Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość em_gie

Pojechali z Allegro, nie z kupującymi. Po prostu w ten sposób wystawili je z ceną 100 zł tak, żeby zapłacić niższą opłatę :-)

A to, że konta łudząco podobne, to znaczy tyle, że nie kryli tego numeru. Wobec kupujących są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Pojechali z Allegro, nie z kupującymi. Po prostu w ten sposób wystawili je z ceną 100 zł tak, żeby zapłacić niższą opłatę :-)

A to, że konta łudząco podobne, to znaczy tyle, że nie kryli tego numeru. Wobec kupujących są ok.

 

Poza tym, to z dolną sekundą to jest jakaś Stowa :) ... Więc zaraz się okaże że nalezyta cena za to to, a co sobie będziemy żałować, 500 zł :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zerknijcie na koszty wysyłki...ja wiem że poczta trochę podrożała, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po zabawie - aukcja usunięta. :)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam propozycję, żeby zachowywać kwiatki z Allegro dla potomności, np. robiąc screen całej aukcji z pomocą dodatku do Firefoxa - Grab Them All (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7800)

Wystarczy zrobić plik tekstowy, do którego wklejamy link lub kilka linków, potem wskazać gdzie znajduje się ten plik i programik robi screena całej strony. Myślę, że dzięki temu więcej osób będzie miało szansę zobaczyć cenowe (i nie tylko) absurdy na Allegro.


Maciejazz

Szukam wskazówek do Sławy "lodówki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

przegladam duze ilosci ofert na ebay i zastanawil mnie sprzedaca progress69, na ktorego dzis trafilem. po pierwsze skad w usa takie ilosci rosysjkich zegarkow. po drugie stosunek ceny do stanu (zadziwiajaco dobry stan wielu zegarkow w stosunku do ceny:). po trzecie modele jakich nie spotkalem wczesniej na stronach sprzedawcow rosyjskich i ukrainskich.

bylbym wdzieczny za opinie doswiadczonych kolegow. ponizej link do strony sprzdawcy i 2 przyklady zegarkow.

 

http://stores.ebay.co.uk/progress69

 

http://cgi.ebay.co.uk/Slawa-Very-Rare-Russ...7QQcmdZViewItem

4_02_2009_Slawa_01_-_1.JPG

http://cgi.ebay.co.uk/Rocket-polar-star-Ra...7QQcmdZViewItem

4_02_2009_Rocket_01_-_1.JPG

 

przy okazji chcialbym zaproponowac nowy watek dotyczacy ebaya i doswiadczen zwiazanych z zakupami z rosji i ukrainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to cena 49,9dolarów czyli ~175zł i drugi 35 funtów -> ~178zł wg kursów z serwisu interii z 23h00. Jeżeli są to używane zegarki radzieckie to jak na mój gust już dość drogo, jeżeli nowe to cena taka jak u nas w sumie. Taka rakietę widziałem chyba na allegro jako nową -już rosyjską. A adres ze stanów? Ściąga się dużą partię (hurtem taniej) lub ściągnie się ją jak już będą kupcy a zainteresowani ze stanów będą zadowoleni, ze kupują od kolekcjonera na miejscu i nie bedzie strachu o przesyłkę z na poły dzikiej Rosji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś u pewnego sprzedawcy na allegro 2 zegarki z przeznaczeniem na częsci. Owy sprzedawca za wysłanie jednej sztuki(nawet bez paska) poleconym priorytetowym żąda 9 zł. Po wysłaniu maila z pytaniem czy wieksza ilośc zegarków przy wyslaniu łapie się w cenie 9 zl, dowiedziałem się, po fakcie jak juz wylicytowalem 2 szt., że za kazdą kolejną należy sie dopłata w wysokości 2 zł. I tak przy zakupie 2 zegarków za kwotę 4,50zł, jestem zmuszony zaplacić za przesyłke 11 zł. Powiedzcie mi, czyż nie jest to obrabianie ludzi?.Nie wiem...wprawdzie dokonałem juz przelewu, ale po głębszym zastanowieniu, uwazam, ze takie prakyki nie powinny miec miejsca, już nawet inni czesto krytykowani na forum sprzedawcy stosują bardziej klarowne i uczciwsze zasady wysyłek. Co o tym wszystkim myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt wysyłki powinien być zgodny z aktualną tabelą opłat Poczty Polskiej. Oczywiście max +1-2 zł za ew. odstanie na poczcie i zapakowanie trwające 5 minut(koperta bąbelkowa w cenie podstawowej). Staram się nie licytować u osób stosujących zawyżone opłaty za przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, można się nie zgodzić na takie warunki i po prostu u niego nie kupować.

Druga rzecz, że sprzedawca w ten sposób zniechęca klienta do ewentualnych kolejnych zakupów.

Handlarze na Alergo w ten sposób dorabiają sobie kasę, od której nie płacą prowizji.

 

P.S. Jeszcze do tego, co napisał Bibliotekarz - święte słowa. :)

Po prostu trzeba patrzeć na łączną kwotę zakupu, razem z wysyłką.

Czasem jednak jest tak, że nawet przy przesyłce rzędu 10 zł jak wygrasz fajny zegarek np. za 5 zł, to i tak warto. ;)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi radził zeby zastosować procedurę wszczęcia sporu na allegro, ale za te 2 zł dam sobie spokoj:P i faktycznie bede juz omijał tego pana. Tylko po prostu, uwazam ze przy wprowadzaniu dodatkowych opłat przy wiekszej liczbie zakupów, sprzedający powinien poinformować o tym na stronie aukcji.

A co do drogich przesyłek to Telekom ma rację, jak się uda wyszarpać za grosze coś fajnego to czlowiek i tak często godzi się na te kosmiczne koszty przesyłki rzędu 10 zł;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz koszty przesyłki trochę się zwiększyły. List polecony priorytetowy + koperta bąbelkowa to w zależności od wagi zegarka 6-7 zł więc 8-9 zł jestem w stanie zapłacić za "fatygę"(choć zarobek jest już na samym zegarku). Zwykle piszę po wygranej aukcji czy nie dałoby się wysłać zwykłym poleconym priorytetem w kopercie bąbelkowej co kosztuje(i tu podkreślam)- 7 zł ;) Zwykle się zgadzali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Spójrzcie na tę Rakietę:

http://www.allegro.pl/item615998515_plaska...z_kolekcji.html

Może się nie znam i mam jeszcze małą wiedzę, ale koperta to mi wygląda na Zima. :)

 

I zrzucik aukcji:

post-22189-0-75462600-1331135952.pnghttp://img514.imageshack.us/img514/3278/httpwwwallegroplitem615.th.png

 

Już kiedyś zdarzyło mi się kupić "przekładkę" od tego sprzedawcy - Rakietę w kopercie od Wostoka,

wiedziałem wtedy jeszcze mniej niż teraz i dałem się nabrać.

 

Ale wyszło mi na dobre, bo dzięki temu zakupowi mój stary, zniszczony Wostok dostał nową kopertę,

a Rakieta nową tarczę. :blink:


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Ale miło z jego strony że napisał że to "chińcyk" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

No właśnie ostatnio na Allegro jakby mniej podrób, lub są one "uczciwiej" opisywane. Hehe czytają ludzie to forum czy jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Raczej widzą, jak ich aukcje są usuwane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Wcześniej chyba nie były, dopiero mniej więcej od sławetnej kłótni z Kazetem coś się ruszyło "w temacie". Ale może mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlon

gdzie jest moderator???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
gdzie jest moderator???????????

 

Na urlopie, a co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marlon

chciałem aby mnie skasował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

A to do chłopaków z "miasta" musisz iśc ;)

Wystarczy jak nie będziesz tu już wchodził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Co do drugiego nie jestem pewien, choć wygląda na oryginał, ale pierwszy (Łucz) jest oryginalny. Nie widać mechanizmu, ale chyba jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.