Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Masz rację

Wiem, że zasłania, zastanawiam się tylko, czy jest to przypadek, czy celowe działanie ze strony sprzedającego. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z ignorantem, w drugim z oszustem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się do tego drugiego..

 poczytajmy opis:

Głównym produktem Molniji były mechaniczne zegarki kieszonkowe z motywami militarnymi, religijnymi i historycznymi. Ruch Molnija jest w zasadzie taki sam jak Cortébert używanego w szwajcarskich zegarkach od około 1940 roku. Około 80% pracy nad większością zegarków wykonano ręcznie.
Wystawiony model to doskonale zachowany zegarek kieszonkowy z lat 80.

ps

Myślę, że słowo "ruch" oznacza mechanizm


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rysqut napisał(-a):

Ktoś albo specjalnie albo w niewiedzy klepnął ten 1000. Wystawiony był potem za 200 w "kup teraz", dawałem w okazjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Pewnie ta sama osoba, tylko próbuje budować lepszą opinię dla siebie. Między "nieźle" a "rewelacyjnie" jest różnica. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Pewnie ta sama osoba, tylko próbuje budować lepszą opinię dla siebie. Między "nieźle" a "rewelacyjnie" jest różnica. ;) 

Za to jak kupujesz u "rewelacyjnie" to jest sporo drożej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kchrapek napisał(-a):

Za to jak kupujesz u "rewelacyjnie" to jest sporo drożej :)

Komfort kosztuje. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne ofera z 26 sierpnia ma datownik MON 4, a z 30 sierpnia SUN 3


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem dla kolegi mechanizm tej Rakiety zobaczyć na żywo - nie dało się. 

Odpowiedź

"Nie mam takich możliwości niestety"

I pytanie:

"A można jakoś podjechać jak będę miał chwilę czasu. W środku powinien byc wahnik"

Bez odpowiedzi.

 

Po jakimś dłuższym  czasie na drugim koncie poprosiłem o zdjęcie mechanizmu.

 

Otrzymałem odpowiedź:

"Przepraszam ale nie mam technicznie możliwości, zegarek jest sprawny i na chodzie działa wraz z datownikiem"

A po następnym pytaniu:

"Rozumiem, miałem już takie pytania dotyczące tego zegarka, więc dziękuję za radę, nie obejdzie się bez wizyty, wtedy wystawię go ponownie pozdrawiam."

Zakończyło się standardowo:

"Jeśli nie jest pan zainteresowany to dalsza dyskusja nie ma z panem sensu. Dowidzenia"

- - -

Ja zakończyłem tak:

"Nie jestem zainteresowany kolega mnie prosił aby mu doradzić i sprawdzić czy mechanizm jest oryginalny."

 

Ciekawy tylko jestem czy pójdzie do zegarmistrza i pokażę mechanizm w ogłoszeniu. 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ten model i kilka egzemplarzy mi się przewinęło przez ręce, dlatego od razu widzę. To był poljot cosmos, ale wymienili mu tarczę na  kocmoc. Poznaję po alfabecie łacińskim na deklu, kocmoc miałby napis cyrylicą. 
Tarcza oczywiście współczesna, co można poznać chociażby po literze A w 29 kAmieni. oryginalnie jest zaokrąglona a tu spiczasta. Najgorsze jest to, że i tak pewnie ktoś kupi tego składaka w cenie "kocmoc"
https://allegro.pl/oferta/kosmos-poljot-kosmos-automatic-zlocony-rzadkosc-12794417211

 

image.thumb.png.29ed0d18fd11f695eb66145871d7478f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się od razu rzucił w oczy łódkowy kształt indeksów. Takie mają współczesne tarcze od Poljotów de Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az z wrażenia spytałem czy przypadkiem nie ma starej tarczy do niego


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Az z wrażenia spytałem czy przypadkiem nie ma starej tarczy do niego

 

On chyba nawet nie wie, że to nowa tarcza ale jakby miał to doliczy Ci marżę 20 -30%, Vat, Zus, prowizję allegro i wyjdzie tyle co zegarek kiedyś sciągnięty z Ukrainy czy z Rosji czyli 800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się kiedyś pytać co tu się stało i kogo tak poniosło ale aukcja z licytacją jest na nowo i albo było holowanie albo kogoś fantazja poniosła i nie zapłacił :)

https://allegro.pl/oferta/poljot-chronograf-23-jewels-kaliber-3133-12889483815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Miałem się kiedyś pytać co tu się stało i kogo tak poniosło ale aukcja z licytacją jest na nowo i albo było holowanie albo kogoś fantazja poniosła i nie zapłacił :)

https://allegro.pl/oferta/poljot-chronograf-23-jewels-kaliber-3133-12889483815

Nie żeby coś ale to zaczyna być normalna cena...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do stanu.

Dla tego modelu to może faktycznie ciut za wysoko.

Choć front jest bardzo poprawny, ma niebieski sekudnik co w tych  modelach nie powinno się wydarzyć 

ale front jest OK.Cena mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Elob500 napisał(-a):

ma niebieski sekudnik co w tych  modelach nie powinno się wydarzyć 

 

Cześć Piotr.

Nie podważam absolutnie Twojej wiedzy i nieraz pytam Cię o opinię, ale tym razem się nie zgadzam. Widziałem dużo idealnych czarnych 3133, w tym nosy z papierami i miały niebieskie wskazówki. Wskazówkę czarną raczej widuję na gorzej zachowanych egzemplarzach. Dlatego jestem przekonany że niebieska wskazówka nie jest przekładką bo to bez sensu żeby ktoś kombinował w aż tylu ładnych zegarkach. Nie będę wrzucał zdjęć bo to bez sensu, wystarczy wpisać odpowiednie hasło w google. Około 50% czarnych chroniaków ma niebieskie sekundniki. To nie jest jakiś element który się psuje i trzeba wymienić. Po prostu misieli tak montować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niebieski sekundnik. ktoś mi w nim kiedyś wytknął, że powinien być czarny i od tamtej pory zwracam na to uwagę. Nawet przyszło mi do głowy, że powinien być właśnie niebieski, a pod wpływem słońca robi się czarny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie sekundniki pojawiły się w okolicy 1989 lub 1990 roku lub później. Wcześniej były czarne.  Według mnie.

To, że je macie i macie papiery wcale nie oznacza, że nie zostały wymienione. 

I to jest właśnie element który non stop pracuje i się zawiesza.

Czy to jest źle, że niebieski czy czarny? Dla mnie to ma znaczeni dla innych?

 

Inaczej

80% zdjęć okeahów z netu jest lipnych tzn, że takie były?

Jeszcze inaczej.

90% ludzi w necie twierdzi, że silnik dizla jest bardziej elestyczny niż benzynowy.

Jeszcze inaczej olej 20W50 nie może być syntetyczny tak nawet twierdzą pracownicy serwisu samochodowych ..... a ja taki kupuję do swego auta tzn full syntetyk...

 

Macie prawo do swych racji,

Tarcza tego zegarka z ale była do roku 1988 wtedy nikt nie widział o niebieskich sekundowych wskazówkach.

 

ps. Pokażcie zegarki przód i tył może się okaże że każdy ma rację?

 

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.