Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Po Bieda napisał(-a):

https://allegro.pl/oferta/kolekcjonerski-start-z-1958-roku-rarytas-13375287346

Czy ze mną jest coś nie tak, czy z tymi licytującymi? Start "po serwisie zegarmistrzowskim" z brudem pod szkłem, sprzedający wyraźnie pisze, że wskazówki oryginalne - a nie są. 6 dni do końca, licytuje to w tej chwili 10 osób i cena rośnie. Z ciekawości będę obserwował, za ile się sprzeda. 

Jeszcze ten tekst:

UCHROŃ SIĘ PRZED INFLACJĄ, ZAINWESTUJ W ZEGAREK !!!

Tjaa, na pewno składak z warszawską tarczą jest zawalistą inwestycją 😝


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Jeszcze ten tekst:

UCHROŃ SIĘ PRZED INFLACJĄ, ZAINWESTUJ W ZEGAREK !!!

Tjaa, na pewno składak z warszawską tarczą jest zawalistą inwestycją 😝

No tekst zawalisty, reklama dźwignią handlu. Nie wiem, czy tarcza warszawska. Podejrzanie nowa, ale luma gdzieś tam obleziona.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

No tekst zawalisty, reklama dźwignią handlu. Nie wiem, czy tarcza warszawska. Podejrzanie nowa, ale luma gdzieś tam obleziona.

Tarcza zdecydowanie warszawska


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.. zegarek po serwisie?? I ta cena? Przecież serwis kosztuje więcej ...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkl1To licytacja. A typ to handlarz, wszystko schodzi drogo lub bardzo drogo. Czyli śmierdzi kontami holującymi aukcje na kilometr.

obraz.thumb.png.0faaaada902d96ad593b34e6eecbc698.png


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisał mi, że tarcza stara i oryginalna, i taka ma być. O wskazówkach na razie milczy :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Po Bieda napisał(-a):

Odpisał mi, że tarcza stara i oryginalna, i taka ma być. O wskazówkach na razie milczy :)

Łee to już nawet nie ma co dalej pisać, ewidentnie kręci


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam sprzedawca w innej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/garniturowy-zil-sub-second-lata-60-te-ideal-10808327607

 

ZIM z gładkim werkiem z powycieraną kopertą sprzedawany jako ZIŁ z lat 60 - tych (no to nim chyba jeszcze jeździć można....czy to się rejestruje jako zabytek i dają żółte blachy?). Cytuję, pisownia oryginalna: " Koperta w niemalże idealnym zachowana jak na przedstawionym zdjęciach". 

 

Jedyne dwie stówy. Darmo!

 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, oszolom napisał(-a):

No ale jak BIAŁY KRUK i to nieodnawiany....to musi kosztować....

Ale ta Geneva to mistrzostwo. Tak jawnie w *uja tnie, że mi się nóż otwiera w kieszeni. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, widziałem dużo jego aukcji, przeglądam alle regularnie. łowca jeleni.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Genevie jest taki syf......i oczywiście opisany, że po serwisie....aż mnie korci, żeby licytować, dać zaporową ofertę i później nie zapłacić. Chamsko, ale właściwie nic mi za to nie grozi. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oszolom napisał(-a):

tak, widziałem dużo jego aukcji, przeglądam alle regularnie. łowca jeleni.

Tak, pamiętam, że sprzedawał PDLe z chińskimi tarczami, które pozostały "po likwidacji starego zakładu zegarmistrzowskiego na terenie Śląska". Tyle, że ja już to dwa razy w odstępie paru miesięcy widziałem. Ciekawe ile razy to pisał. Jeszcze chwila i na Śląsku zegarmistrzów zabraknie 😁 Omijam go szerokim łukiem. Na szczęście wszystkie zdjęcia są "na jedno kopyto" i na pierwszy rzut oka widać, kto sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojdzie do 2-3 tysi. to jest holowane.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, oszolom napisał(-a):

dojdzie do 2-3 tysi. to jest holowane.

No dobra, ale ktoś to jednak licytuje, 20 ofert, to może ze 3 osoby są podstawione.

Ten zegarek nie jest wart więcej niż kilka stówek, a powiedział bym nawet że ze 300 zł (z uwagi na zniszczony zegarek kieszonkowy, tam tylko werk nadaje się do czegoś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ludzie się na to łapali i łapią. Jak się nie znasz i widzisz, że się dużo osób bije, to myślisz, że okazja :D

dwie aukcje od tego samego typa. ta za 3 z negatywnym komentarzem kupującego :D

https://archiwum.allegro.pl/oferta/duza-stalowa-omega-z-1925-roku-super-okazja-i12856912586.html

https://allegro.pl/oferta/olbrzymia-wojskowa-omega-w-stali-z-1930-roku-13016693368?snapshot=MjAyMi0xMi0xOVQwOToyNzo0OC4yMDBaO2J1eWVyOzZkODQ3NGZiZDcyM2ZiOWIwZTIxMDk5NzBhYWRkMTVhN2Y4MDI1YTExMjQyNWE5YzE5YmYzNjM3YmNmMjBhZTc%3D

 

nie będę potępiał "szczęśliwych nabywców", bawię się w zegarki parę lat i sam się dzisiaj na alle złapałem na podróbkę, ale inny pieniądz i ryzyko było wkalkulowane, bo oprócz niej coś tam w zestawie jeszcze jest ;). a handlarz to łobuz, bo nawet nie raczy wspomnieć, że to składaki.

 

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Omega za 3 tysi jest tak samo zrobiona jak Patek, jak ktoś nie ma zaskoku to może się nabrać,

Chodzi o to że maskownica na mechanizmie ma taki sam wzór/fakturę jak cyferblat.

https://allegro.pl/oferta/garniturowy-patek-philippe-z-lat-20-tych-unikat-13308913568

Ciekawe czy tego "patka" ktoś łyknie, koperta identyczna jak od tej łomegi  🙂

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś dwa lata temu (około kwiecień 2021) kupiłem (a w zasadzie mój tato bo się zrzuciliśmy po połowie) u tego typa delbanę za 425zł

Szkoda że wtedy byłem jeszcze totalnym lajkiem w temacie zegarków bo do dziś żałuje jej kupna ale mniejsza...

Na zdjęciach wszystko git, stan bardzo łandy, tarcza z lekką patyną

Jakież było moje rozczarowanie gdy przyszła ona i się okazało że szkiełko ma rysy których na zdjęciach nie było, koperta była mocno poobijana co też tak sprytnie było wykadrowane by ich nie było widać

I niby była na poprawnym chodzie po serwisie tylko nie wiem czy odchyłkę 5 minut plus minus można uznać za dobry chód

Skończyło się na tym że podmieniłem werk i tak już leży u mnie ten złom...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a Pabiedzina "BIAŁY KRUK" z linku Oszołoma poszła mu za prawie cztery stówy przy 11 licytujących. Nie wierzę. Po prostu nie wierzę. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2023 o 21:29, Wieniek1410 napisał(-a):

Ta Omega za 3 tysi jest tak samo zrobiona jak Patek, jak ktoś nie ma zaskoku to może się nabrać,

Chodzi o to że maskownica na mechanizmie ma taki sam wzór/fakturę jak cyferblat.

https://allegro.pl/oferta/garniturowy-patek-philippe-z-lat-20-tych-unikat-13308913568

Ciekawe czy tego "patka" ktoś łyknie, koperta identyczna jak od tej łomegi  🙂

Mechanizm też nie jest patka ten grawer to koszmarek jakiś 

Pasówka z małej podrobionej kieszonki , tarcza dotobiona reszta też 

Kit jednym słowem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jap..... 🙆


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję Wasze dyskusje na temat podróbek na Allegro i uświadamiam sobie jak wiele muszę jeszcze się nauczyć. Dlatego nie kupuję starych zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.