Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Mechanizm 16 kamieni miały Moskwy. W Szturmańskim Typ I był mechanizm 15 kamieni jak w Pobiedach, Szturmański Typ II miał 17 kamieni jak w Sportiwnym.

https://www.netgrafik.ch/airforce-watches15.htm

https://www.netgrafik.ch/airforce-watches10.htm

gdzie nie spojrzysz, chcą Cię orżnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrawny "kolekcjoner" to czasem zwykły Mirek handlarz i tyle. Nie ma co polegać na opisach tylko szukać zdjęć w necie i weryfikować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rysqut napisał(-a):

Wytrawny "kolekcjoner" to czasem zwykły Mirek handlarz i tyle. Nie ma co polegać na opisach tylko szukać zdjęć w necie i weryfikować 

Wiesz problem jest bardziej złożony. 

Ja wyspecjalizowałem się w 3133  (do 1996) mogę powiedzieć, że wiem dużo a i tak czasem trafiam na coś czego nie jestem pewien, badając czy zegarek jest ori.

Dlatego staram się nie używać takich słów jak " na pewno" czy też jestem znawcą. 

Z drugiej strony słowo kolekcjoner nie gwarantuje pewności, iż zna się na wszystkim dobrze. Certyfikowany expert się musi znać.  

W tym konkretnym przypadku jest sytuacja prosta, zegarek dobry, werk zły. 

Taki cudo nie wystąpiło na etapie produkcji i koniec. (i powiem że ruskie wbrew pozorom bardzo dobrze wykonywały produkcję pod kątem oryginalności). 

No i pytanie często wracające, co jest bardziej wartościowe ori zegarek? Czy pożądana tarcza z dobrze działającym werkiem? 

Czasem te drugie jest ważniejsze a to, że ma inne sekundnik czy koronkę? 

 

  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszący o "Mirku handlarzu" nie miałem na myśli sprzedającego (załączył uczciwy opis) tylko osobę, która mu ten zegarek sprzedała deklarując że jest oryginalny.

 

I nie tylko werk jest zły... Wskazówki są z typu II a koperta z typu I. To istny mariaż tych dwóch wersji plus werk od sąsiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rysqut napisał(-a):

Piszący o "Mirku handlarzu" nie miałem na myśli sprzedającego (załączył uczciwy opis) tylko osobę, która mu ten zegarek sprzedała deklarując że jest oryginalny.

 

I nie tylko werk jest zły... Wskazówki są z typu II a koperta z typu I. To istny mariaż tych dwóch wersji plus werk od sąsiada

Zegarkowy Passat - Niemiec płakał jak sprzedawał, normalnie igła, panie... Ktoś kupi a później cała wieś ma uciechę. Sprzedającego tylko szkoda, bo jak Piotr napisał - dał uczciwy opis i chyba nawet chciał dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bo tarcza do Szturmańskiego  jest jak sekundnik do Sputnika. Jak się ma taką tarczę i taki sekundnik to już łatwo zbudować te dwa zegarki.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena przesadzona, ale ładny radio room jest sporo wart i na pewno więcej niż jak by tylko 1 z przodu uciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obserwowałem tego Warela, kurde no jakby działał i miał oryginalna bransolete to może ta kwota byłaby ok ale tu.... Holowanie jakieś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Jak się linie na tarczy pięknie z indeksami zgadzają?  :)   https://allegrolokalnie.pl/oferta/unikat-rzadki-poljot-olimpiada-80-dobry-stan

 

Aż niesamowite :D :D 

 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cheles napisał(-a):

Ależ ktoś pięknie wtopi.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ktoś kupuje bo mu się podoba a nie do kolekcji to wcale się nie dziwie. Zegarek ładny bo franken wyjątkowo udany na dodatek z normalnym mechanizmem a nie kapryśnym kwarcem. Na rękę to sam bym go wziął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś kupuje bo mu się podoba a nie do kolekcji to wcale się nie dziwie. Zegarek ładny bo franken wyjątkowo udany na dodatek z normalnym mechanizmem a nie kapryśnym kwarcem. Na rękę to sam bym go wziął
Krzysiu ale opis wyraźnie mówi, że to oryginał, gdyby opis był prawdziwy to ok podoba się nie ma problemu niech kupuje.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was przestrzec przed sprzedającą joten92 na allegro.

 

Wylicytowałem poljota 55g (dla kolegi, bardzo mu zależało, szukaliśmy fajnego modelu od jakiegoś czasu)

https://allegro.pl/oferta/rzadki-dokladny-poljot-automat-55-gram-10707906379?snapshot=MjAyMS0wNS0xOFQxNjozMjowMFo7YnV5ZXI7Mzg1YjMwZDc2NjY3OTg3M2NiYjdlZWM2NmMwYmQ0NjVjOTE3MDNkOGExYzk4MjliZGI2MTNjMWIzMzEzNzc1OA%3D%3D

 

cena ok, wiadomo koronka oryginalna, zegarek sprawny. Szkiełko widać, że nie oryginalne, ale w tej cenie nie można chcieć wszystkiego (kolega dał limit na tę aukcję 250 zł).

 

Problem pojawił się dziś jak zegarek odebrałem - stan tarczy został zatuszowany umiejętnym wykonaniem zdjęcia. Tarcza (szczególnie w zegarkach w stalowej kopercie) jest jednym z najistotniejszych elementów zegarka a tutaj straciła wiele ze swojej estetyki.

Muszę nadmienić, że sprzedająca zaproponowała zwrot kosztów - ktoś powie, że po sprawie... może i tak, ale wtedy wystawi ponownie i znowu ktoś kupi, może machnie ręką. joten92 często ma fajne zegarki w ofertach, ale sugeruję poprosić o dodatkowe zdjęcia. Poniżej zdjęcia z aukcji wykonane przez sprzedającego i moje nie ukrywające wad.

poljot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem kiedyś sprzedającej proste pytanie. Otrzymałem odpowiedź"Nie wiem, nie znam się, wszystko jest na zdjeciach". Na inaczej sformulowane pytanie napisała: wygląda że jest sprawny, lekko tylko ociera o dekiel :). Trzeba podchodzić ostrożnie do zakupów u tej sprzedającej i najlepiej dopytać. Ja oczywiście wtedy nie kupiłem. Miałem już jednak gorsze doświadczenia, bo kupiłem zegarek opisany, że lekko słychać obracający się rotor, co w rzeczywistości było łomotaniem wahnika o dekiel na skutek złamanej osi. Wg sprzedajacego, który oczywiście się nie zna, wszystko było w najlepszym porządku. Ręce niekiedy opadają.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rysqut napisał(-a):

Chciałbym Was przestrzec przed sprzedającą joten92 na allegro.

 

Wylicytowałem poljota 55g (dla kolegi, bardzo mu zależało, szukaliśmy fajnego modelu od jakiegoś czasu)

https://allegro.pl/oferta/rzadki-dokladny-poljot-automat-55-gram-10707906379?snapshot=MjAyMS0wNS0xOFQxNjozMjowMFo7YnV5ZXI7Mzg1YjMwZDc2NjY3OTg3M2NiYjdlZWM2NmMwYmQ0NjVjOTE3MDNkOGExYzk4MjliZGI2MTNjMWIzMzEzNzc1OA%3D%3D

 

cena ok, wiadomo koronka oryginalna, zegarek sprawny. Szkiełko widać, że nie oryginalne, ale w tej cenie nie można chcieć wszystkiego (kolega dał limit na tę aukcję 250 zł).

 

Problem pojawił się dziś jak zegarek odebrałem - stan tarczy został zatuszowany umiejętnym wykonaniem zdjęcia. Tarcza (szczególnie w zegarkach w stalowej kopercie) jest jednym z najistotniejszych elementów zegarka a tutaj straciła wiele ze swojej estetyki.

Muszę nadmienić, że sprzedająca zaproponowała zwrot kosztów - ktoś powie, że po sprawie... może i tak, ale wtedy wystawi ponownie i znowu ktoś kupi, może machnie ręką. joten92 często ma fajne zegarki w ofertach, ale sugeruję poprosić o dodatkowe zdjęcia. Poniżej zdjęcia z aukcji wykonane przez sprzedającego i moje nie ukrywające wad.e

 

Ta osoba od lat sprzedaję na allegro i znana jest z tego, że kupuje taniej, a sprzedaje drożej (czasami można to nawet prześledzić), kiedyś było to opisane w komentarzach, najczęściej są to zegarki, które są poszukiwane ale w kiepskim stanie, popsute lub składaki - dobrze, że przestrzegasz ale dziwne, ze wogóle u niej kupiłeś,,,,

- - -

To jest wina allegro, że system komentarzy nie jest widoczny od początku założenia konta tylko od jakiegoś czasu...  Osoby z małym doświadczeniem zawsze złowi bo ma ciekawe zegarki....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wydawały się ok... Stalowa koperta daje wysokie prawdopodobieństwo, że z zegarekiem będzie wszystko ok. Kolega cisnął mnie o tego poljota już pół roku, nie spodziewałem się aż takiego zabiegu ze zdjęciem. Z resztą nie żalę się tylko przestrzegam. Dla mnie nauczka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.