Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Wszystkich nie , ale w tym przypadku sprzedaje Andrzej R...l :)

tym bardziej nie powinno być takich kwiatków. 

Ja nie znam żadnych zegarmistrzów a jeśli jakiś wystawia zegarki opisując je jako "po przeglądzie" to ręce opadają po prostu patrząc w takie obrazki..

Tak wygląda fachowa robota zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jak wystawił "Koperniki" na grupach to nie pisał aż tak dokładnie. Serwis może i na początku robił a jak zobqczył, że jednak ludzie kupują to zaczął bardziej liczyć kasę niż przykładać się do pracy.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo, gdzie o tym pisać, ale już jakiś czas temu zauważyłem ogłoszenia tego Allegrowicza. Przez jakiś czas był spokój, ale nagle znów pojawiły się Poljoty de Luxe z chińskimi tarczami, sprzedawane, jako nigdy nie używane z zakładu zegarmistrzowskiego na terenie Śląska. Gość jest o tyle perfidny, że pisze tylko o oryginalnym szkiełku i wskazówkach:

https://allegro.pl/oferta/garniturowy-poljot-de-luxe-23j-jak-z-fabryki-11268541104

https://allegro.pl/oferta/garniturowy-poljot-de-luxe-23j-jak-z-fabryki-11268568660

reszta jest "w idealnym stanie", ale nie ma słowa o oryginalności. Ewidentnie wprowadza ludzi w błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy wpis w tej grupie, bo tworząc swoją skromną kolekcję, na miarę swoich upodobań i możliwości doszedłem do ściany z napisem "Brak zegarków z ZSRR" ;) , Ponieważ jak mój nick wskazuje jestem z rocznika 1957, chciałbym kupić radziecki zegarek z tego roku albo rosyjski nawiązujący do niego - pierwszy lot sputnika w kosmos. 

Ostatnio zauważyłem na krytykowanym tu portalu ofertę, która prezentuje się podejrzanie dobrze i dlatego prośba do Szanownych Kolegów o większej wiedzy i doświadczeniu o pomoc w ocenie zegarka z oferty: 

 

https://allegro.pl/oferta/sputnik-zegarek-kirowski-krab-zlocony-au20-poljot-11404564556# 

 

Wygląda za dobrze jak na moje niefachowe oko, jak na produkt sprzed ponad 60 lat. A może tylko przemawia przeze mnie rosnąca wraz z wiekiem nieufność? 

 

Może ktoś z Was ma do zaoferowania coś spełniającego moje oczekiwania? 

Liczę na podpowiedź i z góry dziękuję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

To mój pierwszy wpis w tej grupie, bo tworząc swoją skromną kolekcję, na miarę swoich upodobań i możliwości doszedłem do ściany z napisem "Brak zegarków z ZSRR" ;) , Ponieważ jak mój nick wskazuje jestem z rocznika 1957, chciałbym kupić radziecki zegarek z tego roku albo rosyjski nawiązujący do niego - pierwszy lot sputnika w kosmos. 

Ostatnio zauważyłem na krytykowanym tu portalu ofertę, która prezentuje się podejrzanie dobrze i dlatego prośba do Szanownych Kolegów o większej wiedzy i doświadczeniu o pomoc w ocenie zegarka z oferty: 

 

https://allegro.pl/oferta/sputnik-zegarek-kirowski-krab-zlocony-au20-poljot-11404564556# 

 

Wygląda za dobrze jak na moje niefachowe oko, jak na produkt sprzed ponad 60 lat. A może tylko przemawia przeze mnie rosnąca wraz z wiekiem nieufność? 

 

Może ktoś z Was ma do zaoferowania coś spełniającego moje oczekiwania? 

Liczę na podpowiedź i z góry dziękuję. :) 

 

Kompletny składak na współczesnych częściach. NIC tam się nie zgadza


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

A może tylko przemawia przeze mnie rosnąca wraz z wiekiem nieufność? 

 

Niestety przeczucie masz dobre. 😟

 

Po pierwsze - sekundnik. Powinien mieć czerwoną kropkę - sputnika, który w założeniu krąży po orbicie jaką wyznacza okrąg na tarczy.

Po drugie - sama tarcza. Niestety nowoczesna podróbka. Zobacz jak schodzą się linie przy biegunie północnym i zostawiają "szparę". Dodatkowo gdzieś się Ziemia Północna zapodziała...

Po trzecie - koronka. Jest płaska i ma stożka na końcu


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mkoch napisał(-a):

 

Kompletny składak na współczesnych częściach. NIC tam się nie zgadza

 

1 minutę temu, Plan 9 napisał(-a):

Niestety przeczucie masz dobre. 😟

 

Po pierwsze - sekundnik. Powinien mieć czerwoną kropkę - sputnika, który w założeniu krąży po orbicie jaką wyznacza okrąg na tarczy.

Po drugie - sama tarcza. Niestety nowoczesna podróbka. Zobacz jak schodzą się linie przy biegunie północnym i zostawiają "szparę". Dodatkowo gdzieś się Ziemia Północna zapodziała...

Po trzecie - koronka. Jest płaska i ma stożka na końcu

Dzięki. Czyli jednak męska intuicja, to niekoniecznie pomysł wyssany z palca ;) . No to teraz czekam na podpowiedzi, jak i gdzie kupić a może też i w jakim przedziale cenowym, by nie przepłacić i nie dać się naciągnąć na podróbkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Plan 9 napisał(-a):

Niestety przeczucie masz dobre. 😟

 

Po pierwsze - sekundnik. Powinien mieć czerwoną kropkę - sputnika, który w założeniu krąży po orbicie jaką wyznacza okrąg na tarczy.

Po drugie - sama tarcza. Niestety nowoczesna podróbka. Zobacz jak schodzą się linie przy biegunie północnym i zostawiają "szparę". Dodatkowo gdzieś się Ziemia Północna zapodziała...

Po trzecie - koronka. Jest płaska i ma stożka na końcu

 

Dodaj jeszcze kopertę (powinien być krab w chromie), wskazówki główne (zupełnie inny kształt), no i zapewne holowanko na aukcji

2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

 

No to teraz czekam na podpowiedzi, jak i gdzie kupić a może też i w jakim przedziale cenowym, by nie przepłacić i nie dać się naciągnąć na podróbkę. 

 

Obecnie na aukcjach (all, olx) nie ma nic ciekawego w znośnej cenie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Dodaj jeszcze kopertę (powinien być krab w chromie), wskazówki główne (zupełnie inny kształt), no i zapewne holowanko na aukcji

 

Obecnie na aukcjach (all, olx) nie ma nic ciekawego w znośnej cenie

Szkoda, wypada poczekać na właściwy egzemplarz. Na szczęście mam szerokie zainteresowania, więc czas nie powinien się dłużyć. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :) 

Ten wygląda chyba na nie podrabiany? 

 

https://www.mywatchmart.com/listing/27424-poljot-sputnik-watch-from-1957-100-genuine/ (chyba sekundnik nie taki jak powinien być)

 

ten już chyba na 100%?

 

https://www.poljot24.de/en/sputnik.html (tylko to reedycja)

 

 

 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Szkoda, wypada poczekać na właściwy egzemplarz. Na szczęście mam szerokie zainteresowania, więc czas nie powinien się dłużyć. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :) 

Ten wygląda chyba na nie podrabiany? 

 

https://www.mywatchmart.com/listing/27424-poljot-sputnik-watch-from-1957-100-genuine/ (chyba sekundnik nie taki jak powinien być)

 

ten już chyba na 100%?

 

https://www.poljot24.de/en/sputnik.html (tylko to reedycja)

 

 

 

 

Wszystko fajnie, za wyjątkiem ceny... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Wszystko fajnie, za wyjątkiem ceny... 

Podpowiesz przedział w jakim warto się zainteresować ofertą, o ile to nie jakiś marny składak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Podpowiesz przedział w jakim warto się zainteresować ofertą, o ile to nie jakiś marny składak?

 

Musisz wiedzeć, że to są poszukiwane zegarki, przez co cena na nie jest dosyć wysoka. Ciężko też poszukać oryginał (bez przeróbek) w bardzo ładnym stanie. Cena bardzo ładnego będzie oscylować w okolicy obecnych nowych chińczyków w miarę rozpoznawalnej marki 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkoch napisał(-a):

 

Dodaj jeszcze kopertę (powinien być krab w chromie), wskazówki główne (zupełnie inny kształt), no i zapewne holowanko na aukcji

 

W "złocie" były czarne sputniki?


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Plan 9 napisał(-a):

W "złocie" były czarne sputniki?

 

Nie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby założyć, że to zegarki niemieckie z okresu III Rzeszy, to oni raczej werków ruskich by do nich nie wkładali, ale trzeba przyznać, że ładnie zrobione i gdyby tak na mostkach nabić swastyki, to kto wie czy by nie poszły🙃


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

Nawet gdyby założyć, że to zegarki niemieckie z okresu III Rzeszy, to oni raczej werków ruskich by do nich nie wkładali, ale trzeba przyznać, że ładnie zrobione i gdyby tak na mostkach nabić swastyki, to kto wie czy by nie poszły🙃

Tak im więcej gap i swastyk tym większe prawdopodobieństwo znalezienia nabywcy. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja.. to jest synek ze Szopienic

image.png.6bd68bfff4576d8f577f5db341bf0050.png

 No to możycie se jyszcze fajno histyjo usuchnąć,:--- kiej to jego unkiel od starzyka  strony był na froncie i dostoł jedyn a ode swoich kamratów dwa drugi... :)

 Abo i inszo:

 Jego starzyk jako tyn story partyzont ( bo unkel był tyż powstońcem) to przypie****li Nimcowi i mu je zobrali , kiej Neimce uciekoli ze Ślonska.... :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.pl/itm/115209501975?_trksid=p2471758.m4704

"MECHANISM AND REST OF THE WATCH 100% ORIGINAL,"

 

Nawet nie jest w pełni oryginalny, ktoś był napalony.

https://aukro.cz/vojensky-letecky-chronograf-poljot-s-otocnou-lunetou-v-hezkem-stavu-7003805047?utm_source=transactional_email&utm_medium=email&utm_content=NOTICE_TO_BUYER_ACTION_END_LOSE&sleId=VFJBTlNBQ1RJT05BTDoxMDAxODExMDY6NWU0MDRkYzAtMWY2OC00YjUyLWI1ZWQtMjMwMTI1ZjkzYjkx

Vojenský letecký chronograf Poljot s otočnou lunetou v hezkém stavu - Starožitnosti

Vojenský letecký chronograf Poljot s otočnou lunetou v hezkém stavu - Starožitnosti

Tu jeszcze gorzej 1600, mam trzy w pełnie oryginalne oddam ze te cene...

Rany co to się porobiło???????

 

 

 

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.