tym rozumiem że to nie oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Elob500 napisał(-a):

 

Nie znam się na tym rozumiem że to nie oryginał?

Mechanizm 16 kamieni miały Moskwy. W Szturmańskim Typ I był mechanizm 15 kamieni jak w Pobiedach, Szturmański Typ II miał 17 kamieni jak w Sportiwnym.

https://www.netgrafik.ch/airforce-watches15.htm

https://www.netgrafik.ch/airforce-watches10.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.